Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki mikor kezdi a tavaszi...

Annta kérdése:

Ki mikor kezdi a tavaszi nagytakarítást?

Figyelt kérdés
2017. márc. 5. 15:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%

"Viszont tavasszal mindent egyszerre végig csinálok. "


És ennek MI ÉRTELME van, azon kivül, hogy pár nap alatt hullafáradt leszel????

2017. márc. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%

Csak sikerült belekötnöd valamibe! Gratulálok, ha lenne itt díj az okoskodóknak, neked adnám! :)


Az értelmét akkor értenéd igazán, ha nem mindenkit magadhoz hasonlítanál, hanem elfogadnád, hogy van akinek más a munkarendje, több vagy épp kevesebb gyermeke van. Vagy nem 50 nm-es panelban él, hanem 100-120 nm-es kertes házban, sorolhatnám naphosszat. Mások vagyunk, más élettel. Nem értem miért kell belekötni abba, aki tart nagytakarítást. Miért fáj ez? Nem neked kell végig csinálnod! Örülj és légy boldog azzal amid van, úgy ahogy van, másokat ne akarj formálni a saját képedre, az nem a te dolgod! A saját "udvarodon sepregess"!

2017. márc. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
24%
Képzeld el, három szintes, házban lakom (8 szoba, 3 fürdöszoba, stb) nagy kerttel és ennek "ellenére" értelmetlennek tartom, egy FOLYAMATOSAN rendbent tartott helyen mindent egy-két nap alatt újra végigtakaríani, amitöl ugyan nem lesz semmi tisztább , csak senki nem tud ez idö alatt ott normális körülmények közt élni (mert mindenhol felfordulást csinálsz), utána hetekig nem lehet veled beszélni, mert úgy agyonfárasztod magad (fölöslegesen) és az egésznek csak annyi az "értelme", hogy a szomszédnak meg a rokonságnak mesélheted, hogy mennyire kikészültél ettöl, de te "rendes" nö vagy!
2017. márc. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
Azért durva, hogy egyesek abba kötnek bele, ha valaki tavasszal nagytakarít... nők...
2017. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon sok kúltúrában van hagyománya a tavaszi nagytakarításnak, nem véletlenül. Az egy dolog, hogy te nem élsz vele, de ezért nekiesni másoknak...
2017. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%

Teljes mértékben egyetértek avval a meglátással, nem vagyunk egyformák, nem ugyanúgy élünk!


#14

Ott a pont! :-)


Mi laktunk nejemmel és két csemeténkkel 65 nm-es lakásban, jelenleg egy hatalmas házban élünk (ahogy gyerekkoromban is). Nem lehet összehasonlítani a kettőt, ha a takarításról és a karbantartásról van szó. Hiszen utóbbi tevékenységről se felejtkezzünk meg! A lakásban minimális a karbantartás, mondhatni állapotmegőrzés. A családi házakban és környezetükben viszont nincs olyan, hogy "készen van".

Mi köze van ennek a tavaszi nagytakarításhoz? Sok! Hiszen a tavaszi melegedés érkezésével nekiláthatunk sok olyan munkának, amit télen nem lehet elvégezni. A porszívózást, sepregetést, portörlést, felmosást, pakolásokat egész évben lehet csinálni. Mi is így teszünk, ezért általában rend van a házban. Mondhatnám, minek a tavaszi nagytakarítás, hiszen egész évben takarítunk. De közbeszólok, én mint férfi a háznál! Leszedtem néhány csempét, ami meglazult, majd újra csempéztem, szilikonnal szigeteltem a kád és a zuhany körül. Megrepedt az egyik régi ablakkeret, megjavítottam tegnap. Ha már ott vagyok, megpucoltam az ablakot. Hétvégén jöhet a többi, hogy ne legyenek koszosabbak.

Persze télen nemigen pucolunk ablakot, de a mindennapos takarításoknál sem. Akkor ez is a tavaszi nagytakarítás része lenne?

Évente kétszer-háromszor legőzborotválom (nagy nyomású mosó) a járdákat, a lépcsőket, a különböző szabadtéri kőfelületeket, de még a kerti bútorokat is. Evvel sikeresen eltüntetem az algásodást, a mohásodást, a rászáradt pórt, stb.

A téli takarítóeszközöket (hólapátok, téli seprű, sószóró holmik, a "sót", stb.) elpakolom, a tavasszal használatos holmikat fokozatosan előszedem.

Minden munkálat pakolással, koszolással jár, ami után takarítani kell!

Sorolhatnám még mennyi mindent kell csinálni, de nem részletezném tovább. A lényeg, nálunk van is, meg nincs is tavaszi nagytakarítás. Úgy mondanám, tavasszal megszaporodik a tennivaló a házban és a ház körül egyaránt. Ahogy az év többi részében, nem egy vagy két nap alatt készülünk el vele, így nem tavaszi nagytakarítás, hanem másfajta tevékenység, mint télen. A mínuszok érkezésétől a távozásukig kissé bevackolja magát az ember is. Ahhoz képest, nagytakarításnak érzi, amikor újra több lesz a tennivalója tavasszal.


Felesleges vitázni, mindenkinek igaza van! Annak is, aki úgy érzi, ő egész évben ugyanolyan tempóban takarít, és annak is, aki tavasszal többnek érzi a tennivalót.


Még egy apró megjegyzés a különbözőség jegyében:

Mikor nejemmel kettesben laktunk állandó csilli-villi rend volt, hiszen alig voltunk otthon olyan sokat dolgoztunk. Hétvégéken pedig előszeretettel jártunk el.

Majd jött egy gyerek, kicsit nagyobb lett a rendezetlenség. A második érkezésével egyre kaotikusabb lett a takarítás, rendrakás. Négy különböző korú csemeténk van. Manapság már mind képesek maguk után rendet tenni, ki így, ki úgy kor szerint. De a hétköznapok rohanó világa mindig bebizonyítja, a káoszelmélet nagy erő az univerzumban!

Evvel csupán annyit akartam mondani, nem csupán térben, hanem időben és létszámban is különbözőek vagyunk így nehéz összehasonlítani a takarítási szokásainkat.


45F

2017. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%

"Nagyon sok kúltúrában van hagyománya a tavaszi nagytakarításnak, nem véletlenül."


Ennek az a kultúrális eredete, hogy régen télen sötét volt és hideg - a lakásokban is, ezért sem mosni, sem felmost, sem ablakot mosni sem takarítani nem tudtak. Így tavaszra olyan nagy piszok volt, hogy szükséges volt a nagytakarításra, ma olyan helyen, ahol folamatosan rendet raknak meg takarítanak fölösleges.


Ettöl függetlenül akinek nincs jobb dolga, az csinálja, csak éppen értelme sincs

2017. márc. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hűűű, de szeret néhány ember vitázni... Nos, akkor téma lezárva. Köszönöm a válaszokat.
2017. márc. 8. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!