Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Párkapcsolatban élők ti, hogy...

NTBS kérdése:

Párkapcsolatban élők ti, hogy osztjátok el a házimunkát?

Figyelt kérdés

2022. jún. 29. 23:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Fele-fele arányban.
2022. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Heti sorsolás van kalapból. Így senki nem rinyálhat
2022. jún. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagyok rá büszke de én szinte semmit nem csinálok, csak a férfi munkát pl.: fűnyírás, fa vágások, ilyesmi... 29f
2022. jún. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk nincs kert, se férfi munka nagyon , szóval nehéz :D de amúgy vidéken nőttem fel, bármikor lenyirom a füvet, sőt imádom, vagy beszerelek egy csapot ha elromlik az előző :D sok mindent megtanultam egyedülálló nőként míg egyedül laktam .


Nagyjából én végzem a dolgokat, olyasmit hagytam paromra, ami kisegit de mégsem

Sok, és meg tudja csinálni . Hozza teszem néha ha unja, cserélhetünk . Az ő feladata általában levinni a szemetet, kiteregetni ill mosogatas . Na ez sokszor nem teljesen valósul meg :D vagy nem időben, de ha úgy van, potolom én. Ezen felül én főzök, kb minden nap, takaritom a lakást, heti 2x, elokeszitem a mosast, növényeket karban tartom, illetve a ház rendjét ( ami amúgy több mint hangzik :D ) , ágyneműt cserélem hetente, van kisallatunk, rá is én figyelek, plusz minden ami egy háztartásban előfordul. Ha netán kilazul egy csavar stb. , akkor rá bízom .


Nagyjából így . Mindketten 8 órában dolgozunk, bár én néha home officeban, de ez sokszor rosszabb, van, hogy este 9ig ott ülök, “de én itthon vagyok, úgy könnyebb “ . Szóval vannak ilyen viták. Egyébként nem esik nehezemre ellátni egy egész háztartást egyedül, így nőttem fel és felnőttként is volt benne részem, én csupán a megosztás végett bíztam rá ezeket a feladatokat, hogy nagyjából

Egyenlő szabad időnk legyen, illetve megtanulja, hogy hogyan működik mindez . Később biztosan jól fog jönni :)

2022. jún. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

4# ha nálunk a lusta asszony harmadát csinálná, már örülnék.

Engem neveltek rendesen, őt meg kiszolgálták. Idővel csak rosszabbodik.

De szeretek jókat főzni, max az asszony nem eszi meg, mert nem szereti.

2022. jún. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Általában senki nem unatkozik. A takarításba és a rendrakásba besegítek. Az 1200 m2-es telken lévő dísz- és haszonkert az én reszortom. Vannak gyümölcsfák, málna, szeder és zöldségek a paradicsom/paprikától az uborkán és dinnyén át a cékláig. Fűszerkert is van. A befőzés, lekvárkészítés az én feladatom, a hámozásba besegítenek. A karbantartás és a javítás is az én feladatom, meg én vagyok az otthoni rendszergazda is, ha valakinek a PC-jével vagy a telefonjával valami gond lenne. A főzésből a hagyományos ételeket (toroskáposzta, paprikás krumpli, pörkölt, lángos, palacsinta, fánk) gyakran én készítem. De a feleségem a konyhafőnök. A mosogatógépbe, és a mosógépbe is ő pakol be. Ő tereget. Ő vasal. Ő cseréli az ágyneműt, csak a takaró behúzásában segítjük. A gyerekkel is a feleségem tanul, ha iskola van. A benti akvárium az én feladatom. A benti növényeket is én ápolom. A bevásárlás során a könnyű dolgokat a feleségem, a nehezeket én szerzem be.
2022. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok rá büszke de én szinte semmit nem csinálok, csak a férfi munkát"


Ha nem vagy rá büszke, miért nem változtatsz?

2022. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Aki nem bírja már tovább nézni, az megcsinálja.
2022. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Aki előbb ér haza, az nekilát. A másik csatlakozik ha hazaér.
2022. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk minden házimunkát én csinálok, a férjem sokkal többet dolgozik, így ez nekem evidens. Ha én négyre hazaérek, ő este 8-ra, nem várom el, hogy álljon neki kisikálni a fürdőt. De vannak alap dolgok: pl. szennyes a szennyestartóba, cipő a helyére, koszos edény a mosogatógépbe, tehát nem a cselédje vagyok. Húgoméknál megosztott a házimunka, mindenkinek megvan a feladata. Ismered a mondást, ahány ház, annyi szokás. 🙂
2022. jún. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!