Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki az akinek voltak környezetb...

Ki az akinek voltak környezetbarát, vagy zero waste/hulladékmentes törekvései, de valami nem vált be ezekből?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, akár takarítás, mosás, mosogatás, szépségápolás terén, vagy vásárlás, mindenféle tapasztalat érdekel, akár környezetbarát termékről legyen szó, vagy hulladékmentesről.

2021. jan. 25. 15:31
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Szerintem neked nincs bemenet, az a bajod, az én bemenetem rendben van kösz.
2021. jan. 25. 22:48
 22/41 anonim ***** válasza:
36%
Cica: ez egy vélemény nyilvánító oldal. Az, hogy neked nem hasznos, az nem az én bajom. Pont az a mű, kirakat környezetvédő vagy, akinek a kérdésed olvasásakor gondoltalak.
2021. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Egy az, ilyen haszontalan válaszokért színvonalas külföldi oldalon már bannolták volna a fele társaságot, aki ideírt. Több mint a felét... Egyetlen(!) válaszoló válaszolt a kérdésemre, ez NEM vélemény nyilvánító oldal te aluliskolázott nyomi.

Azt se tudod mi az hogy mű környezetvédő, csak sértegetni jöttél ide, mert nincs aki vakargassa a picsádat, töltsél ki egy ökológiai lábnyom tesztet, ha tudsz írni olvasni, bár kétlem, ennyi ésszel...

2021. jan. 26. 12:03
 24/41 anonim ***** válasza:
36%

Van saját gondolatod is vagy, csak reagàlni tudsz a kis sérelmeidre?

Mégegyszer elmondom, hogy az, hogy neked mi a hasznos és mi nem az a te dolgod. Én azt írtam le amit én gondolok, veled ellentétben vállalható, nem személyeskedő hangnemben, általánosságban. Nem azt mondtam, hogy TE kérdező vagy agymosott, az, hogy te minden magadra vettél (aminek nem mellesleg oka van, csak nem magadra ismertél?) az nem az én hibám. A “picsavakargatós” stílusod pedig szintén téged minősít.

2021. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Kérdező, visszatérve az eredeti kérdésedhez: nekem a mosódió nem vált be. Egyszerűen nem tisztítja ki rendesen a ruhát. Kizárólag impregnált kabátok tisztítására használom, mert az impregnált réteget nem bontja meg, de egyébként sokat nem ér. A msoószóda már inkább, bár idővel mindent megszürkít. Ez azonban esztétikai kérdés, mert ettől a ruha még tiszta lesz. Inkább arra kellene ügyelni, hogy ne egy félórás viselet után dobja az ember a szennyesbe.

Az "állatmentes technológiával" készült vagy fejlesztett termékektől erősen óvnálak, mert megbízhatóan nem allergizáló vagy egyéb módon ártalmas kozmetikumot, gyógyszert csak kontrollált állatkísérletek mellett lehet fejleszteni. Gondolom, senki nem örülne annak, ha a saját gyereke azért halna meg, mert a terméket nem vizsgálták be megfelelően.

Amit én sokkal fontosabbnak tartanék, az a pálmaolajat adó olajpálma termesztésének visszaszorítása, mert csak így védhetőek meg az esőerdők. Arra én is nagyon odafigyelek, hogy ilyen terméket ne vegyek.

A hulladékmentes élethez olyan otthont kell kialakítani, ahol használhatod a szürkevizet, komposztálhatsz, napkollektorokat tehetsz fel. Sajnos nálunk ez nem megoldható, mert panelban lakunk, marad a szelektív hulladékgyűjtés, a nagyon jó minőségű, tartós ruhák vásárlása és évekig tartó használata, a háztartási eszközök megfelelő ápolása, hogy legalább a gondatlan kezelés miatt ne menjenek idővel tönkre. Mi is igyekszünk minél kevéssé fogyasztóként élni, de nem egyszerű. Ha már lépéseket tudsz tenni ebbe az irányba, akkor sokat tettél. Felesleges magad azon gyötörni, hogy nem teszel eleget. A barlangba nem költözhetsz vissza két kosárnyi ingósággal, de gondolom, nem is akarsz. :-)

2021. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Látom betalált a válaszom. Mindenki saját maga felé tartozik elszámolással, én az időm nagy részében igyekszem indulat nélkül válaszolni, de már ha a sokadik ilyen kretén picsa jön direktbe kötekedni, akkor úgy érzem a saját kérdésem alatt joggal engedhetem meg magamnak ezt a stílust. Még mindig nem vetted észre magad, azt se tudod miről beszélek, már a töltényeidből is kifogytál, csak a benned élő öntelt picsa nem bírja, hogy ne böfögj ide valamit. Szánalmas. Most gyorsan próbálod magad beállítani olyannak, amilyen valójában nem vagy, a témához lövésed sincs, gratulálok, menj nézni a barátok köztöt, a világ jobban járna.
2021. jan. 26. 13:43
 27/41 anonim ***** válasza:
57%
Te tényleg beteg vagy 😂
2021. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
27 te meg egy kretén gonosz boszorkány, remélem eltakarodsz már végre
2021. jan. 26. 15:08
 29/41 A kérdező kommentje:

25 köszönöm a választ! Ami a mosódiót illeti elbizonytalanítottál. A mosószódától kemények lettek a ruháim, és ahogy mondod szürkék, azt hallottam az inkább fehér ruhához való, a mosódió pedig színeshez. Mosószappant, vagy valamilyen folttisztítós áztatást nem próbáltál a mosódió mellett?


A pálmaolajat én is bojkottálom.


A lelkiismeretem nem engedi az állatkísérletes termékeket, ezért is szerettem volna a megbízható, természetes szereket választani a többivel szemben...

Hajmosással, balzsammal nincsen bajom, sminket 8 éve nem használok, de pl. fogkrémből szájvízből, dezodorból nem találtam olyat, ami az igényeimnek megfelelne. Mosogatószerekkel is bajban vagyok...


Szürkevíz, napkollektor egyelőre nálunk sem megoldható. Egyedül a komposztot tudnám kialakítani, de közös udvarunk van, és eddig az egyik itt lakó néni eddig nem engedte, viszont nemrégiben elhunyt, így majd újra megpróbálom.


Egy külföldi rokon megunt ruháit hordom, mindig nekem ajándékozza. Nekem megfelel, mivel itthonról dolgozok, a kutya nem látja miben vagyok.

2021. jan. 26. 15:38
 30/41 anonim ***** válasza:
74%
Mindenféle kötekedés és rosszindulat nélkül: Te így boldog vagy? Nem hiányzik, hogy vegyél magadnak egy szép ruhát? Vagy, hogy évente egy hétre kimozdulj a négy fal közül?
2021. jan. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!