Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A túl sok munka okozza, hogy...

A túl sok munka okozza, hogy a mai szülők közül sokan nem kreatívak és nem konyhatündérek vagy csak túl sok az elvárás a szülőktől és fárasztó lépést tartani?

Figyelt kérdés

Szituáció;


Például elmegy a szülő és vesz egy üveg mogyoróvajat és kérdezi a gyerekét, hogy milyen lekvárt kér mellé. A gyerek azt mondja, szőlőlekvárt. De tudjuk, olyant nem gyártanak.

A régi időkben a szülő házilag készített volna szőlőlekvárt, de a mai szülők lebeszélik a gyereküket és más lekvárt vesznek helyette, főleg szamócásat.


Kérdésem: a kreativitás azért kezd eltűnni a szülőkből, mert a munka túl sok vagy, mert most túl sok elvárás van a szülőktől?


2023. jún. 14. 08:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
6%
Mert Lusta és időhiányra fogja..valamint kenyelmesebb megvenni 1000ft ért egy 300g os lekvárt :D
2023. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
21, igen, kényelmesebb. Valami baj van tán a kényelemmel? A vezetékes víz is kényelmesebb, mint hordani a kútról, nem?
2023. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, miért kellene lekvárt főzni, mikor elmegy az ember a boltba, és ott van. Kínlódna inkább vele órákig? Sokkal értelmesebben is el lehet tölteni az időt, a gyerekkel foglalkozva. Amúgy meg a mai ember ezer felé szakad minden nap. Régebben jobban ráértek ilyesmire a nők, mikor nem kellett dolgozni.
2023. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, Te az "időhiány vagy kimerültség" miatt nem mész le az emberek közé beszélgetni erről a témáról az internet helyett, ahogy nagyszüleink tették?
2023. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Hova gondolsz ***** válasza:
100%

Eleve, " a régi időkben" mogyoróvaj sem volt a boltok polcain, másrészt az egyik hozzászóló említette már, hogy akkoriban a gyereknek kb. kuss volt a neve.

És de, kérdező, készítenek szőlőlekvárt, persze nem a sarki közértben lehet megvenni.

Amúgy én is megvenném 1000 Ft-ért a 30 dkg lekvárt, mert ha most annyi szőlőt kellene venni, mint amennyi egy lekvárfőzéshez kell, az kicsit több lenne, mint 1000 Ft.

Ha meg szezonban lennénk, akkor sem lenne kertem, mivel lakásban élek.

2023. jún. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Én pl nő vagyok, de utálok a konyhában pepecselni, de bármikor lecserélem a kocsin a gumit, télen nyáron, vagy izzót cserélek, kiástam a tuskókat a kertben múltkor vagy tanítom a 3 kaukázusi juhászunkat, lemozgatom. Munkahelyen is ha kell megpakolok magam egy nap 8 kamiont áruval targoncával a munkám mellett (raktárvezető vagyok) Szóval nem hiszem hogy lusta lennék. Főzni szeretek, sima ételeket, sütni meg ilyen lekvár meg ilyesmikkel pepecselni nem. Miért kellene mindenkinek lekvárt főzni? A nyugdíjas anyukám és szomszédom amúgy annyi lekvárt főz, hogy nem is kellene főznöm mert állandóan adják, mi meg évi 1 üveg eper, 1 üveg szilva kb ennyit fogyasztunk el. A gyerek se szereti, a palacsinta is nálunk csak kakaós. Nincs mibe lekvárt tegyünk :)

Na ilyen is van.


30N

2023. jún. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
87%

Sütni nem szoktam inkább elmegyek a szomszéd faluba a süti boltba és vendég sereg méretétől függően veszek 10-15000-ért sütiket. Általában 4-8 félét, amiket a méretük miatt 2-3 darabba vágok, mert így mindenki több félét is tud enni. Sokan egy sütivel jól laknának. 30 perc.

Ha ebédre, vagyvacsorára jönnek hozzám, és nem kerti parti van, akkor rendelek a másik szomszéd faluból 4 személyes külömböző tálakat, mindig úgy számolok, hogy látszám +1-2, fő nehogy valaki éhes maradjon. így lesz kb 4-10 féle hús, 3 féle körettel. 2 perc.

Szóval szerintem nagyon kreatív vagyok e téren.


Lekvárt nem főzök, anyukámnak a lekvárfőzés a hobbija. Minden szezonban csinál 4-5 félét az egész évben elég.


Főzni szoktam, de 2-3 napra előre. Hiába van egy full extrás nagy konyhám, nem akarom ott tölteni minden szabad pillanatomat.

2023. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

27+

A gyerekek mostanában viszont nagyon elkényelmesedtek.

10 éves koromtól egyedül begyújtottam, öcsém már 8 éves korától. Mindeketten önállóan mentünk iskolába, ahogy szinte a gyerekek 99% 20-25 évvel ezelőtt.

Mikor megszűnt a faluban az általános iskola, a gyerekek normál buszjáratokon önállóan mentek a közeli városba, Győrbe iskolába. A szembe szomszédom kért meg kisérjük el a lányát egy hétig, mert még csak általános 1 osztályos volt, megtettük. 2. héten teljesen önállóan buszozott, pedig hihetetlenül ostoba nő lett belőle.

És 20-25 éve sem vols sokkal kevesebb autó, ráadásul csak buta telefonok voltak.

Most meg, 14-15 éves falusi gyerekek nem tudnak tüzet gyújtani a bogrács alatt. Nem tudnak fára mászni, mert nincs hozzá okostelefon app. Iskolába kocsikkal viszik a szülők, ha véletlenül busszal kell haza jönniük hisztiznek stb. Persze vannak ügyes gyerekek, de itt a környékünkön ez már ritkaságnak számít.

2023. jún. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
63%

Azt észrevettétek, hogy szinte az összes kommentelő a múltról beszél?

Nagyon nehéz életetek lehet, ha ennyire nem tudtok haladni a korral….

2023. jún. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 NTBS ***** válasza:
32%

Írja már le valamelyik ,,haladó,,ember ezt a sok munkát amit csinál.

A gyerekek magukban vannak a kütyükkel. Nincs velük normálisan foglalkozva. Lásd viselkedés, öltözködés.

Vidéken élek a kertek 90% nincs művelve, de mindenki sír, hogy milyen drága a zöldség, gyümölcs.

Most fogyott el a tavaly termet hagyma, úgy hogy bőségesen ajándékoztak belőle. De már van új.

A vetőmagra költöttem kb. 2000 ft-t.

2023. jún. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!