Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A túl sok munka okozza, hogy...

A túl sok munka okozza, hogy a mai szülők közül sokan nem kreatívak és nem konyhatündérek vagy csak túl sok az elvárás a szülőktől és fárasztó lépést tartani?

Figyelt kérdés

Szituáció;


Például elmegy a szülő és vesz egy üveg mogyoróvajat és kérdezi a gyerekét, hogy milyen lekvárt kér mellé. A gyerek azt mondja, szőlőlekvárt. De tudjuk, olyant nem gyártanak.

A régi időkben a szülő házilag készített volna szőlőlekvárt, de a mai szülők lebeszélik a gyereküket és más lekvárt vesznek helyette, főleg szamócásat.


Kérdésem: a kreativitás azért kezd eltűnni a szülőkből, mert a munka túl sok vagy, mert most túl sok elvárás van a szülőktől?


2023. jún. 14. 08:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
A régi időkben sem csináltak volna csak azért szőlőlekvárt mert a gyerek azt kér. Sőt, régen sokkal korábban kellett magáról gondoskodnia a gyereknek. Ha valakinek volt egy nagy birtoka növényekkel, állatokkal baromira nem maradt ideje arra, hogy csak a gyerekek kedvéért lekvárt csináljon. Ha volt valami más munkája és mellé nagy kert, pár állat szintén nem maradt sok ideje, hogy a gyerek egyéni kérésére figyeljen. Nagyjából ezek vannak, ebből tudsz választani
2023. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
13%

Mert lusták..Én dolgoztam napi 12 órába,mégis tettem el többfélelekvárt,savanyúságot beföttet,lecsót már 20éves korom óta.

Most újszülött mellett eperlekvárt készítek.nem 20dkg eperből :)

30éves vagyok

2023. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Be ne magyarázd már azt, hogy a régi szülő szezonon kívül szőlőlekvárt varázsolt volna a követelőző gyerekének! 🤣
2023. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Aki priviben kérdezte hogy kérdezhet e tőlem valamit, annak üzenem, hogy igen, kérdezhet.
2023. jún. 14. 09:03
 5/31 anonim válasza:
100%

Persze. Párom szülei 3 műszakban dolgoztak, mellette volt kert...és konyhakert is.

Készített anyukája lekvárt, befőttet, konyhatündér volt....

Ja mellette nem volt ideje a gyerekekkel lenni 😕

Pl. párommal gyerekként sose társasjátékoztak a szülei

2023. jún. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

"Például elmegy a szülő és vesz egy üveg mogyoróvajat és kérdezi a gyerekét, hogy milyen lekvárt kér mellé."

. ÉS ez személyes tapasztalat, vagy éppen hallottad véletlenül?


"A régi időkben a szülő házilag készített volna szőlőlekvárt"

. Hát, hogyne.

2023. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
100%

Persze, szőlőlekvárt készített, jó vicc :D... Egyrészt, a boltban szezonon kívül biztos, hogy nem volt szőlő, ez rohadtul a mi korunk luxusa, hogy bemegyünk a tél közepén, és tele van gyümölccsel minden :D. Másrészt, szőlője sem volt ám mindenkinek, akinek volt, az is inkább mustra, borra használta, minthogy lekvárt csináljon belőle :D. Tudom, mert pont dombon élünk, ahol minden második háznál van és volt szőlő. Nagyapám sem lekvárt főzőcskézett belőle :D. Valaki előállt volna ezzel az ötlettel, fetrengett volna a röhögéstől.


Amúgy meg vannak emberek, akik saját jogon nem konyhatündérek :). Gyűlölök főzni, pacsmagolni a konyhában, tuti, hogy nem lekvárt fogok főzőcskézni. Ami van a boltban/webshopban/termelőnél lekvár, az lesz itthon. És tudod, mit? Mit meg nem adtam volna gyerekként, ha az anyám leteszi a francba a rohadt fakanalat meg az egyéb házimunkát, és negyedannyira patyolattiszta minden, helyette viszont inkább velem foglalkozik, amíg vissza kell mennie dolgozni. A minőségi idő ezerszer többet ér egy hülye lekvárnál.

2023. jún. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát én imádok sütni-főzni, de eszemben nem lenne most szőlőlekvárt főzni a gyerekemnek, mert neki más nem jó. Ha találnék, kapna, ha nem, akkor is választhatna mást.
2023. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%

Hogyne, imadtam, amikor anyám minden péntek-szombat delelőttöt főzéssel szarakodva töltött a konyhában, aztán délre ugy ki volt purcanva, hogy hozzá se lehetett szólni, délután meg ugye takarítás es kert. Fú, milyen kreatív volt meg szorakoztató, tenyleg. Nem is ismertem mint embert, mert folyton főzött vagy ideges volt. Orvosként dolgozott hetköznapokon. Apám szombaton is dolgozott.

Ezért lakunk mi lakásban a város közepén és rendelünk kaját. Suerinted nem vagyok kreatív? Vallalom. Cserébe tele vagyok a gyerekekkel közös élmenyekkel. Kicsit többet számít szerintem, mint az akármilyen lekvár.

2023. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
64%
A kérdésed jelentve lett, mert retardált módon zaklatsz privátban, miután teljesen normális választ adtam.
2023. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!