Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki az akinek voltak környezetb...

Ki az akinek voltak környezetbarát, vagy zero waste/hulladékmentes törekvései, de valami nem vált be ezekből?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, akár takarítás, mosás, mosogatás, szépségápolás terén, vagy vásárlás, mindenféle tapasztalat érdekel, akár környezetbarát termékről legyen szó, vagy hulladékmentesről.

2021. jan. 25. 15:31
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
44%

Ne haragudj, de azon, hogy nem mentek nyaralni nagyon fennakadt a szemem. Azért nem mentek nyaralni mert az környezetszennyező?

Nekem az a véleményem, hogy ez az egész környezetvédelem ami a social médiában folyik (öko mosószer, újrahasznosított fából készült fogkefe stb) mind csak marketing. Pl. egy Ecover környezetbarátnak mondott mosószer miért kerül 2-3szor annyiba, mint egy ugyanolyan kiszerelésű Ariel? Hisz a környezetben megtalálható anyagokból készül... állítólag.

A szelektív szemétgyűjtés teljesen rendben van, én is külön gyűjtöm. De az, hogy egy kehelybe, vagy egy mosható “anyagba” menstruáljak az nonszensz.

Az, ami környezettudatosságnak mondott, nekem kicsit egyenlő az igénytelenséggel és bocsánat, kérlek ne sértődjetek meg de az agymosottsággal is.

Nekem szám szerint 4 ismerősöm is van, aki a környezetkímélő életmódról visszatért a normál “szennyező” életmódra. Letette a csodaszernek mondott ecetet, normális, eldobható papírzsebkendőt, betétet használ. Elegük lett az igénytelenségből.

2021. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
95%
Ha a környezettudatosság szerinted kicsit agyamosottság, akkor a pazarlás, konzumidiotizmus az micsoda?
2021. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
75%
Ez hogy jön ide? Nem az volt a kérdés..
2021. jan. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
93%

A másik véglet is rossz, én nem azt mondtam, hogy mindenki vegyen meg egy ruhát és dobja ki, ne vegye fel többet, vegyen újat.

De semmi gond, valamibe bele kellett kötnöd. 😏

2021. jan. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
86%

Nem kötekedés volt a célom, elnézést, csak erre az agymosásra reagáltam...mert ezt konkrétan a fogyasztásbarát média műveli. Olyan reklámot utoljára az "átkozsban" láttam, hogy "igyon ön is csapvizet" vagy "kedvencem a véreshurka".


Az teljesen igaz, hogy a környezetbarát termékek ára sokszorosa az átlagosnak, ez meg sima nyerészkedési vágy a gyártók, márkatulajok (és persze a kereskedők) részéről. Ahol csak tudják, megszedik magukat.


Az eldobható papírdolgokkal sincs gond, feltéve ha nem vágnak ki emiatt fát, hanem újrahasznosított papírból készülnek. Ezért nem ellenzem a zsebkendőt, papírtányért stb. sem. A betét, pelenka már neccesebb, mert abban vatta, műanyag is van, és az nemigen bomlik le, lehúzni a vécén igen rossz ötlet, ha meg elégeted, irtózatos szaga van. A műanyaggal ugyanaz a probléma, mint az üveggel: vagy eleve vissza se veszik, vagy röhejesen alacsony árért teszik meg. Vannak a TESZKÓban ugye recycling autómaták. Az aludoboz gyűjtése megéri (én is gyűjtöm!), mert kicsi, és igaz hogy csak 2 forint per darab, de éves szinten simán összegyűjthetsz belőle 70 ezret is, és az már azért elég szép summa. A sokkal nagyobb műanyagpalack összesen 1 forintot ér, az automata meg át se veszi, ha nincs rajta vonalkód. Üvegeknél meg az a probléma, hogy a bő 90 százalékuk nem betétdíjas, és ami mégis az, a boltokban azt is csak hosszas rimánkodásra hajlandóak visszaváltani. Azt a nyavalyás pár száz forintot is sajnálják az embertől, szánalmas. Aztán csodálkoznak, hogy úgy néz ki az országút, mint a szeméttelep...

2021. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
64%

Lehet, hogy én vagyok ilyen gyanakvó, de amikor egy cégnek van egy régi márkája, majd kiadja ugyanezt a terméket “környezetbarátként”, kétszer annyiért.... és sokan még meg is veszik.

Nagyon sok helyen sajnos még mindig nem megoldott pl. a szelektív szemétgyűjtés. Amíg ez nem megoldott, addig szerintem, másnak, mással való próbálkozásnak nincs értelme. Nyilván ez most sarkos, értsétek jól 🙂

Illetve ami még szerintem nagy dobás lenne, a nejlon zacskók teljes beszűntetése. Ezzel megint egy hatalmasat léphetne előre az emberiség.

De én azt gondolom, az, hogy én öko mosószert használok, hát’ az messze van a környezettudatos életmódtól.

2021. jan. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
"Ne haragudj, de azon, hogy nem mentek nyaralni nagyon fennakadt a szemem. Azért nem mentek nyaralni mert az környezetszennyező?" Egy az, hogy mi közöd ehhez? 😃 Meg mi ez a stílus, hogy agymosott? Feláll a szőr a hátamon az ilyen hozzád hasonlóktól. Nem, nem azért nem megyünk nyaralni, de már annyit támadtak amiatt, hogy védeni akarom a környezetet, de biztos össze-vissza utazgatok, hogy gondoltam előre kivédem, de úgy látszik ez sem jó nektek. Többi válaszolóval egyetértek, de egyszerűen nem tudok mit tenni. Egyetlen dolog van, amiből nem engedek, hogy a terméknek amit veszek muszáj állatkísérlet mentesnek, és vegánnak lennie! Ebből nem adok lejjebb egy fikarcnyit sem. És ha ilyen termék drágább, akkor meg fogom venni drágábban, ennyi. Sajnos a mosószóda nem vált be, de ha elfogy ez a mostani környezetbarát mosószerem, akkor kipróbálom a mosódiót.
2021. jan. 25. 21:42
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Zero waste nem létezik. Szerintem már az óriási előrelépés lenne, ha:

- kevesebb élelmiszert dobnának ki az emberek

- kevesebb FELESLEGES árucikket vennének

- olyan árut keresnének, amit lehetőleg nem a Föld másik feléről szállították ide

- a meglévő cuccaikat pedig tovább használnák, nem cserélgetnék 1,5 évente a telefont, meg a cipőt, ruhát, bútorokat csak mert megunták.

- kevesebb energiát hasznánálnak: házak szigetelése, világítás, szennyvíz, stb.

- most az utazgatás pont nem aktuális, de gondolhatod mennyire jó a környezetnek, hogy unalomból ide-oda repkednek-autóznak az emberek.

2021. jan. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
27%

Nekem meg a hozzád hasonlóktól, akik attól hiszik magukat környezettudatosnak, hogy öko mosószert használnak, meg vegánok. 😃

De hagyjuk is, nincs bemenet.

2021. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Te egy szimpla címeres gonosz picsa vagy, kösz hogy egyik hozzászólásod sem volt hasznos
2021. jan. 25. 22:41
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!