Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért szoktatok főzni?

Miért szoktatok főzni?

Figyelt kérdés
Szóval először életemben megpróbáltam pár hétig főzni, magamnak készíteni a kajámat. Az lenne a kérdésem azoktól akik főznek, hogy miért választják ezt a módot? Sokkal drágábban jött ki mint ez eddigi eteleim amiket rendeltem, rosszabb is volt, unalmasabb is mivel tobb napig kellett ugyanazt enni, és meg időt is vett el, plusz takarítani is kellett utána. Őszintén csak negatívumokat tapasztaltam, de a legrosszabb az, hogy sokkal drágább volt így mintha rendelnem, mert plusz egy kis ilyen kis olyan összetevő stb.. ti hogy vagytok ezzel?

2022. nov. 5. 11:28
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

Koszonom az érveket.

Utolsó: hatalmas trollkodas lehet arról írni hogy miért van szar tapasztalatom a fozessel, miért lett rossz és miért volt draga 😃

2022. nov. 7. 11:37
 42/55 anonim ***** válasza:
94%
Mindharom felvetésre ugyanaz a válasz: mert idióta vagy. A főzés nem drága és nem nehéz.
2022. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

#36: mert biztosra tudom, hogy minőségi alapanyagok vannak benne, amiket én gondosan megvásárolok. És abszolút a saját igényeimre, ízlésvilágomra van szabva. Fűszerezés, elkészítési mód, stb. stb.


És akkor és ott van frissen elkészítve, nem pedig "valamikor" elkészített kaja felmikrózva..

2022. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:
43: hat a frissesség azért nem teljes igaz. Ha egyedül magamnak főzök, pár adagot, akkor is 3-4 napos ételt kell megennem. A rendelt meg max 1-2 napos szokott lenni
2022. nov. 7. 12:05
 45/55 anonim ***** válasza:
Na most kiderül, hogy szoktál főzni...??? Eddig erről nem tettél említést, csak a legutóbbi beledobsz egy egész csomag vajat, meg minden megvásárolt cuccot a kajába, recepttől függetlenül. :-DDD
2022. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%

Azért van rossz tapasztalatod a főzéssel, mert hülye vagy és még egy receptet sem tudsz követni.

Így drága is szar is.

Igy ok?

2022. nov. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:
#45: Ezt meg a józan paraszti asszem alapján számítottam ki , hogyha 4-5 adagot készítek, es egyedül vagyok, akkor 4-5napig fogom azt enni.
2022. nov. 8. 09:49
 48/55 anonim ***** válasza:
100%

A józan eszeddel azt is ki tudnád számolni, hogy ha a recept 4 személyre szól, és neked neked 2 adag kell, akkor minden összetevőt meg kell felezni.

Persze ha kezdőként nem bevált receptek alapján kezdesz főzőcskézni, hanem eldöntöd, hogy összeöntesz mindent, ami drága, akkor az moslék lesz.

Nem attól lesz finom a kaja, ha egy kanál zsír vagy olaj helyett 20 deka fűszeres vajjal készíted.

2022. nov. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
Egyébként eleve nem tudtam volna kimerni szinte semmit (jó a vajat talán) mert semmilyen meroeszkoz sincs itthon
2022. nov. 8. 12:19
 50/55 anonim ***** válasza:
100%

49: már hogyne lehetne!


Van egy 25 dekás vajad. Szemre megfelezed késsel, lesz 12.5 dkg, azt is megfelezed lesz 6.2 dkg. És így tovább...

2022. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!