Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek hol jobb lakni,...

Szerintetek hol jobb lakni, kertes házban vagy panelban? És miért?

Figyelt kérdés

2016. dec. 21. 14:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%
Én a téglából épült, egyedi fűtéses társasházi lakást preferálom. Mi szeretünk ide-oda menni (pl. túra, sportolás, tájfutás, stb.) a szabadidőnkben, nem akarunk ház körüli dolgokkal foglalkozni. Ugyanakkor a panelnak nagyon sok hátránya van a tégla házakhoz képest. Ha nagyon valasztani kellene a családi ház és a panel között, akkor inkább utóbbi mégis, az életmódunk miatt.
2016. dec. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

# 10


"Nem kell füvet nyírni, levelet gereblyézni, havat lapátolni munkaidő után, hanem pihenhet az ember a csendes lakásban."


Nagyjából 1000 négyzetméteres kert övezi a házunkat. Nem nyírunk füvet, mert olyan aljnövényzetet telepítettünk, amit lehet kényelmesen taposni, nem árt neki, és nem kell sem nyírni, sem locsolni, a legszárazabb aszályban sem ég ki. (Igazából sosem értettem azokat, akik ragaszkodnak a gyephez.)


A lombot sem kell gereblyézni, mert ez az aljnövényzet azt is kibírja, ha nincs róla összeszedve a lomb. Pár hét alatt meg a giliszták úgyis behúzkodják a talajba. Mire kitavaszodik, az őszi lombnak semmi nyoma, anélkül, hogy bármit is csináltunk volna vele.


Egy jól megcsinált díszkert néhány év alatt beáll úgy, hogy igazából semmi komolyabb teendő nincs vele, időnként mindössze néhány gazat kell kihúzgálni. (A mosás automata mosógéppel, és a teregetés heti szinten nagyságrenddel több időnket veszi el, mint a kerti munka, csak hogy lássuk az arányokat.)


Havat lapátolni azt viszont kell, az igaz. (Térdig érő hó esetén is végzek negyed óra alatt.) Viszont nem kell egész évben fizetnem a házmestert vagy a közös képviselőt, hogy néha-néha ellapátolja helyettem a havat. :)

2016. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

12:

Teljesen mindegy, a kevés teendő is csak időt vesz el, ugyanakkor az előnyeit meg nem élveznénk a kertnek, hiszen hétvégén amúgy se lennénk otthon.

2016. dec. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

kertesben. mondom ezt úgy hogy életem legjobb időszakát panelben éltem.

de akkor is a kertesnek van egy filingje,ami a panelnek nem volt...akármennyire is szerettem.

2016. dec. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kertes házban. Egyetlen gond vele, ha kirepülnek a gyerekek, akkor szinte üres lesz a ház. 3 éve a kisebbik gyerekünk is elköltözött, azóta a 460 nm-es házban ketten maradtunk. Egyikőjük sem akart itt vidéken maradni, amit megértünk. A házat nem adjuk el, mi építettük, mi rendeztük, nem tudnánk megválni tőle.
2017. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
64%

Már lehet nem olvassa senki sem ezt a topikot, de muszáj leírnom az én véleményemet is. Ezek persze személyes

tapasztalatok!


Panelban lakni a lehető legnagyobb kínzás. Had szemléltessem én mivel találkozom nap mint nap. Folyamatosan fúrnak de hogy mit azt az isten sem tudja. Alattunk 2-vel egy fas*zoppó vén ge*i a wc-n dohányzik 0-24 aminek a füstje ömlik be a lakásba. Felettünk lakó fickó megállás nélkül bömböltette a csak mélynyomókból álló hangfalán az oldschool disco zenéket. (azóta sikerült elüldözni őt egy kis rendőri fenyítés-kilakoltatás árán)


Minden vén p*csa unalmában kutyát vásárolgat akiket persze basznak levinni kicsit sétáltatni. Inkább kizárja az erkélyre, bezárja a wc-be stb..

Szerencsétlen kutya éjjel nappal ugat ami szintén elviselhetetlen. A liftbe belehugyoznak amit persze nem takarít fel a gazdája.


Az újonnan beköltöző lakókról nem is beszélve. Prolibbnál prolibbak. Köszönni teljesen luxus.


Összegezve: Emberekkel lakni egy adott majdnem, hogy zárt környezetben kínszenvedés. A társasházi normákhoz egyáltalán nem tudnak igazodni. Az, hogy talán mi zavarhatja a lakót egyáltalán nem veszik figyelembe.


Aki csak teheti kertesbe vagy sorházba költözzön! ámen

2017. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!