Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a szomszéd gyerekei állandóan a kertünkben lebzselnek?

Figyelt kérdés
Tavaly ideköltözött mellénk egy család, mivel a korábbi lakókkal évtizedekig együtt laktunk, és jóban voltunk, kerítés nincs a két telek között. Lakótelepről jöttek, így a gyerekeknek (már iskolások) mintha fogalmuk nem lenne arról, mit jelent az én kertem, te kerted. A szüleiknek sajnos nincs annyi eszük, hogy elmagyarázzák nekik. Ráadásul nem foglalkoznak a kerttel, egy merő gaz nekik az egész, se gyep, se terasz, se bútor, itt meg szépen meg van csinálva minden. Engem viszont zavar, hogy szinte állandóan itt vannak. Ha elzavarom őket (finom utalásokból nem értenek), az sem tartós, legközelebb ugyanúgy átjönnek. A szülőkkel összeveszni nem akarok, mégis hogy mondjam nekik, hogy imádott kölykeik útban vannak? Ti mit tennétek?
2010. ápr. 24. 15:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen megértelek, de igazából sajnos nincs más megoldás, mint a kerítés. Nekünk sincs az egyik szomszéd felé, amit úgy kell elképzelni, hogy kertszomszédok vagyunk (ők a másik utcán laknak), illetve a mellettünk lévő házat is megörökölték, s azon a szakaszon sincs kerítés. Ráadásul kovács az illető, rengeteg vasat pakolt a mellettünk lévő háza udvarára, s rajtunk keresztül jár át (neki így gyorsabb) a vasakért, ha kell. Sokszor segédekkel együtt. Mielőtt ideköltöztünk, évekig lakatlan volt a ház, senkit nem zavart, hogy itt járnak át. Most viszont kellemetlen. Nagyon kedvesek, jóban vagyunk, de egyrészt féltem a 20 hós lányomat, hogy betéved a vasak közé, másrészt kismama vagyok, szívesen üldögélnék kinn szép napsütésben vagy majd a nyár elején fürdőruhában, amíg a lánykám pancsol a medencéjében, de nagyon zavar, ha idegenek nézegetik a pocakomat. :-( Egyelőre nálunk is sokba kerülne a kerítés, én most körbeültettem csemegekukoricával a portát több sorban, ha az megnő, legalább nem lehet tőle átlátni (egy embernyi helyet hagytam, hogy járkálhassanak). De nálatok ez se megoldás, mert a gyerekek azon is átmennének gondolom. A legolcsóbb a drótkerítés, gyorsan meg is van, szerintem húzzatok fel egyet.
2010. ápr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
na mi lett?
2010. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Leültem a nagyobbik gyerekkel és elbeszélgettem vele. Többek között megkérdeztem, hogy szerinte az anyukája mit szólna, ha ott heverésznék a kertjükben, amikor kijön a házból. Ez hatott.:)
2010. máj. 10. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!