Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes megvenni egy 15 éves...

Érdemes megvenni egy 15 éves könnyűszerkezetes házat? Meddig bírják ezek?

Figyelt kérdés

2019. márc. 21. 17:21
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
55%
Voltam az usákoknál, akinek van lóvéja (amerikai mércével természetesen), az ott is téglából építkezik.
2022. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Norvégoknál meg a Svédeknél nagyon megy a könnyűszerkezet, pedig ott hideg van. Valamit tudhatnak, főleg hogy fejlettebbek minden téren, mint mi.

Acélvázas könnyűszerkezetben legalább van egyenes, téglánál nehezen kivitelezhető.

Továbbá nagyon csekély a fűtési igénye.

Igen, ha leáll a fűtés, akkor valóban sajnos nem tartja olyan sokáig a meleget, mint a tégla. De azért, 1 nap után a tégla is kihűl -10 fokban… utánna meg jön a hideg érzet ha újraindul a fűtés.

De pl ha könnyűszerkezet, akkor én Japán klímával fűtenék, abból van 3-4db és nincs olyan, hogy leall a fűtés, lévén 4 egység egyszerre soha se hibásodik meg.

Ezen felül, könnyűszerkezetnek az az előnye, hogy minimális az energia igénye. Egy AA kategóriás 50-60nm2 háznak kb 3000-6000 watt közt van (felfűtésre, nem szinten tartáshoz).

Akkor meg már lehet venni egy kis aggregàtort, meg egy elektromos hősugárzót, 2kw-al simán kibírható fűtés meghibásodása esetén. Van opció, és lehetőség. Norvégoknál se fagynak halálra ha valami gikszer van.

2022. ápr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
45%
32: engedd el, itt esténként playboy helyett porotherm katalógusokat nézegetnek a munkájukat féltő kőművesek.
2022. ápr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

33-as igen tudom. Csak bosszantó, hogy kb 2 milliárd ember könnyűszerkezetes házakba lakik, és azt mondják, milyen rossz és hasonló azok, akik téglában laknak. Pl a Pesti lakásnak most per pill az oldala vizesedik meg nyirkos, tégla… Elméletileg alá lehetne szigetelni, mert nagy eséllyel megsérült, de ez milliós tétel. Ennyi a tégla :D


Földrengés állóságban is a könnyűszerkezetes nyer, fűtésben is, ha jól van leszigetelve akkor hangban is tökéletes. A belső falak nem teherhordóak, magyarán variálható könnyen az épület.

Építkezés is sokkal egyszerűbb. Az a helyzet, hogy egy kőművesnek is jobb dolga van egy ilyen épületen dolgozni, mint téglával, de ők tudják.


Az biztos, én jobban nyomatnám a könnyűszerkezetes házakat, ha elérik az élettartalmukat, akkor egyszerűbb helyére valami újat alkotni, nem jár akkora porral és rombolással. Helyette hamar lehet valami új épület, szomszédnak is jobb, ha 1-2 hónap alatt megvan az egész, mint ha 1 évig tart az építkezés és a vele járó zaj és kellemetlenség

2022. ápr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
55%
Akár hogy csőröd-csavarod, a k.sz. háznak gyatra a hangszigetelése, mert nincs tömege a falnak. Laktam benne, nem gagyi volt a ház (ráadásul nem is magyar volt, hanem Nyúggati). Minden utcában elmenő autót hallottam, minden szobából hallattuk a bent lakókat. Nekem nem kéne ez a technológia (max olcsón, hogy eladhassam).
2022. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
54%
#35: aki ebből él annak jó, ezért is reklámozza ilyen elvakultan.
2022. ápr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
45%
#35, rosszban laktál, ne légy ennyire buta.
2022. ápr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
32%

Egy 20cm szigetelésű és 3 rétegű ablakkal ellátott könnyű szerkezetes házba te be nem hallasz semmit sem.


Nem a tömeg állítja meg a hanghullámot, hanem a hermetikusan lezárt fal.

Anyám vályog házába is behallatszik az autó, pedig annak aztán van tömege. A főfal 80cm!!!! és új 2 rétegű nyílászárókkal van felszerelve… Innen látszik, nem a tömeg számít, hanem hogy a házon alkalmaztak e hangszigetelést is.

Egy könnyűszerkezetes ház szigetelése ha megfelelőt választunk, mondjuk PUR-hab vagy PIR hab-ot, azzal megoldásra kerül a probléma. Milyen a hanghullámokat elnyelik. De sok más fajta hőszigetelő alkalmas a hangszigetelésre is.

2022. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

#38: Az akusztika egyik ökölszabálya, hogy a zajszigeteléshez tömeg IS kell.

A magas hangokat persze el tudod nyeletni egy habszivaccsal is.

Nem is értem miért nem purhabból vannak az akusztikai laborok, meg mondjuk a Művészetek palotája.

A 80 cm vályogházba ugyan a falon keresztül semmi nem hallatszik be, ha szarul rakták be az ablakot, meg lyukas a fal vagy hézagos a födém, akkor ott a beszédet is hallani fogod.

2022. ápr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
49%

Nem rakták be szarul, teljesen huzatmentes, még a függöny se lebben meg. A hézagos födémre nem tudok mit mondani, mert azt nem tudom. De attól függetlenül behallatszik. Az egyetlen igazi megoldás, hogy nem közvetlen autóút mellé építik a házat, hanem jó pár méterrel beljebb.


Amúgy igen, kell valamennyi tömeg, de azért egy könnyűszerkezetes hàz is van minimum 20 tonna. Azért, ez se papír lap.

De egy könnyűszerkezetes házat könnyebben le tudsz szigetelni úgy, hogy az hermetikus legyen, hőhíd nélkül. Egy téglát nehezebb, vagy nem is lehet.

2022. ápr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!