Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan csináljátok a karácsony...

Hogyan csináljátok a karácsonyi nagytakaritást?

Figyelt kérdés

Várom az ötleteket és tanácsokat. Tavaly nagyon elcsúsztam mindennel még 23án este is takarítottam. Sajnos idén nem szeretnék ugyanúgy járni mint tavaly.

Eladóként dolgozom és ilyenkor karácsony előtt nagy a hajtás a túl órák meg minden de, ez evvel a szakmával jár.

Tavaly ugy csináltam hogy 24-e hetébe csináltam mindent ablakpucolás nagy takaritás szőnyegtisztitás hogy minden nagyon szép legyen és ugy szédültem be 24én a fa alá olyan hulla voltam:)

Idén arra gondoltam hogy karácsony előtti héten megpucolom az ablakot meg kimosom a függönyt mindenhol rendesen kitakaritok poharakat elsikálom meg stb. És karácsony hetébe meg sütök főzők meg csak áttörlöm a szekrényt meg kisebb átlagos takaritást csinálok legalábbis igy tervezem csak az a probléma olyan hamar porosodik nálunk minden csak nem tudom miért.Erre lenne valakinek valami tippe vagy jól bevált praktika?

Úgy gondolom hogy 24én szombaton van szenteste csütörtökön áttörölnék mindent és pénteken délelőtt sütnék meg ajándék csomagolás pénteken este munka után fa diszités és 24én munka után meg megfőzők meg jöhetnek a vendégek.

Várom az ötleteket, tanácsokat és bármi féle kritikát. 23 éves lány vagyok tavaly karácsony előtt költöztünk be az új házunkba a férjemmel amit magunk épültünk gyermekem nincs még. De, nem szeretnék 24én holt fáradtan beesni a fa alá a munkám meg az itthoni dolgok miatt de, szeretném ha minden jól menne és ne szóljanak meg a kedves rokonok.:)


2011. nov. 25. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
én sosem szoktam ilyen nagytakarítást csinálni hanem folyamatosan mindent takarítok. így sosincs az hogy mindent egyszerre kelljen.pl a függönyöket kimoshatod már most, az ablakot meg mondjuk jövőhéten megpucolni. nekem minden héten át kell rendesen törölgetnem mindent mivel itt is hamar porosodik minden, minden másnap porszívózok.
2011. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ismerősöm szokta, hogy minden, hétvégi normál takarításkor (nagy lakás) egy helyiség (szoba, vagy konyha stb.) ablakát és függönyét pucolja meg, egy hétvégén az egész lakást ő sem bírná. Ezt most még te is meg tudod csinálni, utolsónak hagyd azt, amelyikben a fa is állni fog.

Ha addig beütemezed, hogy egyszer alaposan át-törlöd a fürdőszobai csempéket és egyéb olyan dolgokat is megtakarítasz, amit a normál takarításkor nem szoktál, akkor azzal is előbbre vagy.


Írd össze, miket akarsz sütni-főzni, azokból miket tudsz előtte való napokban elkészíteni, hogy ne 24-ére maradjon minden.

(Csak zárójelben jegyzem meg, ha a férjed is kipróbálná, hogy a porszívózás közben le-esik e a gyűrű az ujjáról, szerintem világraszóló felfedezést tenne!)

2011. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem visszük túlzásba, nincs ünnephez kötve.
2011. nov. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Írj listát, hogy mit akarsz sütni, főzni, milyen hozzávalók kellenek, vásárolj be időben, hogy ne az utolsó héten kelljen a tolongásban időt vesztegetni.

Amit lehet, csinálj meg előre. pl. írták már, hogy a csempe lesikálása.

Minden hétre írj listát, hogy mit kell elvégezned.

pl. 2 héttel karácsony előtt

- ablakpucolás, függönymosás- amíg forog a függöny a mosógépben, addig megpucolod az ablakot

- szőnyegek, bútorok kitisztítása, plédek, ágytakarók átmosása

- szekrény tetők áttörlése

- minden felesleges dolog elpakolása (őszi cipők, vékony kabátok stb.)

- dekorációk feltevése (fénydísz, ajtó-ablak díszek)

1 héttel karácsony előtt

- linzer sütése (fémdobozba téve nagyon sokáig eláll, én így megsütöm, utolsó nap csak beletöltöm a lekvárt)

- díszpárna huzatok átmosása

- szőnyeg kitisztítása

- maratoni portörlés

- a karácsonyi menühöz bevásárlás

- a már meglévő ajándékok becsomagolása, felcímkézése

- ünnepi viselet kiválasztása (nincs rosszabb annál, hogy egy szál fehérneműben toporogsz a szekrény előtt, közben meg már csengetnek anyósék)

- karácsonyfa díszed előbányászása, átnézése - ha van törött, még van idő pótolni

karácsony hetében:

- fürdőszoba átsikálása

- kis szőnyegek átmosása

- porszívózás, felmosás, mosott ruha elpakolása

- ünnepi ruhák, asztalterítő kivasalása

- hiányzó ajándék megvásárlása, csomagolása

- tálaló tányérok, tálcák, szép poharak előszedése, elmosása

- 23-án este ki kell venni a fagyóból a főznivalókat



sok sok mindent meg lehet csinálni előző nap...

én előző nap megterítek, hogy ne utolsó pillanatban kelljen rohangálni, majonézes salátákat is előre el lehet készíteni, fasírtot befűszerezni, a rántott husit bepanírozni

2011. nov. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én nem hiszem, hogy egy bolti eladótól bárki elvárja, hogy még otthon is karácsony előtt "kifordítsa a házat a sarkából". (Aki még nem dolgozott ilyen helyen, az legalább egy fél óráig nézze az üzletben, hogy az eladók mit össze-talpalnak ilyenkor).

A plédek és a szőnyegek tisztítása, mosása nálunk a nyári melegben volt szokás, amikor könnyen száradtak. Ha az ablakpucolásra nem volt idő, vagy kellő hőmérséklet, akkor az is úgy maradt, és mégsem evett meg bennünket a kosz, hiszen egyébként rendben tartottuk.

Persze amit tudsz, érkezel, megcsinálod, de nem hiszem, hogy a férjed és a család (rokonság) boldogabb lenne attól, hogy te bedagadt bokával fekszel otthon az ünnepek alatt, mintha velük együtt lennél a szeretet ünnepén.

2011. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Sehogy, minden hétvégén alaposan takarítok, semmi extrát nem kell művelnem Karácsonyra.
2011. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Direkt karácsonyi nagytakaritás nálam sincs én is a kereskedelemben dolgoztam tudom mi az. Ezért bevezettem a tavaszi és őszi nagytakaritást.Külömben meg minden héten takaritok igy sosincs kosz
2011. nov. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
51%
Egy időbe én is igy voltam mindig, majd meg őrültem karácsony hetében, mintha ezen múlna. És amúgy is mindig rendesen takaritok. Tavaly már december első hetében elkezdtem olyanokat megcsinálni amit ugye nem minden héten csinál az ember:pl. ablakmosás, virágokat lezuhanyozom, ágyakat kihúzkálom meg ilyenek. Karácsony előtti napokban pedig ugye sütni is kell. És ekkor már csak azt csinálom amit amúgy is tennék: fölmosok, port törlök, fürdőt sikálok.
2011. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Tulajdonképpen nálam minden hétvégén nagytakarítás van :-) Ez azt fedi, hogy szombaton, vagy vasárnap full-ra takarítom a fürdőt, wc-t. Ami idén még előttem van, és nem szoktam hetente megcsinálni, az a spejz. Az kb. fél nap. Mindent kipakolok-letörölgetek-visszapakolok. Az ablakmosás nálam necces. Abszolút nincs még kész a kert, nincsenek füvesített részek még, sok a por, ráadásul közvetlen az utcára néznek az ablakaim, egy elég forgalmas utcában. Szerintem - legalábbis - ez miatt gyakorlatilag szinte hetente takaríthatnám az ablakokat, ezért ezt mindig az utolsó napokra szoktam hagyni. Egyébként is nagyon nehéz rendben tartani a lakást 3 gyerek mellett, úgyhogy lehet, hogy idén az ablakot hagyom a francba. Most november elején-közepén takarítottam meg, úgyhogy akinek nem tetszik, annak a kezébe adom az ablakpucevát, és lehet nekiállni :-)
2011. nov. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Mármint, hogy a fürdőt és a wc-t is. A szokásos portörlés-pakolás-porszívózás-felmosás mellett. És az utóbbi időben 2 hetente kárpittisztítóval áttakarítom a szőnyeget.

Előző voltam, csak visszaolvasva rájöttem, hogy az első mondatom eléggé pongyolára sikerült. :-)

2011. nov. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!