Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan csináljátok a karácsony...

Hogyan csináljátok a karácsonyi nagytakaritást?

Figyelt kérdés

Várom az ötleteket és tanácsokat. Tavaly nagyon elcsúsztam mindennel még 23án este is takarítottam. Sajnos idén nem szeretnék ugyanúgy járni mint tavaly.

Eladóként dolgozom és ilyenkor karácsony előtt nagy a hajtás a túl órák meg minden de, ez evvel a szakmával jár.

Tavaly ugy csináltam hogy 24-e hetébe csináltam mindent ablakpucolás nagy takaritás szőnyegtisztitás hogy minden nagyon szép legyen és ugy szédültem be 24én a fa alá olyan hulla voltam:)

Idén arra gondoltam hogy karácsony előtti héten megpucolom az ablakot meg kimosom a függönyt mindenhol rendesen kitakaritok poharakat elsikálom meg stb. És karácsony hetébe meg sütök főzők meg csak áttörlöm a szekrényt meg kisebb átlagos takaritást csinálok legalábbis igy tervezem csak az a probléma olyan hamar porosodik nálunk minden csak nem tudom miért.Erre lenne valakinek valami tippe vagy jól bevált praktika?

Úgy gondolom hogy 24én szombaton van szenteste csütörtökön áttörölnék mindent és pénteken délelőtt sütnék meg ajándék csomagolás pénteken este munka után fa diszités és 24én munka után meg megfőzők meg jöhetnek a vendégek.

Várom az ötleteket, tanácsokat és bármi féle kritikát. 23 éves lány vagyok tavaly karácsony előtt költöztünk be az új házunkba a férjemmel amit magunk épültünk gyermekem nincs még. De, nem szeretnék 24én holt fáradtan beesni a fa alá a munkám meg az itthoni dolgok miatt de, szeretném ha minden jól menne és ne szóljanak meg a kedves rokonok.:)


2011. nov. 25. 17:06
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.Az az igazság én is minden héten majd nem minden nap takaritok. A Héten két szabadnapom van általában az egyik hétközbe a másik hétvégén. Ha Hétközbe vagyok szabadnapos akkor nagytakaritok ami abból áll hogy, a szekrényeket átmosom, a fürdőbe a csempét lemosom mosdók meg kádat domestosszal átsikálom ugyanúgy a wcbe. A konyhán a csempét szekrényt áttörlöm spájzba rendet rakok hütőt kimosom egyszer a héten és minden ilyesmi. A szőnyeget havonta kitisztitom az ablakot 3 havonta tisztítom kb.

A kommenteket olvasva rá jöttem arra, hogy idén nem esik ugyanabba a hibába mint tavaly.A tegnapi nap folyamán már megpucoltam az ablakot és kimostam a függönyöket. Holnap délutános leszek és délelőtt a konyha szekrényből pakolok ki és mosom át belülről. ÉS már felírogattam milyen süteményeket szeretnék sütni és a hozzávalókat. És külön kiirtam a recepteket egy füzetben.

És Arra is rájöttem nem hagyok mindent az utolsó napokra nagyrészt amit tudok az utolsó két hétbe megcsinálom. És karácsony hetében szerdán át takarítok mindent és csütörtökön átporszívozok előre sütök ami olyan pénteken sütés főzés maximum egy kis takarítás meg fa dszités szombaton melozok fél2ig kb és hazaérek mehet a gyors főzés kaja és jöhet a drága családom az ajándékokat meg megprobálom már előtte héten beszerezni meg becsomagolni. És talán a szeretett anyósom nem tud semmibe se belekötni.Igaz most se szokott csak az elején egyszer beszólt ott egy pókháló amin nagyon kiakadtam de, azóta is a drágám probál belém kötni igaz kisebb nagyobb sikerrel csak azt nem veszi észre nála mi van csak ha egy pókháló lenne de, a problémák a mosogatással kezdődnek. Na de fére téve ezeket problémáimat szerintetek jók a terveim?

2011. nov. 29. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!