Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fejlődök ilyen lassan...

Miért fejlődök ilyen lassan (RÉSZLETESEN kifejtem)?

Figyelt kérdés

Szeptember óta edzek rendszeresen, előtte is csináltam de közel sem olyan intenzitással mint azóta. Az edzéstervem a következő:

Hétfő: mell-biceps

fekvenyomás 30fokos padon 4x8

landmine chestpress (sajnos ennek nem tudom a magyar nevét) 4x8

chestpress gép 4x8

áthúzás alsó csigás keresztezéssel szuperszettben 3x8 álló biceps franciarúddal 3x8

kalapács 3x8

és álltalában szoktam még egy csigásat is 3x8

Kedd-hát triceps

felhúzás-4x8

t rúdas evezés 4x8

evezés ülve 4x8

csuklya 4x8

tricepsre felső csigán lanyomás normál illetve alsó fogással, illetve kötél

Szerda: váll-láb

vállra főleg nyomásokat szoktam végezni, nem izolálom az oldalsó meg a hátsó részt, úgy érzem az oldalsó kap eleget a nyomó gyakorlatokból, hátsó fej meg a hátnál

lábtológép általában piramisszerűen

combhajlító+feszítő 4x8

vádli: erre minden nap edzek felváltva ülő és álló gyakorlattal, de nagyon szarul fejlődik...

Péntek: mell-hát újra de kihagyom az áthúzást illetve a csuklyát

kaja: próbálok "lean bulking" vonalon maradni, mert elég könnyen zsírosodok. Így nyár közeledtével az 500caloria deficitet próbálom tartani, a megfelelő macrokkal természetesen, mert ahogy hallottam, kezdőként még lehet módjával izmot építeni zsírvesztés mellett. 1. étkezésem 50-60g zab natúrjoghurttal gyümölccsel(ami változó), illetve mostanában olyan 20g mogyoróvaj, majd edzés. Utána 30g 78%os fehérje 5g kreatinnal, majd rá 1 órával újabb kaja- 200g csirkemell salátával és krumplival(tudom ezt hanyagolni kéne, de kalóriákba belefér). Délután szokott menni 4-5 tojás rántottában. Majd este 100g zab natúrjoghurrtal. Naponta maximum 30g 85%os csokit eszek. Ezt a kalóriadeficitet ezzel az érenddel körülbelül 1 hónapja csinálom, de a súlyom nem akar mozdulni. Az edzések során izomban látom a fejlődést, de erőben közel sem annyira, mint szeretném. Szerintetek mit lehetne még javítani? Köszi előre is



2016. máj. 20. 19:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az esti étkezésem elírtam, nem 100g zab hanem 100g zsírszegény túró!
2016. máj. 20. 19:50
 2/15 Cortez70 ***** válasza:
Kalória mínuszban nem nagyon fogsz tudni erősödni naturálban. Meg sok a sallang-gyakorlat. Ne a gépekre alapozz. Guggolás? Nèzz inkàbb egy komolyabb erőbövelő tervet, pl icf 5x5.
2016. máj. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Cortez70 ***** válasza:
*erőnövelő
2016. máj. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mely gyakorlatokat hagyjam ki?
2016. máj. 20. 19:58
 5/15 A kérdező kommentje:
Rendben utánanézek ennek az ICF-nek:D
2016. máj. 20. 20:02
 6/15 anonim ***** válasza:

Tegyük először is rendbe az alapokat :)

Étrend,edzés,pihenés.


Az étrended nagyon gyenge, illetve kevés fehérje van benne, ha meg nem viszem be elegendő fehérjét, akkor izmosodás sem lesz, mit fogsz beépíteni ? Erő is elmarad, ergo több izom, nagyobb erő.


1.5 x ttkg fehérje a minimum :) és mehet 3-4 x ttkg szénhidrát.


írtad, hogy könnyen zsírosodsz, akkor mehet heti 2 keményebb, intenzívebb kardió, pl: 2x 20 perc lépcsőzés vagy valami hasonló.


Edzés:


Menj rá az alapgyakorlatokra.

Mell : 10-12 sorozat

Hát : 15 sorozat

Láb : 15 sorozat

Váll : 10-12 sorozat

Bicepsz : 6-8 sorozat

Tricepsz : 10-12 sorozat


Ha minden jól megvan, olyan nincs, hogy nem fejlődsz vagy erősödsz.


Edzés és étkezés legyen rendbe rakva.

2016. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Cortez70 ***** válasza:
Ha heti kétszer mellezel, akkor nem kell ennyi gyakorlat. Elég 2, max 3 az egyik napon. De akkor a másik napon 2 elég. Sima fekvenyomás, döntött pados és egy tárogatás. De nem csigával, hanem rendes súllyal. Vagy két nyomás + tolódzkodás. Bicepszre sem kell csiga és tricepszre meg teljesen csak csigával nyomod ahogy nézem. Guggolni meg kellene.
2016. máj. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
My fitness Pal alkalmazasba szoktam irni a kajamat folyamatosan ami a nap vegen macrocra lebontba igy szokott kinezni: feherje: 140-150 g ch:szinten 140-150 g zsír: 80g kaloria: 1800-1900. Ezek atlagog, van mikor tobb van mikor kevesebb. Ja az elfelejtettem, hogy 22/F 178cm es 71-72 kg
2016. máj. 20. 20:08
 9/15 Cortez70 ***** válasza:

"Menj rá az alapgyakorlatokra.

Mell : 10-12 sorozat

Hát : 15 sorozat

Láb : 15 sorozat

Váll : 10-12 sorozat

Bicepsz : 6-8 sorozat

Tricepsz : 10-12 sorozat "


Ez akkor lenne igaz, ha heti egyszer edzene egy izomra. De kétszer edzve ennyi sorozattal nem regenerálódik egy naturál.

2016. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, én is úgy gondoltam, hogy heti egyszer. Semmi értelme heti 2x edzeni egy izmot. Egy kezdő, sőt egy haladó, ha tisztességesen leedz egy adott izmot és hagy időt neki regenrálódni, fejlődni fog :)


Sok ismerősömtől hallottam gyenge a mellem nem fejlődés, így úgy. Kezelésbe vettem kicsit őket, egyből beindult a fejlődés :) Mindig van 1-2 hiba az edzésben, vagy gyenge az étrend.

2016. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!