Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Én gondolkodom torzan, hogy...

Én gondolkodom torzan, hogy fiatal párként szeretném ha elmennénk az országból csakis az ingatlanpiaci helyzet miatt?

Figyelt kérdés
Frissdiplomás fiatal pár vagyunk, a fővárosban kaptunk munkát, de előtte Szegeden laktam, és néztem, hogy fizetés-árak arányban ugyanaz a történet zajlik, mint a fővárosban. 5 év múlva szeretnék anya lenni és jelenleg a saját tulajdonú lakás önereje is elérhetetlen célnak tűnik. Ezzel még semmi probléma, hiszen ott van az albérlet. Igen ám, de az albérlet drágább, mint a hiteltörlesztő, ráadásul kisgyerekkel a tapasztaltabbak elmondása szerint vérrel és verejtékkel lehet csak albérletet találni. Tehát az albérlet, mint helyettesítő egyszerűen nem éri meg és ráadásul túl sok a bérbeadó felőli elvárás. Nem érezném egy újszülöttel biztonságban magam egy bp-i albérletben. Szülői támogatásunk nincs. Páromnak diákhitele van. Ahhoz ragaszkodom, hogy mindkét tervezett gyermekemmel 3 évet otthonmaradjak, így kiesik a bevételem hosszú időn keresztül, de kérdéses, hogy ilyen albérleti árak mellett megengedhetjük-e magunknak. Tényleg nem maradt más megoldás, mint elmenni? Úgy érzem nincs jövőképem.
2019. márc. 8. 22:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
15%

Na, tehát ahol felnőttetek, volt egy saját szobátok?

Vagy több?

Vagy hogy laktatok?

2019. márc. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
67%

#10

Akkor meg teljesen időszerűtlen a kérdésed márciusban, ha júliusban jön ki a törvény, ami 99,9% valószínűséggel megoldja a gondjaidat.

2019. márc. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
60%

12:

OFF

Júliusban törvénykezési szünet van, nem jöhet ki júliusban.

ON

2019. márc. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
4%

Jézuskám, ne gyertek már a CSOK-kal. Tudjátok mennyibe kerül egy olyan lakás Budapesten, vagy a vonzáskörzetében, amire felvehető? A 10+10 millió édes kevés hozzá.


Az olyan kérdésnek meg mi értelme van, hogy volt-e saját szobája a kérdezőnek gyerekként? Nem lehet CSOK-ot felvenni egy szoba-konyhás 30 négyzetméteres lyukra. (Bár újonnan egy ilyenre is kevés a 10+10...):


"A CSOK összege új lakás vásárlása, építése esetén egy gyermek után:


Min. 40 m2 hasznos alapterületű lakás esetén - 600.000 Ft

Min. 70 m2 hasznos alapterületű lakóház esetén - 600.000 Ft

Két gyermek után:


Min. 50 m2 hasznos alapterületű lakás esetén - 2.600.000 Ft

Min. 80 m2 hasznos alapterületű lakóház esetén - 2.600.000 Ft

10.000.000 FT kedvezményes kamatozású hitellel kiegészíthető

Három vagy több gyermek esetén:


Min. 60 m2 hasznos alapterületű lakás esetén – 10.000.000 Ft

Min. 90 m2 hasznos alapterületű lakóház esetén – 10.000.000 Ft

15.000.000 FT kedvezményes kamatozású hitellel kiegészíthető"


A használt lakásra adantó támogatások meg olyan nevetségesen kicsik, hogy ide se másolom.

2019. márc. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 mindentudó99 ***** válasza:
82%
Szóval két gyereket akarsz a párodtól na de házasság az szóba se jöhet. Nehogy már igénybe tudj venni valami támogatást ugye? Ez már csak ilyen kifogás. Inkább ezek szerint csak panaszkodni jöttél ide. Külföldön is nehéz lakáshoz jutni.
2019. márc. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
39%

14: Az a helyzet, hogy sosem volt lakhatási problémánk. Ennek az az oka, hogy teljesen másképp látjuk a világot, és a mostani lakáshelyzetet is nyereséggel tudjuk meglovagolni, egyáltalán nem akadályt, hanem busás jövedelmet nyerünk belőle.

Szeretném átadni ezt a tudást a Kérdezőnek.

De az nem egymondatos történet. El kell valahol kezdeni a beszélgetést.

De aki lakhatási válságban van, az pont emiatt a gondolkodás miatt van benne, amit te is megnyilvánítottál itt. "Ezt se lehet, azt se lehet, ez se jó, az se jó." A lehetőségeket akadálynak, a vagyont értéktelennek, az értéktelent értékesnek látod, ahogy itt megnyilvánultál. És aki milliomos, az bizony ugyanebből a helyzetből azért lett az, mert máshogyan látott, máshogyan gondolkodott és máshogyan cselekedett.

Igen, bizony, a 20 milliós CSOK és egy esetleges 50 nm-es (Bp-en ez 50 millió Ft) saját lakrész az, ami az alapja egy új ingatlannak, az anyagi jövőnek. De ha Baranya megyében van szó egy 30 nm-es lakrészről, az is 10-15 millió Ft lehet piaci értéken.

Akinek ez mind semmi, nagyon tudom sajnálni, mert ez bizony nagyon nem semmi.


De te semmit nem tudsz, de nem akarsz tanulni attól, akinek nincs gondja, csak idejönni hisztizni, hogy semmit nem lehet tenni, és aki mást mond, az hazudik, és menjen a fenébe. XD

2019. márc. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
82%

Igen Kérdező, te gondolkodsz torzan!

Ha nektek diplomás párként, az életkezdéshez nem elég a 2 gyerekre felvehető CSOK és még 10 millió Ft, akkor reménytelen eset vagytok és jobb ha tényleg elhagyjátok sz országot!

2019. márc. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

De jó, hogy ti ennyire bíztok egy állami támogatásban... :) én valamiért nem tudok erre építkezni, mert állami támogatásokat itt napok alatt semmisítenek meg, előjelek nélkül, lásd lakástakarék.

A CSOK jó lehet nekem, de 3 év munkaviszony kell hozzá és házasság, mi meg egy éve vagyunk együtt és bár közösen tervezünk, de nem fogunk amiatt az anyakönyvvezető elé rohanni, a házasság egy meggondolt döntés, és nem anyagi érdekek mozgatják. Novák Kati azt nyilatkozta, hogy a 3 év munkaviszonyba beletartoznak az egyetemi évek, de hát még mindig az a probléma, hogy ez csak szó, nem látom a törvényt. Az biztos, hogy én nem 2019 júliusában tudok hozzájutni a 10 millióhoz, hanem kb. 2-3 évre rá, vagyis más a végső lefutásában. Ami azt jelenti, hogy ha van árfelhajtó hatása ennek a támogatásnak, akkor az addigra már rég le fog csapódni az árakon. Ja, és nem vagyok biztos benne, hogy a végén mégis jól fognak itt elsülni a dolgok. Bár nem vagyok kitüntetett közgazdász, de érik egy válságjelenség, ami lehet kihatna az ingatlanáraknak, de ezen támogatással, mivel rétegek lesznek tőkeerősek és a növekvő hiteltörlesztőket is tudják fedezni az emberek ezzel, ezért az ingatlanárakat fent lehet tartani válság ellenére is. Bár mondom, amatőr vagyok ehhez, de nekem a CSOK-ot egyelőre nem övezi rózsaszín ködfelhő.

2019. márc. 9. 08:27
 19/31 anonim ***** válasza:
49%

Nincs igazad, de a fene sem akar győzködni semmiről, menj!

Ha neked a nyugat a garancia mindenre és itthon csak a kifogásokat gyártod - minden megoldásra van egy mondvacsinált ellenérved - akkor te nem az ingatlanpaci helyzet miatt akarsz elmenni, hanem politikai indíttatásból.

Viszont akkor rossz kategóriába tetted a kérdésed, a politika rovatban vannak erre vevők, akikkel jól el lehet csámcsogni a "hagyjuk el ezt a szar országot!" témán.

2019. márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
#16 el lehet kezdeni ezt, és sokan úgy gazdagodnak meg, hogy a trendekkel szembe mennek, hidd el én is a válság legmélyén vennék lakást, mikor az ingatlanpiac mélyálomban van. De a kezdéshez is kell pénz, mert pénzből lehet pénzt csinálni, nem? Szerinted, mint tapasztalt vagyonszerző, a CSOK-ra érdemes építeni?
2019. márc. 9. 08:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!