Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek a szomszéd kutyájával?

Mit tegyek a szomszéd kutyájával?

Figyelt kérdés

Állandóan ugat!

Ami nem is lenne baj, ha napi 2-3X lenne, mert, hogy ugye kutya, de ez a semmit is ugatja! Több kutya is van a környéken többek között Nekünk is, de csak akkor ugatnak, amikor postást vagy idegent látnak.

Van, hogy este 11-kor és reggel 6-kor, arra ébredünk, hogy ez a f@sz kutya ugat, és nagyon bosszantó!!

A férjem sokat dolgozik és pihenni sem tud, azonkívűl van egy babánk is, aki többször is megijedt a kutya hangjától!

Szóltam Neki, hogy a baba miatt fegyelmezze a kutyáját! Előszőr, azt mondta a Nő, hogy megpróbál rászólni, másodjára, amikor szóltam, azt mondta nem is az Ő kutyája ugat! "Különben is, akinek nem tetszik tehet egy szivességet"! Erre, már nem mondtam semmit, saját Magát minősíti, primitív barom!

A férjem, azt mondja, hogy elöbb a kutyát, aztán a gazdáját pics@n lövi!

Az érdekelne, hogy van-e, erre vonatkozó jogszabály?

Valami, ami a szomszédok megzavarásával kapcsolatos?

Esetleg a zavaró kutyaugatásra!


2010. ápr. 17. 20:32
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

"Ha nem lennék egy kultúrált és intelligens példánya az emberiségnek"


"Az pedig egy önző ember, aki nem tolerálja a másikat és lelki szegény is!"


Hihi.. :) Elég primkó a csaj... Hagyjátok... :)

2010. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Te szegény!

Én sajnállak Téged!

"Hihi", még az oviban volt!

Szurkolok Neked, és remélem megtalálod a Boldogságod, mert Te egy Boldogtalan és irigy ember vagy!

*-*

2010. ápr. 20. 22:19
 23/44 anonim ***** válasza:
0%
Hát kérdező gratulálok Te aztán inteligens és toleráns vagy! Ilyen válaszokat írni... Nem tudom miért lenne irigy és boldogtalan az az ember, aki elviseli a kutyaugatást. Nem értem....
2010. ápr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
45%

Hova tartanak itt a válaszok?...

Én egyre inkább úgy látom, hogy a többség irigy a kérdezőre, mert egyáltralán otthon maradhat, egyáltalán van gyereke, egyxáltalán van háza, és emellé még olyan igényei is vannak, hogy csend legyen.

Véleményem szerint is vannak az együttélésnek szabályai, és ebbe beletartozik, hogy a gyerek nem rudgossa a falamat, a kutya nem üvölt éjjel, én meg nem állok ki egy magnóval vagy a motorommal az ablakod alá bömböltetni.

Furcsamód ezekből a tirpákokból lesznek a feljelentgetők, ahogy a saját nyugalmukról van szó, akik most beszólogatnak..

Így is van elég zaj falun is, a kutyaugatás is normális, de nem hajnali kettőkor a semmiért (teszek a teliholdra, egyszerűen nem tudod megnevelni a kutyádat. Ha valaki jól seggbelövi az éjszaka közepén,mert aludna inkább, azt gondolom megérted majd...)

Nálunk csak a közvetlen szomszédnak három kutyáját mérgezték meg eddig, egymás után. Engem egyik sem zavart, nincsenek előítéleteim a bullterrierekkel szemben, viszont van, aki így fejezi ki a véleményét (pedig azok csöndben voltak, a szerencsétlenek...)

Erre van itt egy ember, aki inkább normális megoldást keres, és tanácsokat kér, ti pedig jól lehordjátok.

2010. ápr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
71%

Nem magyarországi nagyváros belvárosában lakom 30 áras telken lévő nagy családi házban, van kert, udvar, az említett kutyák, 4 gyerek, 2 Mercedes a garázsban, most is itthon vagyok, itthonról is tudok dolgozni. Szerinted van mit irigyelnem a kérdezőtől? A modorát biztosan nem.

A mérgezésről meg csak annyit, hogy miért is fordult meg ez a TE fejecskédben? Na ugye. Különben ha arra sor kerülne, visszanézném a biztonsági kamerarendszeren és megtalálnám a tettest.


Itt csak arról van szó, hogy meg kell próbálnia neki is beilleszkedni a társadalomba, szomszédok közé. S nem az irigység az ami vezérelte a válaszolókat abban hogy munkába küldjék a kérdezőt, de azért hogy próbáljon találni valami elfoglaltságot hogy ne arra kelljen figyelnie ki mikor hol szisszent.

2010. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Tökéletes válasz volt utolsó!
2010. ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

A mérgezés nem az én fejecskémben fordult meg, hanem például rögtön az első válaszadóéban. Ha visszaolvasod, amit írtam, lehet látni, hogy a hátsó szomszédnak csak eddig három kutyáját mérgezték meg, és egyik sem én voltam.

Most érik a nagyedik akció, de az sem én leszek...

És már nem is érdekel. Azt a nyomorult kutyát sosem láttam még,hogy sétáltatnák vagy játszanának vele, sőt, amint írtam, a nő néha meg is veri (láttam.)

Ha ez így megy tovább, megbeszéltem a férjemmel, hogy ha nem lesznek itthon, elhozzuk a kutyát, és keresünk neki valami olyan gazdit, aki ember.

A felháborodásra meg teszek magasról.

És még csönd is lesz végre (hajnali kettő órás időpontban szeretnék csöndet, az talán nem is olyan nagy kérés.)

2010. ápr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

atya ég, hova fajult egy ártatlan kérdés?

Kérdező igazad van, a nagy mercis szánalmas, és az összes többi aki nem érti a problémádat.

az én szomszédom kutyája is a gyerekem ablaka alatt ugat egész éjszaka ( a kis hülye aludna, még ilyet) és igenis szóltam neki, hogy csináljon vele valamit mert nem vagyok köteles hallgatni, ( bibi hangszigetelt az ablakunk) azóta nem áll velem szóba de a szaros döge azóta nem az én ablakom alatt ugat. nekem is van két kutyám, de meg lehet tanítani őket arra, hogy éjszaka nem ugatunk, ha nem muszáj.

2010. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
"...a gyerekem ablaka alatt ugat egész éjszaka ( a kis hülye aludna..." - nahát ilyen anyát, lehülyézi a saját gyermekét?!
2010. ápr. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

... én nem tudom,kik járnak ide, de hogy egyesek még az iróniát sem értik, az szomorú.

Azért járunk erre az oldalra, mert vagy segítséget kérünk, vagy azt gondoljuk magunkról, hogy segítséget tudunk adni.

Természetes, hogy egyes kérdések érzelmeket vagy indulatokat váltanak ki..

Szerintem az is normális, ha egy kisgyerekes anyuka és egy kismama berzenkedik az éjszakai kutyaugatás ellen.

Nem kell mindent eltűrni, nem vagyunk birkák.

Én is faluban lakom, elég hallgatni minden nap legalább egyféle zenélő kocsit (tápos, halas, gázos, Family Frost) a fűnyírást, favágást, flexelést, kalapálást, rotációs kapát... legalább éjszakára legyen csönd.

2010. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!