Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakás hangszigetelése...

Panellakás hangszigetelése lehetséges?

Figyelt kérdés

Én már megőrülök a szomszédaimtól, meg hogy folyamatosan hallok MINDENT, de értsd, tényleg mindent, amit csinálnak. Hangos beszéd, köhögés, tüsszögés, hangos TV, szex, ha leejt valamit, székhúzás...


Már a költözésen gondolkodom, de előbb szeretnék mindent megpróbálni.


Arra jutottam, a legjobb megoldást az adná, ha az egész lakást, falakat, padlót, plafont "becsomagolnák" - ami nyilván elvenne négyszetmétert, de ha segítene, nem bánnám. De van ismerős, aki csináltatott már szigetelést (igaz ő csak plafont), nem igazán ért semmit, ez elég elkeserítő... nem szívesen szórnék ki az ablakon súlyos milliókat, ha mellé még nem is használna.


Viszont a fűtés csöveken, víz strangon, radiátoron akkor is jönne a hang. Azon nem láttam, mivel lehetne segíteni.


Van olyan, aki panelt hang szempontjából élhetővé tudott tenni vagy csak a költözés (téglába) a megoldás?



2022. máj. 23. 11:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én téglában lakom, de ugyanúgy átjönnek a zajok. Nekem oldalról jön a legtöbb, felettem nem lakik senki.
2022. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen, ez a bajom, hogy egy vagon pénzt ráköltenék... de akkor legalább lehet, nem feleslegesen, van remény!


Tégla akkor nem garancia? Mert ez meg kb. 30%-kal drágább és ha még arrA is kéne költeni, akkor sokkal rosszabbul járnék.

2022. máj. 23. 15:58
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#8 Mondjuk a 4 emeletesek valahogy tényleg nagyon jók. Én laktam olyanban 2. emeleten, ahol haláli csend volt a lakáson belül. Egyetlen egyszer hallottam hogy valahol porszívóznak.


De téglában is volt ahol megőrültem. Igaz régi lakás volt. Érdekes módon évekig laktam ott, semmi zaj nem volt, még újszülött is volt ott, de alig hallatszott a sírás. Aztán jöttek új akók, onnantól konkrétan minden, ajtócsapkodás, hangos pofázások, plusz általában volt vendégük aki szintén nem fogta vissza magát.

2022. máj. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is téglában lakok, tetőtér, és oldalról meg alulról kábé minden átjön, mintha nem is külön lakás lenne, hanem egy nagy...
2022. máj. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
100 éves építésű téglában lakom, 80as falak vannak, nem is tudom, hogy vannak e szomszédaim :D :D
2022. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Újépítésű lakópark mennyire jó? Tégla, igaz van benne itt ott vasbeton.
2022. jún. 9. 16:34
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

#15

Szüleim is olyanba laknak, jó volt benne felnőni, most meg ilyen vékony szar téglában lakni igazi rémálom, otthon sem tudom érezni magam, mert hallok másokat.

2022. jún. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 xp ali ***** válasza:
Nem igazán. A zajos oldalról kéne hangszigetelni. Úgy lehetne, h építesz egy lakást a lakásba, ami nem hinném h realisztikus ötlet.
2022. jún. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!