Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lustaság ha egy fiatal pár...

Lustaság ha egy fiatal pár nem főz?

Figyelt kérdés
Majdnem minden nap otthon vannak, főleg otthonról dolgoznak. Nem főznek, hanem minden nap ebédet rendelnek. Ez lustaság, vagy csak így akarnak időt spórolni?

2021. dec. 16. 08:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

Mi gyulolunk fozni, en is es a ferjem is. Heti 3x szoktunk azert, leginkabb egyutt, igy legalabb elszorakoztatjuk kozben egymast, de nem tehetunk rola,utaljuk. Egesz eletemben gyuloltem, kaptam is az ivet a csaladtol, hogy milyen no az ilyen. Hat ilyen, ez van :D

En sutni viszont szeretek, azt egyedul csinalom. Attol fuggoen, hogyan jon ki a lepes es mikor mennyi kaja marad, heti 2x-3x tuti, hogy rendelunk is.

Szerintem azert fozessel meg mindig tobbet lehet sporolni, mert egy rendelt kaja arabol ha fozok, akkor minimum 2, de inkabb 3 adag is kijon (persze attol is fugg, hogy mi a kaja), de egyelore megengedhetjuk magunknak, hogy rendeljunk, akkor miert ne. Majd ha gyerekunk lesz, akkor talan raallok a csak fozesre, nem tudom :D

2021. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
94%
Mi is home office-ban vagyunk. Végig toljuk a napot keményen, utána rohanunk a gyerekekért, délután/este inkább velük foglalkozunk. Egyikünk sem szeret annyira főzni, hogy ez kikapcsolódás lenne. Ráadásul ha már főznénk, akkor 2 napig ennénk ugyanazt mindketten, így meg több változatosság van. Hétvégén főzünk persze. Szóval én nem mondanám lustaságnak, egyszerűen másra fordítjuk az időnket.
2021. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
94%

"Két fő részére menü rendelése meg már olcsóbb, mint azt megfőzni"


Sosem értettem, ez hogy jön ki, attól függetlenül, hogy nem zavar, ha valaki kaját rendel.


De én meg azt mondom, aki szokott főzni, az pont tudja, hogy sokkal olcsóbban és jobb minőségben lehet otthon kijönni.

2021. dec. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ez lustaság, vagy csak így akarnak időt spórolni?"

Nem mindegy, hogy ki minek tartja? Jól teszik, ha úgy élik az életüket, ahogy nekik jó, nem pedig másoknak akarnak megfelelni.

Te pl. miért akarod felcímkézni őket?

2021. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"aki szokott főzni, az pont tudja, hogy sokkal olcsóbban és jobb minőségben lehet otthon kijönni"

A minőség jobb lehet, oké, az ár viszont leginkább attól függ, hogy hány személyre főz valaki, és két személyre még nem biztos, hogy megéri a bevásárlással, a tárolással, az előkészítéssel (tisztítás, aprítás, stb.), az elkészítéssel, az ezekhez felhasznált idővel és energiával (víz, gáz, stb.) együtt.

2021. dec. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
19%

15,miért, ha te nem otthon főzöl, akkor az emiatt felszabaduló szabadidődet fizeti valaki? Mert 99 %-nak nem. Ezért nem is szokás az időt beleszámolni a főzésbe.


Egy normális menü 1200-1300 forintnál kezdődik, két főre az mondjuk 2500 forint, csak ebédre. Hát 2500 forintból mondjuk legalább két ebédre valót főzök. És nem lencsefözeléket meg kimeredt rántott húst.

2021. dec. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"15,miért, ha te nem otthon főzöl, akkor az emiatt felszabaduló szabadidődet fizeti valaki? Mert 99 %-nak nem. Ezért nem is szokás az időt beleszámolni a főzésbe."

Ha készen veszem a kaját, akkor - még ha nem is fizeti ki senki, akkor is - megmarad a szabadidőm, amit sokkal szívesebben töltök mással, mint bevásárlással, zölségpucolással, -aprítással, főzéssel, mosogatással. Nekem a szabadidő nagy érték, és inkább másba fektetem.


"Egy normális menü 1200-1300 forintnál kezdődik, két főre az mondjuk 2500 forint, csak ebédre. Hát 2500 forintból mondjuk legalább két ebédre valót főzök."

Ahol én veszek kész kaját, ott olyan adagokat adnak, hogy egy adagból két ember jóllakik. És így, hogy készen veszem, minden nap mást ehetünk, nem kell ugyanazt másnap, talán még harmadnap is - illetve nem csak első nap ehetünk frisset, aztán meg fagyasztott kaját, hanem minden nap frisset (mert ami egyszer már le volt fagyasztva, az nem ugyanolyan, annak már más az állaga akárki akármit mond).

2021. dec. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

Csak egy bevásárlás 3-4 liter benzin= 2000Ft és még nem vettél semmit. Lehet menni bringával is, csak akkor ott vagy, hogy ellőtted a délelőttöt a teszkóban, a hentesnél, a péknél és még főznöd is kell...

Aki napi szinten főz, az nem járhat 2 hetente bevásárolni. Bringával semmiképp.

2021. dec. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

"Aki napi szinten főz, az nem járhat 2 hetente bevásárolni. Bringával semmiképp."


Olyan fura dolgokat jelentesz ki tényként, hogy látszik, nem vezetsz háztartást. De akkor minek írsz választ?


Én nem fözök naponta, csak kétnaponta - mondjuk nem is halok bele, ha második nap ugyanazt ebédelem -, és de, mi speciel havonta járunk el nagybevásárlásra, ahol megvesszük a tartós élelmiszereket.


Ezen kívül kb. heti egyszer megyek el a zöldségesig babakocsival, meg venni egy kis friss tejterméket vagy a férjem ugrik be munkából hazafele. De mondjuk zöldség ért bringával is el tudnék menni akár, miért ne tudnék? Nem értem.


Azt már hozzá sem teszem, hogy nyáron csak be kell hozni a kertből frissen 😂

2021. dec. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

" látszik, nem vezetsz háztartást. De akkor minek írsz választ?"

:D Nem feltétele a regisztrálásnak a háztartásvezetés.

Amúgy meg a kérdésre olyan is tudhatja a választ, aki nem vezet háztartást.

Mellesleg mintha kezdenéd keverni a válaszadókat...

2021. dec. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!