Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel lehetne fűteni egy...

Mivel lehetne fűteni egy ilyen házban? 18/f

Figyelt kérdés

4 éve költöztünk faluról városra. A falusi házat nem adtuk el, meghagytuk hogy én majd ha dolgozni fogok és lesz pénzem visszaköltözök ide (utálok városban lakni).

Emeletes ház, az ablakok kb 2004-ben voltak kicserélve ilyen hőszigetelő ablakokra. Az emeleten 3 szoba + fürdőszoba van, a földszinten pedig a nappali és a konyha.


Minden helység kb üres, csak az üres bútorok, ágyak vannak.

Az én szobám az egyetlen ahol minden megvan (itt a tv-m, a gépem, ágyam, bútoraim, házimozi...).

Tavasszal és nyáron is minden hétvégén falun vagyok, mivel ott a barátaim (pénteken suli után megyek ki és vasárnap este megyek haza).

Nyáron mindig ott aludtam, télen pedig a nagyiéknál szoktam aludni. Villany és víz is van, nincs kikapcsoltatva egyik sem. Net is van, mivel az egyik haverom apja egy ilyen falusi netszolgáltató, hétközben nem megy a net, de hétvégékre mindig beindítja hogy menjen nekem.


Most valahogy úgy szeretném megoldani, hogy azt az egy szobát tudjam valahogy kifűteni amikor ott vagyok. Télen kb az egész házban fagypont van, sehol nincs fűtve (radiátorok vannak, de nincs bennük víz).

Hogyan, milyen módon tudnám kifűteni ezt az egy szobát hétvégente amikor ott lennék?



2018. okt. 23. 16:54
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

A vizet még nem tudom hogyan oldom meg.

A pincében mindig van víz, akkor is ha a házban el van zárva. Zuhanyozni a nagyiéknál fogok, a wc-hez meg max viszek fel kannákban vizet és leöntöm.

Ivóvizet meg viszek fel üvegekben a konyhába ha esetleg teát vagy valami forrázott levest akarnék.

2018. okt. 24. 14:33
 12/23 anonim ***** válasza:

Ó, ha megoldható a kályha és a fafűtés, az már sokkal olcsóbb.

Egy apró szoba is képes enni a kilowattórákat, ha alapból nagyon hideg és rosszul szigetelt. Nem kell ahhoz rosszul záródó ablak, a hő lelkesen szalad a falon is ki, nemhogy az ablaküvegen s a hideg falakkal, ablakokkal a hőérzet is más.


Bár a tapasztalat mutatja meg, mennyi fűtés kell, eleve alváskor be lehet takarózni s van, akit nem zavar, ha hidegben van az arca. Engem igen, úgyhogy én hidegben mindig a takaró alatt tartott fejjel végeztem :D. De nem fáztam.

2018. okt. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Értem.

" a legközelebbi város is vagy 2 órányira van" Ez mondjuk érdekes, mert 2 óra alatt Budapestről Sopronba el lehet jutni ...:)

2018. okt. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Gyalog!
2018. okt. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Mekkora ez a szoba? Vegyél egy fűtőpanelt! Nem muszáj az agyonreklámozott NOBO-t választani!

Engem rohadt mód zavarna, ha fűtetlen lenne a közlekedő, a WC, a konyha, de ha téged nem zavar, akkor egy 10-15m2-es szobát 1.5kW-al kilehet fűteni! Az ha hétvégente megy, s megy mondjuk 8 órát, akkor valszeg nem igazán fog kikapcsolni, de 1000 Ft-ba kerül majd kb. plusz az egyéb költségek a számlán...

Nem te vagy az aki tervezi, hogy odaköltözik? Valami ilyen kérdést olvastam már...

Veszel egy olyat, ami programozható vagy ha nincs rá ennyi pénz, akkor programozható kapcsolót (ami igazából dugalj), s beállítod úgy, hogy teszem azt pénteken odaérsz este 5-re, akkor péntekenként kapcsoljon be a fűtés 2 óra körül. Nem tök hidegre érsz oda. Ugyanígy ha éjfélig melózol, akkor mondjuk bekapcsol este 8-kor, ellenkező esetben nagyon hideg lesz kemény mínuszokban (amúgy is, de ha akkor kapcsolod be, amikor hazaértél, akkor esélyed sincs!).

2018. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

A szoba kb 5x6 méter.

A hideg annyira nem zavar, szombat reggel jöttem ki és egész héten itt leszek, lehetett bent kb 18-19 fok.

Most még egészt jó, a zuhanyzás is megoldható, még nem zártam el a vizet.


Ez a fűtőpanel sem rossz, de elég sokat fogyaszt.

Kályhát tudok hozni a nagyiéktól, nekik van 2 is és egyiket sem használják. Beszerelést meg valahogy megoldom vagy haverokkal, vagy apuék kijönnek segíteni (mióta elköltöztünk egyszer voltak itt, az is kb 3 éve volt, szóval ideje lenne kijönniük :D )

2018. okt. 31. 16:11
 17/23 A kérdező kommentje:

Ami még érdekelne, hogy az elektromos dolgoknak mennyire árt a hideg?

Eddig még egy telet sem voltam itt úgy hogy fűtöttem volna, szóval a gépem, a monitor, a házimozi 4 telet kibírt itt úgy, hogy semmi fűtés nem volt, bent is mínuszok voltak.


Nyáron vettem egy használt TV-t (Panasonic LED TV TX-55EX600E) - ez mennyire bírná télen hétközben a hideget ? Hétvégén ha fűtenék is gondolom a következő hétvégéig rendesen ki fog hűlni a szoba.

2018. okt. 31. 16:20
 18/23 anonim ***** válasza:

30 nm-es szoba az hatalmas! Inkább egy kisebb szobába cuccolj be, ami max. 10 nm, vagy barikádozd el bútorokkal azt a részt, ahol ücsörögsz/alszol!

30 nm-t felfűteni az nagyon brutális lesz!

2018. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Ma befűtöttem egy régi 2600W-os elektromos hősugárzóval, az simán felvitte 27°C-ra a hőmérsékletet, most több mint kellemes. Gondolom ugyan ezt a kályhával is meg tudom oldani majd. Kisebb szoba nagyon nincs, max a nagyiék régi szobája, de az meg tele van pakolva régi bútorokkal, ruhákkal, sok fölösleges holmival...

November 17-től kezdek dolgozni minden szombaton a kocsmában, onnan úgyis éjfél után keveredek haza leghamarabb, ha akkor bekapcsolom egy fél órára az elektromos hősugárzót + begyújtok akkor szerintem elég meleg lesz ott nekem reggelig. Rendeltem netről egy ilyen időzíthetős konnektorba dughatós aljzatot, azon be tudom majd állítani, hogy mondjuk ha éjfélkor zárok akkor 23:00-kor bekapcsoljon és mondjuk 00:30-ig menjen. Addigra hazaérek és begyújtok majd a kályhában.

2018. okt. 31. 21:24
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha a kémény érinti a szobát, tudsz bele csatlakozni, akkor nyilvánvaló, hogy olcsóbb megoldás, mint a villany. Villannyal max. inverteres klímával tudnál olcsóbban fűteni.

Nem most fog kibukni az, hogy betudod-e fűteni ezt a helyiséget, hanem majd (ahogy írtam) erős mínuszokban. De fával biztos betudod majd fűteni, kérdés a hőt ekkor mennyire tartja majd a szoba úgy, hogy a falai hidegek lesznek. Nem mindegy, hogy egy válaszfal választja el a mínuszoktól vagy egy főfal, szigetelt főfal ráadásul stb.

Az elektronikai cuccoknak nem árt a hideg! Esetleg ne kapcsold be őket nagy hidegben, várj míg a szoba egy kicsit felmelegszik, de használaton kívül biztos nem lesz baja hidegben. Eleve nem egy fűtött kocsiban szállítják gyártól boltig, nagyon sok embernek vannak elektronikai eszközei nyaralókban, ami szintén fűtetlen stb. (nálam is így van) A pára lehet inkább ártalmas, nem a hideg.

Ezekben a kapcsolókban van egy akku, ami arra jó, hogy kihúzva is tartja a beállításokat. Akár hónapokig is, szóval miután eljössz vasárnap, egészen nyugodtan húzd ki a dugaljból, jobb ha ki van húzva, abból nem lehet hiba!

2018. nov. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!