Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minden területvédő kutyát...

Minden területvédő kutyát megmérgeznek/lelőnek (olvasható sok helyen). A következetesség sem ér semmit, ha kolbásszal csalják őket lépre. MENNYI juhászkutya kellene ahhoz, hogy őket már ne lehessen könnyedén elaltatni/meggyilkolni?

Figyelt kérdés
Hét-nyolc komondor, kuvasz, vagy kaukázusi láttán (megspékelve távfelügyelettel és rendőrségre néma riasztást azonnal küldő elektromos kerítéssel) már elgondolkodnának a tudjátok kik, hogy oda "nem igazán érdemes" betörni (hiába van órák óta távol a háznép)?

2016. júl. 31. 21:25
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem elég lenne, bár én raknék közéjük egy kisebb, jelzőkutyát is, aki kicsit felpörgeti őket. Ilyen kutya pl puli, mudi, pumi. Illetve a házba se ártana egy kutya (pásztorkutyákat házba felejtsd el), legjobb választás egy öleb lenne, aki bár kicsi mégis hatalmas ricsajt tud csapni, ha valami gyanúsat hall. Megvédeni nem tud a mérete miatt, de ha a kinti kutyákon valaki mégis sikeresen átjut (amit kétlek), akkor ő még mindig jelezni fog, ezzel éjszaka alvás közben titeket figyelmeztet, ha valaki a háznál matat. Viszont az ölebnek mindig bent kell aludni, nem maradhat kint, mert kistestű. Ilyen fajták pl csivava, pincsi, yorkie, havanese, kínai meztelen kutya stb. Elég sok féle van. DE mindegyik kutyával foglalkozni kell, még az ölebekkel is! Tehát ennek megfelelően vállald be a létszámot. A kuvasz, komondor, kau kemény házőrző, viszont szükséges a korai szocializáció és egy határozott, tapasztalt gazda. A jelzőkutyák mozgékonyak, velük fizikálisan (futás, labdázás, séta stb) és mentálisan is (pl tanítás, logikai játékok, feladatok stb) szükséges foglalkozni, nem elég, ha kicsapod a kertbe. Az ölebek pedig bár picik, ugyanolyan kutyák mint a többi, nem szabad őket elkényeztetni, kint nem maradhat egyik sem. Remélem azt is tudod, hogy ennyi kutya rengeteget eszik, egy kuvasz havi kajája kb 20kg kutyatáp, ezt szorozd fel héttel, nyolccal. Szép kis összeg. Nem a gagyi (Pedigree, Chappi, Friskies, Darling stb.) tápokat kell adni őrző-védő kutyáknak. Jobbak pl Josera, Brit Premium, Happy Dog stb. Így gondolkozz. ;)
2016. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Paranoiás vagy és félős
2016. aug. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Te pedig csak egy unatkozó kis nulla senki vagy, aki ahelyett, hogy a kiíráshoz érdemben hasznosat hozzászólna, inkább szétoffolja azt, mert láthatóan gőze sincs hozzá - de mivel nagyon ráér, és érdemi infója egyáltalán nincs, beböfög valamit... Gratulálok neked, az ilyen haszontalan egyéneket messziről elkerülöm. Kár, hogy itt nem lehet...


Látszik, hogy téged nem értek még attrocitások, biztos nagyvárosban élsz, vagy olyan helyen, ami CMÖ, fingod sincs róla, hogy milyen az, amikor minden - értsd MINDEN - településszéli házba rendszeresen betörnek. És NINCS kivétel, ha nincs otthon senki, egy óra alatt kifosztják nyolcosztályosok. Ha pedig gyakran távol vagy, az nekik felhívás keringőre, hogy égnének meg, mocskos senkiháziak! Kívánom neked, tapasztald meg milyen a folyamatos REÁLIS fenyegetettség érzése.


Akkor majd nem böfögsz ide teljesen offtopik hülyeségeket!

2016. aug. 4. 10:07
 4/7 A kérdező kommentje:

Első: nagyon szépen köszönöm!


Ilyen válaszokat várok! Ez a megfelelő, hasznos hozzászólás - érdemi, témábavágó, és nem üres mellébeszélés.


Tisztában vagyok a foglalkozás- és ételigényekkel egy ekkora halom kutyánál is. :) Barf táplálékból kb. 10-12 kg-ra számítok naponta. :) De ha ekkora irdatlan jelző- és juhászkutya mennyiséget már azt mondod nem fognak könnyedén megmérgezni/agyonlőni erdőszéli, lakott területektől valamivel távolabbi helyen sem, ezáltal távollétemben sem lopják el nehezen megkeresett, féltett vagyontárgyaimat, akkor ezt az "árat" nagyon szívesen megfizetem!

2016. aug. 4. 10:17
 5/7 anonim válasza:
Hát elméletileg nem. Legalábbis én így gondolom: ott van 7-8 nagy kutya, aki őrzi a házat, akkor miért akarnék én oda bemenni, mikor máshol egy kutya sincs? :) De azért én vennék egy ölebet is, mert az mégis csak bent van, plusz biztonságot ad, tuti ugat, ha van valami. (Első válaszoló voltam.)
2016. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez is egy elgondolkodtató válasz volt! ;)


Erre nem gondoltam, hogy egy nyolcosztályos "inkább" elkullogjon máshova - kevésbé "védett" ingatlanhoz - a könnyebb - kevésbé ellenőrzött/riasztózott/őrzött - kifosztás reményében... Vagyis, ahol könnyebben kivitelezhető a senkiházi betörés.


Lehet benne valami, hogy "inkább lemond" és keres egy védetlen területet.


Hülyék számára is "látható/feltűnő módon" működő kamerák kihelyezése is lehet egy újabb elriasztó tényező?

2016. aug. 4. 14:20
 7/7 anonim válasza:
Persze. :) De 100%-os védelem nincs.
2016. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!