Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ariston kazán használati...

Ariston kazán használati melegvíz nyomás beállítása?

Figyelt kérdés
Lehet állítani a kazánon, hogy milyen erős legyen a csapból/zuhanyzóból kifolyó víz nyomása? Feltűnt a kijelzőn egy nyomás értéket (0.9 bar) de ez a fűtő rendszerben lévő víznyomás, nem? Összefügg a kettő?

2019. ápr. 13. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem függ össze.

A használati víz nyomása,a házba bejövő víznyomástól függ.

De az is lehet,hogy a kazánra rámenő hidegvíz csapja nincs kinyitva rendesen,és azért nincs elegendő víznyomás.

2019. ápr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!!

Azt megnéztem, sajnos teljesen ki van nyitva..

2019. ápr. 13. 16:41
 3/9 A kérdező kommentje:
ja egyébként a 0.9 bar a fűtésnek megfelelő? (még nem laktam kazános házban eddig..)
2019. ápr. 13. 16:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ,hogy a radiátorokban hideg,vagy meleg a víz.

A könyve szerint hidegen 1,2-re kell állítani. De ha annyira meleg a radiátorokban a víz,ez felmehet akar 2 re is

2019. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kazánon a használati meleg vízet 40 fokra állitotta be a szerelő.Ennél melegebbe úgy sem fűrdünk,könnyebben állitjuk be fűrdésnél a meleg vízet a csapon .
2019. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az is lehet a nyomásprobléma oka,hogy a meleg oldalon kellemes víz folyik,és ezért nem kell hideget hozzá engedni,vagy is fele akkora nyomással folyik a csapon a víz,mint amikor a hideg/meleg ki van nyitva. (Nekem 48ra van állítva.)
2019. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
utolsó: Pontosan így van ahogy mondod! Akkora hőfokban van maximálva melegvíz hőmérséklete, hogy éppen kellemes legyen a fürdéshez. Nekem is eszembe jutott, hogy magasabbra kellene venni és hozzákeverni hideget is, de ennek eléggé ellent mond és ezért eddig nem is próbálkoztam ezzel, hogy ha most közepesre állítom a hőmérsékletet a "keverőn", akkor sem lesz erősebb a víznyomás egy szemet sem... :(
2019. ápr. 15. 17:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet túl vékony a cső,amin a víz folyik.

Vagy a csaptelepel van a probléma. Vagy a csaptelepnél van valami víztakarékos gumigyűrű berakva.

2019. ápr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre rendeltem új gégecsövet és egy kludi sima egy állású zuhanyrózsát, hátha vízköves volt a cső, illetve a multi fejek általában elég gyengén szokták adni a vizet...
2019. ápr. 17. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!