Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakás hangszigetelése...

Panellakás hangszigetelése lehetséges?

Figyelt kérdés

Én már megőrülök a szomszédaimtól, meg hogy folyamatosan hallok MINDENT, de értsd, tényleg mindent, amit csinálnak. Hangos beszéd, köhögés, tüsszögés, hangos TV, szex, ha leejt valamit, székhúzás...


Már a költözésen gondolkodom, de előbb szeretnék mindent megpróbálni.


Arra jutottam, a legjobb megoldást az adná, ha az egész lakást, falakat, padlót, plafont "becsomagolnák" - ami nyilván elvenne négyszetmétert, de ha segítene, nem bánnám. De van ismerős, aki csináltatott már szigetelést (igaz ő csak plafont), nem igazán ért semmit, ez elég elkeserítő... nem szívesen szórnék ki az ablakon súlyos milliókat, ha mellé még nem is használna.


Viszont a fűtés csöveken, víz strangon, radiátoron akkor is jönne a hang. Azon nem láttam, mivel lehetne segíteni.


Van olyan, aki panelt hang szempontjából élhetővé tudott tenni vagy csak a költözés (téglába) a megoldás?



2022. máj. 23. 11:51
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
És az még fontos, hogy eddig jó véleményeket kizárólag ilyen szigeteléseket gyártóktól olvastam, "valós" emberektől még nem.
2022. máj. 23. 11:58
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én megcsináltam magamnak: gipszkarton előtétfal, 2 réteg karton, 5 cm profilon, lépésálló kőzetgyapot (jó nehéz, tömör, nem az a vattaszerű). Körben mindenhol alátét szivacs. Lényegesen javult a helyzet.
2022. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a szivacsos szigetelőket felejtsd el, azok csak visszhang csökkentésre valók, de mindenütt tévesen hangszigetelésként árulják. A hangszigetelés csak nehéz anyagokkal tudsz elérni.
2022. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#2, az előtétfal mögött, hogy ne penészedjen hogy oldottad meg? Nem tudom mondjuk egyáltalán van-e itt olyan magas páratartalom.
2022. máj. 23. 12:41
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet javítani a helyzeten. Nyilván süketszoba nem lesz, fúrás-faragás ellen nem véd semmi, de legalább egy elviselhető szint kialakítható.


Csak hát ha igazán jól akarja az ember, akkor egy vagon pénzt kell rákölteni.

2022. máj. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy már az is sokat számít, ha a rések le vannak tömítve. Én ha leveszem a konnektort, akkor látom a szomszéd lakásban lévő konnektort hátulról. Kitömtem a kettő közti rést nem éghető hőszigeteléssel, így nem jön át a hang.
2022. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szigeteltem pára ellen, hiszen ez egy belső fal volt, nem az utca felőli oldal.
2022. máj. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

Én 4 emeletes panelban lakom a legfelső emeleten és itt iszonyú csend van. Egyrészt a legtöbb zaj általában a felső szomszédtól hallatszik és az nekem nincs. Másrészt a lépcsőházban csak másfél szobás lakások vannak, 15 lakás van, szerintem az egész lépcsőházban kb. 20-25-en laknak. Szóval nagyon csendes annak ellenére, hogy panel. Költözz te is ilyesmi lakásba.


Egy tízemeletesben valahol középen én se laknék.

2022. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A réseket kell tömíteni. Fűtéscsövek, sok helyen a szerelvénydobozok is átmennek a szomszédig.

Ezzel a beszédhangokat ki is zárod.

A lépészajt, fúrast stb meg úgysem tudod belülről csillapítani.

2022. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ne álmodj arról, hogy a "téglában" biztos jobb lesz, sok helyen még rosszabb is.

Teljesen házfüggő.

2022. máj. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!