Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes megvenni egy 15 éves...

Érdemes megvenni egy 15 éves könnyűszerkezetes házat? Meddig bírják ezek?

Figyelt kérdés

2019. márc. 21. 17:21
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
54%

azért állnak el a téglától mert a faház jobban "pörgeti a gazdaságot".

Magyarul kevésbé tartós, sokszorosa ÁFA és járulék folyik be, ráadásul a kivitelező cégek is jól járnak, mert 1.5-2 év helyett pár hónap alatt el lehet kérni ugyanazt a pénzt.

2022. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy lehet, azért a “fa házat” is, ami gondolom esetedben könnyű szerkezetes (de ne is zavarjon, hogy lehet acél fémvázas is) is meg kell építeni. Még egy modulház esetében is fél év a várakozás idő. Maga az építkezés a telkeden gyors, de azért ahol össze építik, nem 1 nap.
2022. ápr. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
A könnyűszerkezetes ház a kivitelezőnek előnyös. Akinek egy pici köze van az építőiparhoz az ezt tudja.
2022. ápr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
#23: na te is idejöttél és rontod a könnyűszerkezet-kufár hitelét. Kapsz majd mindjárt egy fél oldalas választ, meg mégegyet :)))
2022. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

Nem igaz, előnyös az építtetőnek is. Gyorsabban elkészül, nincsenek hónapos csúszások 1-1 eső miatt, addig sem kell albérletet fizetni, könnyen átalakítható, renoválható ha gond van, földrengésbiztos, ha jól meg van építve, akkor semmi gond.


Jaj de rossz házakban élnek az usa-ban, kanadában, norvégiában, sok ronda könnyűszerkezetes béna ház! :)

2022. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
35%

#25: Ha éltél volna az USA-ban ezekben a "fasza" házakban, most nem istenítenéd a téglához képest.

A legtöbb házuk kb a nálunk szoci kempingekben látható faházak szintjén van. Recseg ropog, ha leáll a fűtés akkor pár óra és totál kihűl, ez kaliforniában a tengerparton még okés, mert 10 fokban nem lehet halálra fagyni.

Nyáron ha nem vereted a légkondit amíg sütna nap, megfősz benne.

Nem véletlenül volt ott akkora pánik a hóvihar idején a szárazföldi részeken. Ha fél napig nem tudsz fűteni, és kint -10 fok van, akkor bent is -10 fok lesz.

Amik nálunk épülnek könnyűszerkezetesek, legfeljebb a nyaraló vagy garázs, kisműhely ami ilyen technológia, ha ertenél hozzá, tudnád.

A lakóházak kivsit komolyabbak ennél, komfortra is jobbak, de nem érik el egy téglaház szintjét.

2022. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%

Haha, tovább tartja a meleget a tégla, aztán ha lehűl, akkor rámegy egy heted mire rendesen felmelegíted a falakat, míg fakázban begyújtasz a kandallóba, és meg is vagy.


Nővérem ilyen könnyűszerkezetes szart vett Lillehammerben, csöppke 8 millió norvég koronáért, sajnálom szegényt hogy ilyen rossz házban nyomorog. Komolyan, sose cserélnék vele! Az én téglám mindennél jobb! :D

2022. ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
67%

27: "aztán ha lehűl, akkor rámegy egy heted mire rendesen felmelegíted a falakat"


Ezt saját tapasztalatból cáfolom.

Üdv: egy téglaházban lakó.

2022. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

#27: ebből latszik, hogy energetikából es termodinamikából 0 tudással rendelkezel, csak köpködöd a hülyeségeidet.

Ha töredéke a szerkezetben a hőkapacitásod, mitől hűlne ki lassabban?

Én olyan kandallót még nem láttam, ami akár csak 300 m3 levegőt (nem a bútorokat és a falakat) a begyújtás pillanataban felfűtene, mondjuk ha megrakod dúsított uránnal, és beindítod a láncreakciót, akkor el tudom képzelni.

2022. ápr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Neked pedig a szövegértésed 0, mert sehol nem írtam, hogy lassabban hűl ki, azt viszont mondtam, hogy a tégla jelentősen lassabban melegszik fel. Én is téglában élek. :)
2022. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!