Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért szoktatok főzni?

Miért szoktatok főzni?

Figyelt kérdés
Szóval először életemben megpróbáltam pár hétig főzni, magamnak készíteni a kajámat. Az lenne a kérdésem azoktól akik főznek, hogy miért választják ezt a módot? Sokkal drágábban jött ki mint ez eddigi eteleim amiket rendeltem, rosszabb is volt, unalmasabb is mivel tobb napig kellett ugyanazt enni, és meg időt is vett el, plusz takarítani is kellett utána. Őszintén csak negatívumokat tapasztaltam, de a legrosszabb az, hogy sokkal drágább volt így mintha rendelnem, mert plusz egy kis ilyen kis olyan összetevő stb.. ti hogy vagytok ezzel?

2022. nov. 5. 11:28
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
73%
A drágábbat azért gondold/számold át. Hogy rosszabb meg unalmasabb az a te hibád, aki olvasni tud az főzni is. Az ilyen-olyan kis összetevők meg idővel összegyűlnek, aztán legközelebb már lesz, nem kell megvenni.
2022. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
95%
Olcsóbb, saját ízlésed szerint készíted, és abban a mennyiségben, amire szükséged van.
2022. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:

2-es: Sokkal rosszabb lett, alig bírtam megenni, amit meg rendelek az szinten a saját ízlésem szerint választom és meg finomabb is. Ez meg vagy sikerül vagy nem.

Első: Nem gyűlnek össze, úgy ertem hogy elmentem bevásárolni ehhez a szar egyszer főzéshez, es akkor jó margarin helyett menjen bele a legjobb vaj, akkor meg rakok a tetejére egy kis sajtot, veszek azt is, akkor veszek mellé zöldséget, savanyúságot hogy az is legyen, akkor rakok bele egy kis tejszínt is biztos finomabb lesz tőle, menjen bele egy kis bacon es szárított gomba is, stb stb… es hopp 25 ezer😀

2022. nov. 5. 11:58
 4/55 Fárasztó96 ***** válasza:
89%
Számolj légyszi! Van párod, gyereked? Ha egyedül élsz, minden nap rendelsz 1adagot, az 30 adag kb/hónap. 1200/adag, 36ezer/hónap. Nagyobb városokban több, és a reggeli, vacsora nincs benne. Ha többedmagadra rendelsz, akkor szorozd meg annyival ahány före rendelsz. Nekem jobban kijön anyagilag a fözés, mert többen eszünk belőle, meg nem éri meg szemét hegyet csinálni az egyszer használatos dobozból, meg nem akarok a házhoz szállításra fizetni. Tudod, gugli a barátod, keress neked való recepteket, oszd le 20-30 dekás adagra a receptet, néha jó is tud lenni.
2022. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
Egyedül elek, és ha rendelek minden nap ebedet az kb 40 ezer/hó. Így az a kb 2-3 adag étel került 15-20 ezer forintba☹️
2022. nov. 5. 12:16
 6/55 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Mit főztél libamájat szarvasgombával?
2022. nov. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
A kérdés az hogy ki milyen okból tartja jobban a főzést, koszi🙂
2022. nov. 5. 13:22
 8/55 anonim ***** válasza:
78%
Ha pontosan ugyan azt főznéd meg amit csinálsz nem impulzus vásárolsz hogy ezt is azt is + kiszámolod grammra az árát olcsóbban jössz ki ez fix. Az hogy nem tudsz főzni ez nem jelent semmit én nem szeretek akárhonnan rendelni mert tudok főzni, nekem az ízlésemnek sokszor finomabb amit én készítek. De ha valaki egyedül él esetleg a párjával csak, akkor vannak olyan élethelyzetek amikor sokkal jobban megéri rendelni. Nekünk is voltak időszakok amikor rendeltünk de akkor teletál vagy ilyesmi ételkiszállítótól, hetekre előre.
2022. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Az hogy te nem tudsz főzni az nem jelenti azt hogy más se tud de azt se hogy rendelni olcsóbb. Meg hogy sok összetevő kell sokba kerül. Leírták ezt is. Addig sok míg be nem szerzel mindet. De az fogy el mind egyszerre. Ha készen veszed ott emelt rezsivel főznek alkalmazottakat fizetnek nem létezik hogy olcsóbban jöjjön ku mint otthon főzni. Én azért főzöm otthon mert olcsóbb. Frissebb. Tudom mi van benne. És mert szeretek főzni
2022. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
97%
5000 ft/adag étel? Ember, ma steaket csináltam töredékéből. Aztán az nem egy spórolós étel. Nem a főzéssel vannak a problémák, hanem veled. Bár valószínűleg csak trollkodsz.
2022. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!