Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Távriasztónak van értelme?

Távriasztónak van értelme?

Figyelt kérdés

Lenne egy építési telkünk, mindenféle cuccot tárolunk rajta.


Vajon van értelme annak h. nem helyben rögzítő kamerákat vennénk, hanem mobilneten keresztül mozgásra riasztó, képet küldőt?


Elképzelem h. kb. max fél perc késéssel jön egy e-mail az elkövetőről, amit vagy észreveszek, vagy nem, de valószínű igen..


Utána azonnal hívom a rendőröket, akik kb. 10 perc (?) alatt érnek ki, vagy nem tudom.


És akkorra az elkövető tolvaj már rég eltűnt.


Szerintetek van értelme, vagy elég csak helyben rögzítő h. utólag legalább legyen fénykép a biztosítónak, rendőröknek?


190cm-es drótkerítéssel van körbevéve, 2m-en meg egy sor szögesdrót, viszont utca oldalról csak egy mellkasig érő drótkerítés van.


Aszfaltozott, kertvárosi rész, közvilágítás és vannak közvetlen szomszédok.


Köszi.



2019. jún. 11. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Van értelme. Ha kitáblázod, akkor még visszatartó ereje is van. Nekem 2 kamera van felszerelve, mindkettő küld emailt 3 db fotóval, ha mozgás érzékel, az egyik kamerám pedig folyamatosan rögzít videót. Fényképed mindenképp lesz az emailekben. Ha megakadályozni nem is tudod, netán a tolvaj is lelép mire a rendőrök vagy te megérkezel, akkor is lesznek fotóid az elkövetőről, akit jó eséllyel azonosítani is lehet azok alapján.

Szerintem van értelme. Én tanyán élek, napközben nem vagyok otthon, és így nyugodtabb vagyok, hogy tudom mi történik otthon.

2019. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fenntartásaim vannak a kamerával. Éjjel csak annyi látszik hogy kapucnis emberek jönnek mennek a ködben. Ezzel nem megy sokra a rendőr. A másik pedig hogy nem túl megbízható a képi mozgás érzékelés kültéren. Sok a fals riasztás.

A távfelügyeletet azonban hasznosnak tartom.

Kell egy riasztó központ, 4-5 pár infra kapu, meg egy gsm modul.

Ha elmegy valaki az infra előtt, beriaszt. 5 percen belül legyen ott valaki és akkor nincs idő pakolni.

Az infra sorompók miatt pedig senki sem fog négykézláb egy telken mászkálni főleg nem építési anyagokkal. Amúgy sem egyszerű kitalálni melyik kapu melyekkel van párban ha már nem csak 2-re látsz rá. Éjjel meg még nehezebb figyelni a fekete dobozokat.

2019. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztonsági őr szolgálat igen, de rendőr nem fog 5 perc alatt kimenni. Ha nincs veszélyben emberi élet számolhatsz 20-30 perccel
2019. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!