Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mikkel spóroltok a legtöbbet...

Mikkel spóroltok a legtöbbet a családban?

Figyelt kérdés
Írnátok tippeket, hogy mivel lehet spórolni, ti mivel spóroltok? A legkisebbtől a legnagyobb dolgokig minden érdekel.
2019. nov. 3. 21:02
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem ezekre gondolok. Az nem spórolás mikor a sz@ros wc papírt kifordítom és újrahasználom. Vagy telepisilem a wc-t és úgy hagyom pár órára mondván úgysem büdös. Ezek valóban nem spórolások, ez igénytelenség!
2019. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
23%

Mégis azt nyilatkoztad, hogy a teljes 10es hozzászólás 0%ot ér, tehát semmi nem hasznos belőle.

Akkor saját magadnak mondasz ellent?

2019. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
32%

Ad2, olvasni sem tudsz, mert senki nem írta, hogy pár órával utána nem büdös, hanem közvetlenül egymás után megyünk be "meleg váltásban", akkor nem lesz büdös.


Nem kéne a saját hülyeségedet más szavába beleszőni és megváltoztatni a mondanivalóját.

2019. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
13%

De miért kellett töröltetni a macskás választ!?

Ha mi tényleg ezzel is spórolunk!

2019. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
63%

29: Nyilvánvalóan azért mond le valamiről az ember, mert valami olyan dologra teszi félre a pénzt, ami számára fontosabb, mint az a kényelem, amire te szereted költeni.

Ahogy nekem JELENLEG az a fontosabb, hogy ha szerényen, de a hozamaimból megéljek és "egész nap hintázhassak a téren", ne kelljen dolgoznom senkinek, munkába járni, máskor az volt a fontos, hogy anyukám fizetéséből ketten megéljünk úgy, hogy művelődésre, iskolázásra is jusson (jogsi, nyelvvizsga, tankönyvek, nyelvórák, balettórák, tanfolyamok, stb.), máskor meg az, hogy a demenciás nagyszülőknek bentlakást tudjunk fizetni otthonban, és ezt csak így lehetett kigazdálkodni.

Én sose tudtam többszázezres állásokat megcsípni, gyík közalkalmazotti fizetésből gazdálkodtunk, de mindig előreléptünk, és mindig kispóroltuk, amire kellett.

Teneked ha ez nem fontos, vagy emellett is tudsz másra költeni, akkor csináld úgy. De ez egy olyan topic, amiben spórolási tippeket gyűjtünk, nem a spórolás célja a téma, vagy hogy leszóljuk, aki spórol, így csak feladtad a labdát olyanoknak, akik szükségét érzik leértékelni a másikat, vagy bizonygatni, hogy akkor is az ő himbilimbijük a nagyobb, ha nem tudnak pénzt plusz célokra megtakarítani. Esetleg indíts egy topicot a témával, ha még nem kaptad meg a választ.

2019. nov. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
93%
A 20 fokról: Én egyelőre nem fűtök, nekem melegem van 20 fokban, jelenleg azon dolgozom (többek között spórolással!:)), hogy amikor otthon 20 foknál melegebb van, másik éghajlaton tudjam tölteni azt az időt, mert rosszul vagyok, csoda, hogy túléltem a nyarat, minden nyárnak úgy indulok neki, hogy pár napon belül valószínűleg halott vagyok, a levegővételért is küzdök. Mindenkinek más a hőérzete, más a genetikája, én északifehér vagyok mindkét szülői ágról, nem bírom a 24 fokot.
2019. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
29%
29: Meg lehet valaki gyűjtő, vagy lehet más drága hobbija, pl. a repülés, és arra tesz félre, vagy hangszerre, stúdióbérlésre, egyetemi tandíjra, másvalaki komoly műtétre, magánklinikára, drága gyógyszerre kénytelen félretenni... megint más utazgatni szeret, mások az unokáiknak szeretnének ajándékot venni, vagy pénzt adni... tényleg nem tudsz 10 perc alatt 10 okot ötletelni, mire kénytelen vagy szeretne valaki pénzt kispórolni, ami fontos neki?
2019. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
35%

29: " Csak nem értem, hogy ember 30-40 éven át miért mond le mindenről? Azért hogy 60 évesen legyen 30-40 milliója?"


Különben tényleg, az nem egy ritka és utolsó cél, hogy a gyerekednek tudjál venni egy lakást, sokat törekednek erre és megéri nekik a lemondásokat.

2019. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
84%
Például ezért volt nekem nagyon fura Amerikában élni és egyben elgondolkodtató. Mindent, de tényleg mindent hitelre vásárolnak meg. A pillanatnyi boldogságuk biztosított, hitelből. Majd törlesztik az életük során. Mi magyarok inkább kuporgatunk és majd az életünk jó részét leélve vesszük meg azt, ami a boldoggá tesz minket. Érdekes rászánni egy kis időt és elgondolkozni azon, vajon melyik lehet a jobb taktika.
2019. nov. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
18%
Miért kell 20 hozzászólásra nyújtani egy mondanivalót?
2019. nov. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!