Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megéri-e felújítva eladni?

Megéri-e felújítva eladni?

Figyelt kérdés

Az a lakás Budapesten található. Mindenhol azt olvasom, hogy felújítva nagyobb nyereség érhető el, mint a nélkül. De azt is olvasom, hogy 8-10 Millió a felújítási költség. Ez nagyon sok pénz, annál is inkább, mert még szeretne az ember nyerni is, ha már egyszer foglalatoskodott vele.

Mondjuk egy 25 milliós lakásért, nem nagyon lehet felújítás után kapni 37-38 milliót.


2019. febr. 9. 10:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Hétfőn tudok még képet, munkahelyemen van. Ha kell tervet is tudok keríteni.
2019. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
77%

Én kifejezetten felújításra váró házat akartam, belűről minél leéltebb annál jobb.

Okai:

Úgysem tetszik az elrendezése, mindegy mikor épült, tehát arrébb tolom a falakat.

Hiába új az elektromos hálózat, a belső átépítés miatt semmi sem lesz jó helyen, meg amúgy is szeretek mindent sok helyről kapcsolgatni.

Fűtés korszerűsítés, esetében szintén kidobnám szinte az egész rendszert a fenti okok miatt

én határozhatom meg a szigetelés mennyiségét

a nyílászárok szintén cserések lennének

a burkolatokról meg jobb nem is beszélni,

és így tovább...


Én szempontom alapján és nem fizetnék többet érte, mivel nekem nem számít értéknövelőnek.

2019. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
10%

Nem. Nagyon szélsőséges esetben lehet rajta érdemben keresni, ingatlanoztam, tudom.


A vevő szereti maga meghatározni, mi hova kerüljön, és senki nem örül, ha egy felújítottnak látszó lakásnál a konnektook neki nem praktikus helyen vannak, vagy a villanykapcsolók (túl magasan túl alacsonyan) és bele kell barmolni.


Ne újítsd fel, ne legyél pénzéhes, legyen elég annyi, amennyiért így el tudod adni, ne csak magadra gondolj, ne legyél kelet-európai, ez csak ott divat, és nem kell.

2019. febr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
68%

20: Aha, nálunk valószínű nincs ilyen, akkor azért nem ismerem. Itt 40-50-es évekbeli házközponti fűtéses van (nem konvektor), és 70-től lakótelepi, ami meg távfűtéses.

De a Kérdező budapesti lakásról beszél, azért nézek, hogy hol van 50 éves kéményes gázkonvektoros. De majd megmondja.

Terv nem kell, köszi, nem a műszaki felépítése érdekelt, hanem élek a gyanúperrel, hogy nem jól tudja a ház korát a Kérdező.

2019. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

24, ha vidéken van ilyen, miért lehetetlen, hogy Bp-en is építettek hasonló technológiával? Eleve az épületek korátlaga Bp-n jellemzően magasabb, mint pl a megyeszékhelyeken.

A mi házunk "vidéken" is ilyen, potom 59 éves.

2019. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
50%
25: Hol olvasod, hogy lehetetlen?
2019. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

# 24!


A XVI. kerületben több helyen is van ilyen típusú épület.

Pl. Körvasút sor és a Szent Korona u. sarok.

2019. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

XVI. kerület még Budapest? :D Ott ennyiért már türhető családi házakat adnak.

A lényeg, ha egy használt házra beleraksz új dolgokat, azokat csak feleannyiért adhatod el, mert ott minden használt.

A használt azt jelenti: nincs rá garancia, nem a vevő választotta ki, csak rá akarod tukmálni.

2019. febr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
11%

A felujításnak úgy lenne értelme, ha áttervezteted a mai igényeknek megfelelően. És mivel társasház a statikust sem kéne kihagyi. És ezek alapján eltolod a falakat, megcsináltatod a gépészetet. Csak nem burkoltatsz le semmit meghagyod az uj tulajnak. Persze uj kűlső nyilászárok. Ez igy min 5 millió.

Emelt szintű szerkezetkész állapotban valószinűleg nagybb lenbe rá a kereslet

2019. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
68%
27: Köszi!
2019. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!