Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vettem egy családi házat...

Dudoma János kérdése:

Vettem egy családi házat amelyben nem lett a fűtés még kiépítve, mit ajánlotok gáz vagy klíma fűtés. Nem tervezek napkollektort, a gázcsonk az udvarban van?

Figyelt kérdés
A ház 40 m2 amerikai konyha,25 m2 háló és 8 m2 fürdőszobából áll.
2020. jan. 2. 07:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
20%
A google személytelen, jobban szeretem a saját tapasztalatokat olvasni. Akkor egy 40%-os hatásfokú stirling motort fogok meghajtani, azzal meg egy háromfázisú generátort, és az örökmozgó mellett marad is kilowattonként 250w felesleg amivel fűthetek. Azt hiszem beruházok egy ilyenre.
2020. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen olvasom, hogy a klímás fűtés az drága, érdekes hogy csak itt ezen az oldalon, használni senki nem használja, csak gondolják. Nincs saját tapasztalatuk meg még klímájuk se, ilyenre meg nem alapoznék, de még választ sem adnék. Nekem van saját tapasztalatom, több mint 15 évre visszamenőleg, van klímám és azzal fűtök, így a véleményem...


A klímás fűtés az sosem volt drága, ha meg fűtésre optimalizált klímáról beszélünk nincs is miről beszélni. Részben jól írták, átlagba meg elmondható, hogy egy klíma fűtésen 4-es SCOP értéket tud, ami annyit tesz hogy 1kW ból csinál 4kW-ot ami hőenergia, az 1kW meg villamosenergia. Forintba nézve 40-ből csinál 160 forintnyi hőenergiát. Azért valljuk be ez nem rossz, sőt egyes drágább klímák képesek ettől jobb értéket is produkálni. Ez úgy lehetséges, hogy a klíma maga egy hőszivattyú, és a bevitt hőt a környezet energiájából nyeri ki, azaz fűtés esetében kintről szivattyúzza be a split klíma. H-tarifás órát igényelve az áramszolgáltatótól, kb féláron lehet megkapni az áramot.


Esetedben már 2 klímával is megoldható a házad fűtése, klímát vehetsz 200 ezerért, de 1 milláért is, de tény hogy egy közepes minőséget nézve a legolcsóbb és leggyorsabb kiépíteni a klímás fűtést. Nálam közel 200m2 az amit fűteni kell a havi villanyszámlám 20 ezer alatt van télen nyáron, mert én hűtésre is használom. Ha, lehet szendvics módszert alkalmazni és nem kell méterekkel összekötni a beltéri/kültéri egységet, akkor 500 ezerből megvan a fűtésed, akár 1 nap alatt is. Én, klímás fűtést csinálnék a helyedben, mert tudom hogy jó, de ha nem kóser csinálhatsz központi gázfűtést 1,5-3 milla között megvan tervekkel engedélyekkel kémény stb...


Vagy hőszivattyú ami lehet GEO termikus az úgy 5-7 milla között megvan, vagy levegő-levegő hőszipka az úgy 1,5-2 milla között elérhető. Ennél az utolsó kettőnél 10 ezernél sosem lenne több a fűtési költséged havonta, csak mondom :)

2020. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A plusz 3 kW-ot honnan vonjuk el? Levegőből? Geotermikusnal hallottam erről az arányról, de klíma akkor a levegőből von el?
2020. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"A plusz 3 kW-ot honnan vonjuk el? Levegőből? Geotermikusnal hallottam erről az arányról, de klíma akkor a levegőből von el?"


Erre a kérdésre nem lehet egzakt választ adni, főleg nem pár mondatban. Ez egy szakma, szal be kellene ülnöd egy iskolába ahol gépész technikust, mérnököt, hűtőgépszerelőt, klíma vagy hőszivattyú szerelőket képeznek. Laikusnak elmagyarázni ezt nehéz és nem is az én dolgom, de annyit el tudok mondani hogy átláthatóbb legyen. De, hogy ezt ki hogyan értelmezi és át tudja e látni a fizikáját az egy másik dolog. A klíma egy hűtőgép, amiben hőcserélő van, a split-ek 2 részre vannak osztva, a két egység között a hő szállítását is biztosítani kell, ezt oldja meg a munkaközeg. Fűtés esetében a hűtőkör megfordul, így lehet a lakást/házat fűteni, ami egy zárt környezet, teljesítményben/kapacitásban számolható pl. a hőigény. A külső környezetnél már nem így van, mert globálisan nem számolható a föld légköre egységnyi energiában a légkondira rávetítve. Így, amivel számolni lehet az a hőmérséklet és a páratartalom, ezeket teljesítményben meghatározni nem lehet. Releváns érték sem számolható, mivel a beltéri kisebb, mint a kültéri, tehát teljesítményben nem azonos, így a feltett kérdés a "3 kW-os plusz"-ra alapozva sajnos nem tehető életszerűvé. Csak a hőigény és az ehhez tartozó idővonzata lehet relatív, mert ismert a lakás aktuális hőmérséklete és a külső hőmérséklet egyaránt. Így időben meghatározható, hogy mennyi energia kell pl. 20 fokról 24 celsius fokra való emeléséhez egy adott szobába. A hőmérséklet differencia 4 fok a hőmérséklet változás meg deltaT.

2020. jan. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%

# 13!

Igen a levegőből von el.

Egyszerűen nézve a Hőszivattyú egy fordított hűtőgép.

2020. jan. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!