Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki mikor kezdi a tavaszi...

Annta kérdése:

Ki mikor kezdi a tavaszi nagytakarítást?

Figyelt kérdés
2017. márc. 5. 15:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Semmikor, nálunk nincs ilyen, mert nem áll a mocsok. Van egy bizonyos rendszer, így pl. 2 havonta kimosom a függönyöket (van szárítógép így egyáltalán nem macerás télen se), 1-2 havonta letöröljük a szekrények tetejét, évi 4x ablakokat pucolunk, 3-4 havonta kibérlünk egy nedves tisztítót és szőnyeget, kárpitot tisztítunk egy egyszerűen nincs olyan, hogy évi 1-2x kellene kidzsuvázni a lakást, mert ez eloszlik több napra, így minden hónpban van 1-1 nap amikor 1-2 órával több a házimunka és nem az egész szakad ránk, így sokkal kényelmesebb. Plusz a tudat is jó, hogy nem mocskos a ház...
2017. márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Minek kellene tavaszi nagytakarítást tartani?


Folyamatosan egész évben takarítok, nincs indok egy ilyen nagy felfordulásra.


Amikor valami szükséges, azt megcsinálom, nem várok a tavaszra vele.

2017. márc. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%
Semmikor, ahogy az előttem szólók sem. Folyamatosan takarítok, ahol kell és amire van időm.
2017. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon ügyesek vagytok. Nálam a tavaszi nagytakarításba benne van a spájz, konyhaszekrények, ruhásszekrények kiürítése, kitakarítása (ami elhúzható, alatta is) selejtezés. Ebből évente egyszer is elég... Csillárok lemosása, növények selejtezése, átültetése, stb. A lakás általános felfrissítése, esetleg egy-két új bútor, kiegészítő. Szerintem kell ilyet tartani. Én általában a lomtalanításhoz igazítom, ami nálunk májsuban van.
2017. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%

" Nagyon ügyesek vagytok. Nálam a tavaszi nagytakarításba benne van a spájz, konyhaszekrények, ruhásszekrények kiürítése, kitakarítása (ami elhúzható, alatta is) "


Elég undorító, ha neked ez évente egyszer sikerül. Jellemzően max. 3 havonta sorrakerül a konyha, hűtő nálunk (spájz nincs). Ruhásszekrényeket, alap, hogy évi 4x, szezonváltáskor (amikor úgy is át kell rendezni, mert az időjárás miatt teljesen más ruhákat hord az ember) kitakarítja az ember.


"Csillárok lemosása"

Mivel nem szeretem ha por esik a fejemre ez a heti portörlés része.


"növények selejtezése, átültetése, stb."

Azt nem a tavaszi nagytakarításkor kell, minden növénynek más az igénye, nem ültethető minden ugyanakkor! Mindig ügyelni kell a növények igényeire és aszerint kezelni őket.


"A lakás általános felfrissítése, esetleg egy-két új bútor, kiegészítő. Szerintem kell ilyet tartani. Én általában a lomtalanításhoz igazítom, ami nálunk májsuban van."


A bútorvásárlásnak semmi köze a takarításhoz. Attól hogy veszek néha új bútort még nem volt tavaszi nagytakarítás.

2017. márc. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Semmikor, mert egész évben takarítunk, bár rendszer alig akad benne. Ami poros vagy koszos, azt letisztítom, akármilyen évszak van. Egyedül a szobai szekrények mögött nem, mert egy patkánylyuk méretű garzonban szórakozzon a szekrénysorok rendszeres szétbontásával és visszaépítésével az, akinek két anyja van.
2017. márc. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Attól, hogy valaki tart tavaszi nagytakarítást, attól még lehet nála rend és tisztaság. A kettő nem zárja ki egymást.

Szoktam tavasszal nagytakarítani és nem élünk mocsokban.

Hetente portörlök, kb. 2 havonta ablakot mosok a függönyökkel együtt, használat után a sütőt kitakarítom, 2 naponta alaposan felporszívózok, felmosok, napi rendszerességgel tisztítom a wc-t, stb.

De ezeket a dolgokat nem egyszerre, hanem szükség szerint végzem. Pl. nem feltétlen a vasárnapi portörléssel együtt takarítom ki a sütőt, hanem előtte 3 nappal.

Viszont tavasszal mindent egyszerre végig csinálok. Meg nem csak tavasszal, karácsony előtt is és valamikor nyár végén is, ahogy a munka engedi.

Ilyenkor már kitehetem a paplanokat, párnákat is szellőzni a napra. Egész nap szellőztethetek. Télen ezt nem tehetem meg, mert állandó a füst.


Úgyhogy azt mondom, ne húzzunk egy sémát mindenkire aki tavasszal takarít.

Nekem ez feltölti a lelkem, ilyenkor minden megújul, miért ne tehetnénk meg az otthonunkkal is? :)

2017. márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
Még mielőtt valaki félreértené és pont ebbe kötne bele, szellőztetek télen is, de sajnos a füstölgő kémények miatt igen csak rövid időre tehetem meg :(
2017. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Oké. És aki azt írta, hogy nagytakarít tavasszal, már elkezdte? Vagy majd csak húsvét előtt közvetlenül? Egy választ láttam: májusban, lomtalanításkor.

Köszönöm.

2017. márc. 6. 21:13
 10/18 anonim ***** válasza:
Már kész vagyok. Később a munkám miatt esélytelen lenne.
2017. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!