Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyiket választanád a helyemb...

Melyiket választanád a helyembe? Gázos főző lap beépítve és külön beépített elektromos sütővel vagy hagyományos kombinált tűzhely? Érvek-ellen érvek?

Figyelt kérdés
Azért lenne mindenképp gázos a felső része ha azt veszünk mert mindennap főzök, sütni viszonylag ritkán sütök heti 1× max 2× .

2020. júl. 7. 10:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%
Átalány gáz mellett én se vennék indukciót lapot. Vagy a kombi gáz-gáz tűzhely érné meg, vagy ha nem sütsz sokat, akkor a gáz főzőlap + villany sütő, beépített változatban. Lehet kombinációban is kapni őket.
2020. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

#9

Az, hogy te a nagyanyád lábosaiban főzöl az indukciós lapon, az a te dolgod! Nyilván megfő benne a kaja ha mágnesezhető, de 3x annyi idő alatt, mintha rávaló edényeket használnál.

Az a hülyeség - a te szavaidat használva - hogy veszel valamit, mert a szomszédnak már van, de nem megfelelően használod!


"Érdemes kifejezetten indukciós főzőlapokhoz kifejlesztett főzőedényeket használni. Ezek a hagyományos fém lábasoknál és serpenyőknél vastagabb fenekűek és falúak, általában több rétegből állnak. A kifejezetten indukciós főzőlaphoz ajánlott főzőedények gyorsabban melegednek fel, mint a hagyományos, vagy akár rozsdamentes acél főzőedények. Ezek szinte másodpercek alatt felmelegszenek majd. Ráadásul az indukciós főzőlap alatti fűtőszálak által létrehozott elektromágneses térnek köszönhetően a melegedés kizárólag arra a területre korlátozódik, ahol az edény van."

[link]

2020. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Beviz Elek ***** válasza:
50%

Gáz-indukciós az összes előnnyel és hátránnyal kb egyforma, viszont átalánnyal a gázt válaszd hiszen nem vagy saját magad ellensége.

Mi óra alapján fizetünk így anyagilag mindegy, olyan szolgáltatót választottunk amelyik annyi megújulót pumpál a rendszerbe amennyit a felhasználói használnak, ezért amíg nem jár nagy extra költséggel addig az áramot helyezzük előtérbe.


#12

Az indukcióson speciális indikciósra kifejlesztett edénnyel sokkal gyorsabban melegszik fel a víz mint a gázon. Ha nem tökéletes, indukciósra kifejlesztett edényt teszel oda akkor lassabban melegszik fel, tehát sebességre olyan lenne mintha gázon főznél? Jó nagy érvágás... Össz fogyasztásra nincs különbség (elhanyagolható hogy melegszik az edény oldala is) hogy kifejezetten indukciósra gyártott vagy hagyományos edényt használsz, mindössze a főzési sebesség változik, emiatt pedig értelmetlen lecserélni az edénykészletet.

A 100 éves kotyogós kávéfőző alá kell egy fémlap, de ma már akaratlanul is indukciós kompatibilis edényeket vesz az ember, hiszen szinte csak olyat árulnak.

2020. júl. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
20%

Imádom, hogy itt mindenki megmagyarázza, hogy a régi edények nem jók az indukciósra, én meg napi szinten használom, ugyanúgy mint az újakat. :D :D

De legyen, ti biztos jobban tudjátok!

2020. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
86%

#14

Azt fogd fel végre - és ezzel én ki is szálltam a meddő vitából - hogy indukcióst azért vesz az ember, hogy kihasználja az előnyét, miszerint másodpercek alatt melegít fel, nem pedig azért mert ez a divat.

Indukcióson a piros zománcos lábosban főzni nagyjából olyan, mint aki 2 mosógépet vesz, hogy ne billegjen a teknő!

De felőlem abban főzöl, amiben akarsz!

2020. júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Örültem hogy végre kapok sok választ tudok válogatni hát nem erre számítottam.

Gyerekek nekem a gáz 3 havi 4000ft nem fogok havi legalább +10.000ft-t fizetni villanyra ha jobb ha nem. A mostani 30 évestől biztos jobb lesz... A kérdésemre megkaptam a választ köszönöm már csak típus kéne

2020. júl. 7. 16:48
 17/25 anonim ***** válasza:
72%
11. vagyok, nekem AEG van, 10+ éves, tökéletes. Sütője egy álom (elektromos), pedig semm extra funkcióval nem bír. Kistestvére az Elektrolux, azt is megnézném. Szettben szoktak lenni főzőlap+sütő kedvezőbben.
2020. júl. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Beviz Elek ***** válasza:

#16


Típust/márkát ne várj, ezek elmennek 10+ évet tehát nem igazán cserélgetik az emberek és nem gondolom hogy túl nagy különbség lenne közöttük.


Normális márkából válassz egy olyan ami tetszik, könnyen takarítható. Enélkül már nem gondolom hogy kapható lenne, de legyen benne szikráztató és kialvás esetén automatikusan zárja el a gázt.


Példának először nekem is az AEG jutott az eszembe.

2020. júl. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Talán még annyi, hogy nem acél lapú tűzhelyet vennék, hanem üveget, azt könnyebb tisztán tartani.
2020. júl. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
27%
Beépíthető villanyfőzőlap és különálló villanysütő. Soha többé gáz. Sokkal jobban tisztán tartható a villany, jobban szabályozható, szebben főz-süt, szebb és esztétikusabb is. Havi villanyszámlánk 7000 ft körül van, miközben minden nap főzünk, van egy nagy hűtőnk és egy nagy fagyasztónk és 2 légkondink. (2 ember, 2 szobás lakás). Gáz soha többet.
2020. júl. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!