Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megint rosszul jártunk? :- (

Megint rosszul jártunk? :- (

Figyelt kérdés
Elköltöztünk sorházből végre,már alig vártuk,egy kertes házba.Igaz hogy a házzal is vannak problémák,de a legnagyobb baj,hogy a sorházból is leginkább azért jöttünk el,mert volt két hangos,idegesítő szomszéd.Pár hónapig minde oké volt az új házban,míg meg nem vették a közvetlen mellettünk lévő házat,és el nem kezdték átépíteni,de úgy hogy alapig lebontották.Sajnos most jöttünk rá,hogy míg az öregbácsi szomszédunk élt,fel sem tűnt hogy csak drótkerítés van hátul a teraszunknál,ami be van futtatva vadszőlővel,és teljesenmegfelelt míg az öregbácsi élt mellettünk.Mióta építkezés van,jön a zaj,a por,azóta még a kertbe se mentem ki.De a legnagyobb baj,hogy sajnos a hálószobánkba is totál behallatszik,emiatt már pihenni se tudunk,és ráadásul szombaton is melóznak 4-ig-Lassan egy éve ez megy,és még csak most jutottak el a tetőig...és ha vége is lesz egyszer,akkor is muszáj a kerítés,hisz fiatalok jönnek gyerekekel,sokat lesznek kint,plussz az autó bejáró is közvetlen a házunk fala mögött megy sajnos....Az összes pénzünket ebbe a házba tetük,plussz hitel,nagyon el vagyok keseredve...Mindenképpen kell majd egy zsalukőkerítés,de az is milliós nagyságrend,és amíg nem gyűjtöttük össze rá a lóvét,idén még biztos nem tudjuk,addig nincs is kedvem már hazajárni... :-(

2018. febr. 15. 20:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen házról van szó, milyen nyílászárók, stb. De azért egy rendes tömegű házfal és modern nyílászárók segítségével flexelést csak akkor hallanál, ha gyakorlatilag az ablakod alatt csinálnák.

Mi ugyan panelben lakunk: zajos szomszédok, lépcsőházban kiabáló/sikoltozó purdé, hétvégente a ház alatti részen dülöngélő, "szerenádozó" fiatalok. Rakattam fel jó minőségű biztonsági ajtót, lecseréltettem az ablakokat - és majd egy hétig nem tudtam elaludni, annyira zavaró volt a csend. Szinte már szólni kellett a szomszédnak, hogy fúrjon egy kicsit, hogy "otthonosabb" legyen :D :D

Egyszóval meg kéne vizsgálni, hogy nyílászáró cserével nem járnál-e jobban + egy családi háznak gondolom több helysége is van, nem feltétlen abban kéne tartózkodni, ami az építkező szomszédok fele esik - bár elhiszem, hogy ha 1 éve idegeskedsz, szinte már rá vagy kattanva és akaratlanul is úgy helyzkedsz, hogy hergelhesd magad...

2018. febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
50%

Nem egy építkezésen fordulok meg manapság és hidd el, akinek nincs annyi pénze, hogy megfizessen egy generált, aki összefogja a dolgokat és tartja a határidőket, az jobban kimerül idegileg az építkezés végére, mint te mellette. Egyáltalán nem egyszerű élethelyzet ez.

Azt megértem, hogy az építkezés zaja zavar. De az, hogy kerítés kell, mert kint fognak játszani a szomszéd gyerekek? Elmegy naponta kétszer 1-2 autó a házatok fala mellett a szomszéd telken?

Hát ne haragudj, de ez már több mint hiszti. Ezen problémáidat egy normális kerítés sem fogja megoldani. Ugyanúgy át fog hallatszódni minden, ugyanúgy áthozza a port a szél, ha játszanak a gyerekek a homokozóban.

Valóban tanyára kéne költöznöd, ha ezek is zavarnak.


Azt javaslom a szomszéddal pedig beszélgess. Ne emlékeztesd és fenyegesd, hanem kérdezd meg, hogy eleve úgy tervezték-e, hogy eddig elhúzódik a dolog? Mi az oka annak, hogy már szombaton is csinálják?

Lehet, hogyha elmondja te is megértőbb leszel. Nem tudni mi áll a háttérben. Lehet úgy volt, már fél évvel ezelőtt költözhetnek, de valami közbejött (szakemberhiány, családi tragédia, anyagi források kimerülése, kitudja). Elképzelhető, hogy sokkal komolyabb problémáik vannak, mint neked a zaj.


Mi társasházban élünk. Innen a kedvenc sztorim az volt, amikor csőtörésünk lett vasárnap és hívtunk egy szakit, hogy sos oldja meg, tudjunk este már zuhanyozni. Két tenyérnyi foltot kellett kibontani a lakásban (tégla fal!), de a szomszéd az első ütés után megjelent, hogy "mitképzelünkmi és házirend blabla". 5 perces meló, de neki már azonnal hisztiznie kellett, jelezve, hogy tudjuk már hol a helyünk, avagy ki az úr a házban. Még akkor is húzta a száját, amikor elmondtuk mi a helyzet és szánakozva bocsánatot kértünk a 15 percnyi vasárnap délutáni kellemetlenségért. :D Az ilyen tényleg menjen tanyára...


Gyanítom a ti szomszédotok sem jó kedvében építkezik már ilyen régóta.

2018. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
18%
Cseppet se búsulj! Az épitkezés egyszer végetér és aztán már csak azt kell hallgasd, hogy szombatonként benzines fűnyíróval letolja a kertet vagy vasat flexel reggelente.
2018. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
49%
Amióta ablakokat cseréltünk be se hallatszik semmi. Felőlem felhőkarcolót is építhetnének mellettünk. Rossz belegondolni ha a szomszéd esetleg virágot is ültet majd a virágport is átfujja majd a szél. Az ellen hogy védekeztek.
2018. febr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!