Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek én reagálom túl?

Szerintetek én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a párommal együtt élünk a szülei lakásában,édesapja meghalt egy ideje,így 4-en vagyunk a párom, a tesója és az anyukája meg én.

Sokat seígtek a házimunkában,elmegyek a boltba ha takarítom a mi szobánkat akkor anyósét is fe lporszívozom,elmosogatok,

felsöprök felmosok,szóval ha látom mit kell megcsinálni miben kell segíteni akkor odaállok és kiveszem a részem,ez jól is van így de észrevettem párszor,hogy ha elmosogatok és végzek akkor a mosogatót anyosom áttörölgeti (nem mintha nem tettem volna meg),ha felmosok áttörli utánam,és most az előbb lejárt a mosógép én szépen kiteregettem aztán ő meg kiment és teljesen átpakolt a szárítón mindent.Nem értem miért teszi,nem esik jól mert olyan érzésem van mintha az én munkám semmit nem érne a szemében,pedig nagyon jól kijövünk egymással.Gondoltam rá,hogy még egy hasonló eset és megemlítem neki.Ti mit gondoltok erről?!


2011. máj. 14. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert beleszóltok az életébe és útban vagytok. Neki is van egy saját takarítási stílus és neked is. Azt hiszi , Ő jobban tudja.Ez a korkülömbség.
2011. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy útban vagyunk,nagyon jól kijövünk,engem csak amit leírtam az zavar egy kicsit.Mikor felhoztam a témát,hogy szeretnék saját lakást amit a párommal 2-en rendezzünk,veszünk meg,azt mondta minek mennénk el mikor itt a ház,nem zavarunk meg mi lenne vele egyedül,meg is bolondulna.
2011. máj. 14. 12:01
 3/12 anonim válasza:

nekem anyukám ilyen csak még pluszban el is mondja háromszor hogy szerinte miért jobb úgy teregetni ahogy ő szokott, olyan mintha valami rögeszme lenne...

én nem hiszem hogy ez rosszat jelent, szerintem csak úgy szokta meg az anyósod és örülhetsz hogy nem mondja el csomószor hogy miért nem jó ahogy te csinálod

2011. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A segítségnek mindig örül a házimunkában,de sosem szól,hogy jaj ezt ne így hanem úgy.Lehet nem akar megbántani.De az ismerősöknek meg csak jókat mond,hogy ügyes vagyok,segítek jól megvagyunk,szóval ő nem az a tipikus rossz utálni való anyós mint általában.Valószínű én reagálom túl,ha valami annyira nem tetszik majd ugyis szól.
2011. máj. 14. 12:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Kicsit túlreagálod.


Anyósod nem akar megbántani, szerintem értékeli is, hogy szorgos vagy (ezért dicsérget másoknak), de neked meg azt kell megértened, hogy ez már évtizedek óta az ő háztartása, és nyilván vannak szokások amik mindenkinek berögzülnek az évek során. Ezért őt nem lehet hibáztatni, hisz nem szól be neked.


Ne törődj vele, ezen kár rágódni. :)

2011. máj. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jól van,nem rágodok rajta :-)
2011. máj. 14. 12:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Legközelebb mondd meg neki, hogy tanítsa meg neked az ő technikáját, hogy elégedettebb legyen a munkáddal. Ezzel jó pontot szerzel nála+ lehet elgondolkodik kicsit.
2011. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezzel óvatosan, nehogy tolakodásnak vegye. Nem szabad elfelejteni, hogy mégiscsak az ő otthona, és nyilván szereti vezetni a saját háztartását, ezt csinálja X éve. Ne érezze úgy, hogy ki akarják túrni, ha akarná, hogy a kérdező takarítson, akkor nem törölne át utána mindent.


Szerintem jobb a békesség, egyértelmű, hogy egyik félnek sincsenek rossz szándékai, maradjon a régi rend.

2011. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
miosson ő is meg ti is külön magatokra!!!!
2011. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos engem is idegesít, ha más csinálja meg az otthonomban a házimunkát. Szerintem fel kellene osztanotok, ki miért felelős, mit csinál, és akkor abba a másik nem szól bele.
2011. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!