Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A túl sok munka okozza, hogy...

A túl sok munka okozza, hogy a mai szülők közül sokan nem kreatívak és nem konyhatündérek vagy csak túl sok az elvárás a szülőktől és fárasztó lépést tartani?

Figyelt kérdés

Szituáció;


Például elmegy a szülő és vesz egy üveg mogyoróvajat és kérdezi a gyerekét, hogy milyen lekvárt kér mellé. A gyerek azt mondja, szőlőlekvárt. De tudjuk, olyant nem gyártanak.

A régi időkben a szülő házilag készített volna szőlőlekvárt, de a mai szülők lebeszélik a gyereküket és más lekvárt vesznek helyette, főleg szamócásat.


Kérdésem: a kreativitás azért kezd eltűnni a szülőkből, mert a munka túl sok vagy, mert most túl sok elvárás van a szülőktől?


2023. jún. 14. 08:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
93%
A régi időkben a szülő tarkónbacta volna a hülyegyereket, hogy mit követelőzik, és csomagolt volna neki párizsis zsömlét.
2023. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Aki azt mondja, hogy manapság sem csinál, nevelési célzattal nem csinál vagy időhiány esetleg kimerültség miatt?
2023. jún. 14. 09:44
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Régen pl lópimpilit nem foglalkoztak a gyerekkel, a nagyobb testvér meg a nyugdíjas 55 éves mama elátta. Most meg kelek én is 6-kor, 8-ra gyerek oviban én munkában, 5-re érek haza, akkor játszóterezünk, mosás, főzés, takarítás, kert, fürdetés, altatás. 11-nél előbb nem kerülök ágyba. Ha beteg én vagyok vele vagy az apja, nincs nagymama, aki segítsen. Mikor főznék még lekvárt is, hajnalban? 😂
2023. jún. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
13, köszönöm a választ! Ment neked a zöld.
2023. jún. 14. 09:46
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Régen azért csináltak lekvárt és befőttet, mert azzal tartósították a gyümölcsöt, hogy legyen télen is mit enni. Szerintem a mai szülő előbb teljesíti gyermeke vágyát, mint mint régen, amikor egyes nézetek szerint a gyereknek Kuss volt a neve.

Az, hogy ma élnek az egyszerűbb dolgokkal a kínlódás helyett, annak köszönhető, hogy az egész világ felgyorsult.

2023. jún. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
19%

#12 Miféle nevelési célzattal? Ennek semmi értelme. Ha már a lekvárfőzéses példánál maradunk, az időhiány vagy a képesség hiánya lehet a magyarázat.

De például, ha nekem mondaná a kisfiam, hogy ilyen vagy olyan lekvárt akar, már megvenném is hozzá a gyümölcsöt. Még nem volt gyerekem, amikor a fejembe vettem, hogy meg akarom kóstolni a mangólekvárt, megfőztem magam, vittem belőle kollégáknak is.

2023. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem, hogy szülők, nők, anyák hogy mondhatnak olyat egymásra, hogy lusták, mint a kedves 3-as hozzászóló. Lehet, hogy te jó anyának tartod magad, mert 30 évesen lekvárt főzöl, de kérlek a gyerekeknek ne azt tanítsd, hogy csak az a jó, amit te csinálsz. Te főzöl lekvárt én nem. Lusta vagyok? Rossz anya? Neked ez a mérce?
2023. jún. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
17, időhiány vagy kimerültség miatt nem főzöl lekvárt?
2023. jún. 14. 15:53
 19/31 anonim ***** válasza:
89%
#18: számodra tényleg csak ez a két opció van?
2023. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
19, akkor így kérdezem, miért nem főzöl lekvárt?
2023. jún. 14. 16:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!