Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Én gondolkodom torzan, hogy...

Én gondolkodom torzan, hogy fiatal párként szeretném ha elmennénk az országból csakis az ingatlanpiaci helyzet miatt?

Figyelt kérdés
Frissdiplomás fiatal pár vagyunk, a fővárosban kaptunk munkát, de előtte Szegeden laktam, és néztem, hogy fizetés-árak arányban ugyanaz a történet zajlik, mint a fővárosban. 5 év múlva szeretnék anya lenni és jelenleg a saját tulajdonú lakás önereje is elérhetetlen célnak tűnik. Ezzel még semmi probléma, hiszen ott van az albérlet. Igen ám, de az albérlet drágább, mint a hiteltörlesztő, ráadásul kisgyerekkel a tapasztaltabbak elmondása szerint vérrel és verejtékkel lehet csak albérletet találni. Tehát az albérlet, mint helyettesítő egyszerűen nem éri meg és ráadásul túl sok a bérbeadó felőli elvárás. Nem érezném egy újszülöttel biztonságban magam egy bp-i albérletben. Szülői támogatásunk nincs. Páromnak diákhitele van. Ahhoz ragaszkodom, hogy mindkét tervezett gyermekemmel 3 évet otthonmaradjak, így kiesik a bevételem hosszú időn keresztül, de kérdéses, hogy ilyen albérleti árak mellett megengedhetjük-e magunknak. Tényleg nem maradt más megoldás, mint elmenni? Úgy érzem nincs jövőképem.
2019. márc. 8. 22:06
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
#19 meg lehet győzni. Nyugaton nem akarok házat venni... Magyarországon akarok. :)
2019. márc. 9. 08:40
 22/31 anonim ***** válasza:
55%

"... egy éve vagyunk együtt és bár közösen tervezünk, de nem fogunk amiatt az anyakönyvvezető elé rohanni, a házasság egy meggondolt döntés, és nem anyagi érdekek mozgatják"


Még szerencse, hogy 2 gyerek bevállalásához nem kell meggondolt döntés! Valóban nem, ha a pasit csak sejtdonornak nézed és a gyerekeket kizárólag magadnak tervezed.

Nevetséges és komolytalan az egész eszmefuttatásod!

2019. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Nem tartom rossz dolognak a CSOK-ot, mindössze úgy vélem, hogy vannak buktatói és lehet mégsem olyan lefolyásai lehetnek, mint amire elsőre számítunk. Én úgy érzem, hogy nekem nem ad biztonságot egy állami támogatás és kitolás az alattam jövő generációval (3 évig lehet kapni a 10 milliót, de miért így találták ki?) és a gyermektelen barátaimmal. Sajnálom, ezennel be is fejezem a témát, mert elment afelé, ami nekem nem járható, nem a CSOK-ról akarok vitatkozni. Jó diskurálást!
2019. márc. 9. 08:46
 24/31 A kérdező kommentje:

#22 te nagyon hülye vagy, esküszöm. :D

Szép napot!

2019. márc. 9. 08:47
 25/31 anonim ***** válasza:
69%

#24

Hát ha már ezt a stílust vezetjük be, akkor te vagy a nagyon hülye!

Egy egyéves kapcsolatban már 2 gyerekkel, ingatlanvásárlással tervezel, de a házasságról az a véleményed, hogy az komoly döntés és inkább most nem veszed fontolóra, ... csak a gyerekeket és az ingatlanvásárlást, hisz arról szól a kérdés.

Ha ezt egy kutyának beadnánk, megveszne tőle.

Nem tudom akkor kettőnk közül akkor ki a hülye?

Valóban meddő a vita, további szép napot!

2019. márc. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
51%

"14: Az a helyzet, hogy sosem volt lakhatási problémánk. Ennek az az oka, hogy teljesen másképp látjuk a világot, és a mostani lakáshelyzetet is nyereséggel tudjuk meglovagolni, egyáltalán nem akadályt, hanem busás jövedelmet nyerünk belőle."


Ne röhögtessél már, mert cserepes a szám :D Egy huszonéves, maximum pár milliós megtakarítással rendelkező nagyjából pályakezdő fiatal hogy húzzon nyereséget ki az emelkedő ingatlan árakból, amikor se befektetni való tőkéje, se kapott / örökölt ingatlanja nincs korábbról?

Értem én, hogy nem lehet mindenkinek pénzügyi diplomája, de próbálj meg kicsit a másik helyzetébe belegondolni.


Ha nem lett volna nekem is óriási mákom, akkor biztos, hogy nem bérelnék a mai piaci árak mellett egy mini lakást (lyukat) havi 100 + rezsiért, de mivel megfogtam az isten lábát a pályaválasztásommal, ezért a 700 nettóból nyilván telik rá. Ha lenne akárcsak távolról is hasonlóan fizető lehetőség vidéken (nincs, bőven utánajártam), akkor én sem szórnék ki évente milliókat más zsebébe, nyugi.

Na de mi a helyzet azzal, aki nem volt olyan ügyes és szerencsés mint én? Mi van azzal, aki havonta 200-at meg 300-at visz haza? A bérek növekedéséhez képest az utóbbi években sokkal jobban drágultak a lakások és erre nem az a megoldás, hogy bevállalsz 3 gyereket a semmire és állambácsi utána ad 10 milliót egy 50-60 milliós új lakás vételárába :D Komolyan ott tartunk már, hogy alamizsnáért kell szülni?

2019. márc. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
51%
Ja bónusz: nem tudom, hová fog vezetni a CSOK miatti házasodási meg gyermekvállalási kedv, de már a közvetlen környezetemben van 2 olyan pár, aki kimondottan emiatt házasodott... az egyik családnak már most annyi, mert válnak épp.
2019. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 mindentudó99 ***** válasza:
59%
Én is jót nevetek ezen hogy két gyereket minden gond nélkül bevállal a párjával. De a házasság az egy komoly döntés. Ja besétálsz két tanúval és meg van. Elválni fél év talán. Kicsit kissebb nyüg ez mint két gyerek amit meg simán bevállalnál. Nagyon úgy tűnikntényleg csak nyavajogni jöttél ide.
2019. márc. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nyugat-Európában arányaiban sokkal kevesebb embernek van saját lakása/háza, mint itthon. Egyébként pont ez zajlik itthon is, hogy egyre elérhetetlenebb lesz az átlag embernek a saját tulajdonú otthon és egyre több lesz a befektetési céllal (sokszor külföldiek által) vásárolt lakás, amit kiadnak.
2019. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pont ezért kb. nulla a gyermekvállalási hajlandóság a fejlett országokban, mert mindenhol ez megy?
2019. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!