Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek egy mai fiatalnak...

Szerintetek egy mai fiatalnak mennyi idő önerőből elezdeni az életét? Hogy tudja egy mai fiatal elmezdeni az életét?

Figyelt kérdés
Mennyi idő mire összetudsz gyüjteni egy házra?Mennyi idő után tudsz biztonsággal gyereket vállalni?

2016. aug. 2. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
attól függ, mennyit keresel, a szülők hogy tudnak segíteni, esetleg a párodnak van-e valamije, stb..
2016. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idő mire összetudsz gyüjteni egy házra?""


Ez így nemigazán megválaszolható,hiszen lehetsz közmunkás aki az árokszélét vakarja havi 50 ezerért,vagy egy szoftverfejlesztó mondjuk 10 x ennyiért.Lakható házat egy kisebb településen már 2-3m Ft-ért kapsz de persze szintén lehet 10X ennyiért is venni...

2016. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert egy mai fiatalnak kellene azért az iPhone is, aminek az árából 4-5 beltéri ajtót is meg lehetne venni. És a szórakozóhelyek sem olcsók.


Én világéletemben addig nyújtózkodtam, ameddig a takaróm ért. Sosem vettem fel devizahitelt. Hitelt is csak akkor, ha már az 50 % önerőm megvolt, és megbizonyosodtam róla, hogy tudom, bírom fizetni. A gyerekek még egy 48 m2-es panelbe születtek. Jó állásaim voltak, és fiatal koromban 14-16 órakat is dolgoztam naponta. Mindig volt 6 hónapra való tartalékom, hogyha valami gebasz lenne, ne tegye padlóra a családot.

Amikor már megint gyűjtögettem egy kicsit, mindig egy kicsivel nagyobb, kényelmesebb, komfortosabb házba költöztem az előzőnél. Most 55 évesen egy kétszintes + szuterénes kertes házban lakom, szép park és haszonkert is van. A gyerekek és az unokák is szívesen jönnek.


És még egy modatot had mondjak.

A boldogság és a békés élet nem feltétlenül a sok pénzen múlik. Lehet a kevésből is, jó hozzáállással.

Mutatom mire gondolok.

Lentebb linkeltem egy képet, ahol a szuterében játszom az unokámmal. A kép bal oldalán sorakozik vagy 40 ezer forint ára lego. És mivel játszunk? Azt játszuk, hogy az unokám rajzol papírra autókat, én kivágom ezeket a lapból, és egy közösen kitalált szerepjáték történetet játszunk el, ezeket a papírautókat tologatva. Ez van a kép bal oldalán.

Szóval lehet kreatívan nagyon kicsi pénzből is gyereket vállalni, a lényeg, hogy szeresd!


[link]

2016. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Èn nem az a tipusú tini vagyok akinek az ipone kell nekem nem kell inkább mást veszek az árából.A másik szerencsère nem iszok nem dohányzok ès a szórakozóhelyeket sem látogatom.(tudom ez a leirásból nem derült ki)
2016. aug. 14. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!