Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megint rosszul jártunk? :- (

Megint rosszul jártunk? :- (

Figyelt kérdés
Elköltöztünk sorházből végre,már alig vártuk,egy kertes házba.Igaz hogy a házzal is vannak problémák,de a legnagyobb baj,hogy a sorházból is leginkább azért jöttünk el,mert volt két hangos,idegesítő szomszéd.Pár hónapig minde oké volt az új házban,míg meg nem vették a közvetlen mellettünk lévő házat,és el nem kezdték átépíteni,de úgy hogy alapig lebontották.Sajnos most jöttünk rá,hogy míg az öregbácsi szomszédunk élt,fel sem tűnt hogy csak drótkerítés van hátul a teraszunknál,ami be van futtatva vadszőlővel,és teljesenmegfelelt míg az öregbácsi élt mellettünk.Mióta építkezés van,jön a zaj,a por,azóta még a kertbe se mentem ki.De a legnagyobb baj,hogy sajnos a hálószobánkba is totál behallatszik,emiatt már pihenni se tudunk,és ráadásul szombaton is melóznak 4-ig-Lassan egy éve ez megy,és még csak most jutottak el a tetőig...és ha vége is lesz egyszer,akkor is muszáj a kerítés,hisz fiatalok jönnek gyerekekel,sokat lesznek kint,plussz az autó bejáró is közvetlen a házunk fala mögött megy sajnos....Az összes pénzünket ebbe a házba tetük,plussz hitel,nagyon el vagyok keseredve...Mindenképpen kell majd egy zsalukőkerítés,de az is milliós nagyságrend,és amíg nem gyűjtöttük össze rá a lóvét,idén még biztos nem tudjuk,addig nincs is kedvem már hazajárni... :-(

2018. febr. 15. 20:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

Kénytelen leszel eltűrni, (esetleg füldugó?) mert soha nem tudhatod mi következik a te életedben, amit a szomszéd fog zokszó nélkül elviselni, az "élni és élni hagyni" jegyében.

Gondolom te sem munkaidőben nyírod és fogod nyírni a füvedet, hanem leginkább az után, vagy hétvégén.

Náluk meg lehet, hogy pont a kisbaba fog akkor aludni.

Vagy járhatsz úgy, hogy a vihar leviszi a tetődet (nem kívánom senkinek!) és még éjszaka, reflektorfényben is dolgozni kell, hogy ne ázzál rommá. De bármi adódhat nálatok, amire nem számítotok és bizony zajjal fog járni.

Ők meg ezt fogják tolerálni.

Ha neked, magad által is elismerten csak a síri csend az élhető, akkor még most idejében kellene keresnetek olyan ingatlant, aminek a szomszédságában mondjuk iskola van, munkaidő után és szünidőben kihalt az épület, de legalábbis nem zajos, a másik oldalán meg a temető.

Vagy valami hasonló ...

Tanyára nem küldelek, mert az kemény élet, aki nincs genetikusan erre kódolva, annak ez nem való.

2018. febr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
60%
Neharagudj de renkívül önző ember lehetsz. Már nem is az építkezésen aggódsz hanem hogy majd a szomszéd gyerek kimegy a saját udvarára és zajong. Hát igen a gyerek az ilyen. Szt nem értem az ilyen ember mint te moért költözik lertesbe. Menjen lakóparkba azt csá. Bár az is kockázatos ott is lehet gyerek. Kertesbe valaki mindíg felújít, vágja a téli tüzelőt. Füvetnyír robizok. Permetezi a fákat. Ez van.
2018. febr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
11.Vettem füldugót,hát persze hogy vettem,nem is egyfélét..Egy egész vagyont költöttem rá,de nem vált be egyik sem.Ha nem is olyan tisztán,de ugyanúgy hallod a zajokat,főleg ha dübörgős.
2018. febr. 15. 22:39
 14/24 anonim ***** válasza:
70%

#12

Nem önző, hanem idegbeteg.

És ne haragudj meg Kérdező, nem bántani akarlak, de ez az igazság! ... de talán magad is tisztában vagy vele.

2018. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Kedves Pufajkás! Nagyon rosszul vontad le a következtetésed,ugyanis én egy végtelenül önzetlen és kedves ember vagyok.Igaz ez most rosszul hangzik az én számból,de bárkit a környezetemből megkérdezhetnél róla.Még egy csigát is arrébb teszek a járdán,ha rossz helyen halad... :-) Azért költöztünk sorházból kertesbe,mert úgy gondoltuk hogy ott csendesebb lesz.Így is volt,mindaddig amíg nem kezdődött el az építkezés.Nem zavar a permetezés,a síró gyerek,kutyaugatás...ezeket simán elviselem.Egyedül azok a zajok zavarnak,amik már a házba is behallatszódnak,és azok,amikre felébredünk.Én vagyok az a szomszéd aki beviszi más kukáját is,elhányja más elől is havat,és soha semmibe nem szólok bele,amíg az nem zavaró számunkra.Természetesen mi sem nyírunk füvet benzinessel 7-kor,sőt nem is benzines a fűnyírónk.Csak olyan dolgot várok el,amit tőlünk is elvárhatnak.
2018. febr. 15. 22:47
 16/24 A kérdező kommentje:
14! Inkább idegileg kimerültnek mondanám magam,de talán te is az lennél ha végigmentél volna az én életemen,és ha annyit dolgoznál mint én.Tudod mikor hullafáradtan hazaérek,már csak csöndre és nyugalomra vágyom.És az hogy hétvégén sem tudom kipihenni magam,nem tesz túl jót hosszú távon.Ha ezért bűnös vagyok,akkor az vagyok.
2018. febr. 15. 22:50
 17/24 anonim ***** válasza:
86%

#16

Tényleg őszintén sajnállak, hogy ez téged ilyen rosszul érint, egy pokol lehet az életed, de a szomszédaid sem nagyon tudnak mit tenni, hogy haladjanak is.

Ebben a mai szakember hiányban biztos kénytelenek szombat-vasárnap is ezzel foglalkozni, mert a szaki máskor nem ér rá és minden húzódik mint a rétestészta.

Majd csak vége lesz annak az építkezésnek ...:(


(Az én életemet meg ne akard, mert sikoltozva rohannál vissza a tiédbe, hidd el!... akármilyen zajos is az most!)

2018. febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy csak a saját szemszögedből nézed. Más is szeretne rendes körülmények között élni. Egyszer vége lesz. Bírd ki. És igen te írtad a gyerekeket. Miért mire számítottál? Pl a kocsibejáróval ugyan mi bajod? Mert te odaköltöztél más már kocsit se tartson? Vagy ezt hogy képzelted?
2018. febr. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
57%

Keresd fel őket, és kérdezd meg hogy beleszálnak -e 50%-al a közös kerítés építésbe.

Lehet hogy meg is csinálják.

2018. febr. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
63%

"és ha vége is lesz egyszer,akkor is muszáj a kerítés,hisz fiatalok jönnek gyerekekel,sokat lesznek kint,plussz az autó bejáró is közvetlen a házunk fala mögött megy sajnos"


A leírásod alapján nem csak az építkezést, hanem normál életvitelt - amibe a gyerek és az autó is beletartozik - sem tolerálod.


Vannak ilyen emberek, az én szomszédom is ilyen. Amikor becsöngettem hozzá, és elmondtam, hogy felújítjuk a lakás, közölte, hogy őt zavarja. Errre most mit mondja? Ok, akkor marad élünk lelakott lakásban?

Egyébként minden zavarja: a kerti sütögetés, a kutya, a gyerek. Minden. Szerinte a lakás csak alvásra és csendes olvasásra való. Hát nem.

2018. febr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!