Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mikkel spóroltok a legtöbbet...

Mikkel spóroltok a legtöbbet a családban?

Figyelt kérdés
Írnátok tippeket, hogy mivel lehet spórolni, ti mivel spóroltok? A legkisebbtől a legnagyobb dolgokig minden érdekel.
2019. nov. 3. 21:02
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
29%
13: Nyilván a kérdezőnek megvan az oka, ami miatt spórolnia kell.
2019. nov. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
91%

Mi a legtöbbet azzal spóroljuk meg, hogy hó elején takarékoskodunk és nem a végén. Tudjuk mennyiből tudunk megélni mindenestől lazán, de azért nem bőkezűen. Ennyit szánunk magunkra, minden egyéb bevételünket megtakarítási számlára utaljuk és elfelejtjük, hogy van. Csak akkor nyúlunk hozzá, ha valami nagyobb dologra akarjuk felhasználni, pl. az esküvőnkre költöttünk mostanában belőle, vagy hitel előtörlesztésre, de ha hirtelen kéne vennünk egy új mosógépet is ebből menne.

Minden más megy a napi megélhetésre szánt összegből. Eddig a keretig megengedünk magunknak bármit, nem spórolunk.

Nyilván alapvető dolgokat mi is betartanunk, pl. nem ég minden szobában állandóan a lámpa, ha nem is vagyunk ott, nem folyóvíznél mosunk fogat, nincs otthon 23 fok, amikor nem vagyunk otthon stb., de ez ma már szerintem inkább az alapvető igényesség része, mint spórolásé. :)

2019. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy nagy lábon élek, de: 24 fok van a lakásban, minden pisi után lehúzzuk a wc-t, nyaralni is járunk évente többször is és még félre is rakunk. Én azért biztosan nem kelnék fel minden reggel, hogy bemenjek dolgozni és igénytelenségben, minimális komfortérzettel éljek.

De hogy válaszoljak is: én a legtöbbet a vásárlással spórolok. Nem veszek felesleges dolgokat, kasszasori apróságokat, cuki kiegészítőket, a 775. rúzst vagy körömlakkot... Költünk magunkra, de mértékkel és akkor is inkább minőségibb dolgokra. Nem azért mert nekem csak 30 ezer forintos Gas farmernadrág jó, hanem mert az 2 év után is nadrág lesz szemben a 6 ezer forintos new yorkeressel.

Nyilván vannak alapvető dolgok: nem folyatjuk a vízet feleslegesen, nem indítom el a mosógépet 2 polónak stb. De azért az, hogy dolgozok napi 10-12 órát és hazamenjek a 20 fokos lakásba, és 2 liter vízben lezuhanyozzak.. lehet, hogy nincs 10-20 millió félre tett pénzünk, de legalább Élünk!

2019. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
66%

Használt cuccok vétele ,zárójelben a kedvezmény: bringa (új váltóval 66%), bútor (66%), autó (80%), laptop (80%), szárítógép (80%)

Vaterázni lehet ésszel is :) de a függőség nagyon durva, amikor nem hasznos cuccokat vesz valaki csak azért, mert olcsóbb.

Turkálóból ruha. Outletből, netről cipő. Az is szánalmas, hogy Angliából vámmal együtt 40-70%al olcsóbb egy Adidas, mint a boltban, pedig a fizetés hatoda az ottaninak.

Kinőtt ruhát családban tovább adjuk.

Gyümit őstermelőktől veszünk.

Telekocsizunk néha.

Télen több kaját sütünk, az is melegít és a diszcipált energia fűtésként jelenik meg.

A kaját előre elkészítjük, így 3-4 napi kaját könnyebb és olcsóbb elkészíteni egyszerre. Ezzel energia, idő és pénz is spórolható. Bár kicsit uncsibb lesz a menü, de mi szeretjük így is.

A téli gumi az autóhoz külön, egy használt lemez felnin van. Így olcsóbb az éves 2x kérek csere / centrírozás.

Tankönyveket használtan szerzünk.

Könyveket moly-on veszünk, vagy letöltjük, és ha már nem kell tovább adunk rajta.

Bevásárláshoz közös Google keep van fenntartva, így ha valaki vásárolni megy, időt spórol azzal, hogy jelzi, mit vesz meg.

Kuponozgatunk. Ami időbe kerül és függőséghez és felesleges vásárláshoz vezethet, de csak azt vesszük meg, amire a mindennapokhoz szükség van (főleg tisztítószer, tartós élelmiszer, szépség ápoló cuccok a csajoknak és irodai eszközök) és azt is csak akkor, ha van helye.

Disznó vágás : fele áron hozzájutni a kajához. Csak kell tudni tárolni és tartósítani.

Redőny - nyáron-télen hőszigetelő.

Társasjáték klubba járás - mocsok drága játékokhoz ingyen hozzá férünk és jó a társaság is.

Bolhapiac - jó szórakozás és vannak jó vételek.

2019. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
92%
Jó látni, hogy mindneki másik pénztárcájába turkál. Én laktam utcán is, mert nem volt pénz lakhatásra. Ma már van hol laknom, mert spórolás mellett dolgoztam is, nem örököltem. Mégis le leszek pontozva, mert ti a zöld kezekkel spóroltok, mintha számítana a lelketeknek, hogy jó ötleteket lepontoztok.
2019. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
48%
Én is laktam kemény körülmények között, de akkor sem azon spóroltam, hogy a wc papír mindkét felét használtam, vagy télen a 20 fokos lakásban üldögéltem otthon.
2019. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
50%
Én nem szeretnék részt venni a vitában, de egyébként valakinek a 20 fok kifejezetten kellemes hőmérséklet és nem azért ül abban, mert spórol. Ha a párom tehetné, abban ülne otthon. :D
2019. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
62%
Nyilvánvaló, hogy az "éjfél után kaviárral macskát etető" hozzászólás hasznosabb bármelyik másik hozzászólásnál.
2019. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
53%
Én nem vitatkozni akartam, illetve kötekedni. Csak nem értem, hogy ember 30-40 éven át miért mond le mindenről? Azért hogy 60 évesen legyen 30-40 milliója? Az élet nem csak erről szól, szerintem. De kihangsúlyozom mégegyezer ez csak az én véleményem!
2019. nov. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
56%

10-es válasz 0%, tehát a többiek szerint NEM HASZNOS SPÓROLÁS:

- otthoni zöldség termesztés

- esővíz gyűjtés

- kerékpár használata városban (ami bizonyítottan időt, pénzt és egészséget is segít megőrizni)

- az otthoni főzés, ami negyed áron jön ki a rendelt kajához képest

- a harmad áron vett tisztítószer, amit évente 1x kell megvenni

- a diy módszerek

- LED világítás

- A++-os eszközök használata az ősi, energiapazarló eszközök helyett.

- Az egészség megőrzése és a betegségek megelőzése a tévé előtt tespedés és dohányzás és szívrendszeri betegségek kialakítása helyett.


Világos.

Itt nincs helye vitának. Többek szerint ezekkel nem lehet spórolni.


#magyar

2019. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!