Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segítség! Valamit rosszul...

Segítség! Valamit rosszul csinálok? Hol a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár szót írnék magunkról. 3 gyermek, 2 sulis, a kicsivel otthon vagyunk, ő másfél éves.

Nagyon nagyon soknak érzem a házimunkát, és kiváncsi lennék másnál is így működik-e vagy én vagyok béna.

Fél 7kor kelek, reggelit készítek, a 2 nagyot háromnegyed és egész között ébresztem. A kicsi is ekörül ébred. Megreggelizünk, elkészítenem a nagyokat a suliba (7 és 8,5 évesről van szó). Felügyelem a mosokodást, fogmosást, kirakom a ruhákat, táskaellenőrzés, ha valami nincs meg előkerítem. Ők fél 8 kor elmennek, apa viszi őket. ketten maradunk a kicsivel. Egyből leülök vele játszani a szőnyegre olyan fél órát aktívan. Utána elkezdem eltakarítani a reggeli maradékát, plussz az előző napi vacsiét is. (mi már este nem mosogatunk, csak berámolunk a hűtőbe, nem akarom ezzel húzni az időt este).

Simán lehetne felsöpörni minden étkezésnél, felmosni napi egyszer tuti. És ezzel párhuzamosan elkezdem készíteni az ebédet. Mindennap főzök, van leves és második. De forgásba csinálom, tehát egyik nap levest kell csak a másik nap meg másodikat. Az elrámolás, plusz ebédfőzés vagy sikerül vagy nem, általában megszakít a kicsi a munkába. Jutok amíg jutok, felötöztetem őt és magam is, általában 9 és fél 10 körül indulunk. Foglalkozásra, uszásra, játszóra stb. mindennapra jut valami. A mosás vagy betudom tenni vagy nem, ez attól függ hogy állunk idővel. Áltában 11 körül haza, akkor befejezem az ebédet ha még reggel nem sikerült, utána ebéd, fél 1 körül alvás. Papír falak, mosogatás, zörgős dolgokat nem lehet csinálni. Így csendes házimunka. vasalás, hajtogatás, stb. Fél óra-óra pihi nekem is kell ilyenkor mert nem bírom anélkül a délutánt. Felébred a kicsi olyan fél3-3. Uzsiztatás, majd aktív játék szintén együtt. 4 re megyünk a nagyokért a suliba. Ha nincs különóra, hazajövünk lecke átnézés, kicsi játék, vacsikészítés. Vacsizás, fürdetés, meseolvasás, altalás. Én a koránfekvés híve vagyok, 8 kor már agyban vannak, fél9-9 kor már alszanak.

Folyamatosan pörgök, rohanok. állandóan takarítok, de mégis állandoan kosz van. a másfél éves mindent rámol, pakol, szétszed, összemaszatol. Egyedül eszik, ez azzal jár, h tiszta morzsa minden. sokszor kiborul valami. rengeteg a mosatlan, sok idő a mosás berakás, kiszedés, párosítás, hatogatás, szelektálás. A főzés, előkészítése, romok eltakarítása szintén horror. Probálok mindennap valami kis dolgot kitakarítani, pl. mosdó, wc, hogy ne koszolodjon el nagyon a lakás, de valahogy sosincs rend, tisztaság.

Nálatok hogy működik? Hol a hiba?

Köszi, h végigolvastad.



2017. márc. 22. 13:47
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/112 anonim ***** válasza:
Mosdót, wc-t sem kell minden nap kisikálni, egy nap alatt annyira nem koszolódik el, főleg hogy hétköznap mondjuk főként te használod, mert napközben nincs más otthon. Férjet, nagyobb gyerekeket meg kell tanítani a wc-kefe használatára szükség esetére, betenni egy illatosító/tisztító korongot, az hétköznapra szerintem elég; mosdót egy ronggyal át lehet törölni, hogy ne maradjon pl. fogkrémfoltos. Jobban kitakarítani lehetne hévégén, és megosztható: egyikőtök mosdót, másikótok wc-t pucol. Mivel folyamatosan karban van tartva, így nem tarthat sokáig.
2017. márc. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/112 anonim ***** válasza:
0%
81es. Számomra az a nevetséges, hogy egyes nők, asszonyok elvárják a férjüktől, hogy egy ledolgozott nap után még házimunkázzon is! Ha csak 8 órát is veszünk alapul, az otthon lévő asszony ez idő
2017. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/112 anonim ***** válasza:
100%
Alap, hogy a toalettet és fogmosás után a mosdót mindenki tisztán hagyja saját maga után, nem?
2017. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/112 anonim ***** válasza:
0%

Szóval...


Ez idő alatt megtudja csinálni a főzést és a házimunkát is!


Nem értem miért a férj dolga mindez? A feleség sem megy be a munkahelyére besegíteni.


Persze más tészta, ha a két fél dolgozik. Ott már indokolt a férj segítsége is.

2017. márc. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/112 anonim ***** válasza:
100%

Igazàból csak egy-két hiba van.


1) Azt is munkafolyamatnak írod le, ami nem az. pl. arc ellenõrzése reggel. Ez kb olyan, mintha a férjed rádnézne, hogy nem kented-e el a sminked. :) Nem mondom h ne csináld, de ne éld meg munkànak.

Tuti sokat szöszmötölsz. :)


2) Ne fõzz minden nap. Tudom értem a folyamatot, amit követsz, de így olyan neked, hogy mindig az van az eszedben, hogy jajj már megint a fõzés. Szervezd àt!


3)Hétvégén csinàljàtok közösen a férjeddel, addig a nagytesók babàznak. Mármint a fõzést!


4)Kisebb munkàkba bevonhatod õket.


5)Szervezd át az estéket. Pl. férj bepakolja a kajàt a hūtõbe. Nagyok elmennek fürdeni, te addig elōkészülsz ha kell a kicsinek. Majd apuka fürdet és te addig elmosogatsz. Vagy fordítva. Hidd el, jobb érzés belépni reggel a konyhába ha nem rögtön a munka fogad. Bepakolod a mosógépet. Ne moss külön a gyerekekre, felesleges. Reggel csak be kell indítani a mosàst!

2017. márc. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/112 anonim ***** válasza:
82%

92:


Az a "ledolgozott nap" nyolc óra ÖSSZESEN. Ez alatt a nő IS dolgozik, nem masszíroztat: gyereket, háztartást stb.


Az ezen FELÜL felmerülő ügyeket MEGOSZTJÁK, ha nem futja fizetett segítségre.


Olyan ugyanis nincs, hogy apuci munkaideje 8 óra, anyucié meg 24 óra.


Ja, még valami: az NEM FÉRFI, aki otthon a seggvakaráson kívül néha még arra is képes, hogy valamit odébb tegyen nagy kegyesen, s akkor ő "besegít".


Egy férfi nem agyhalott: látja a feladatot és képes helyt állni benne. Mert a közös szereket tolják.


Aki agyhalott, az meg nem férfi.


That's it.

2017. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/112 anonim ***** válasza:
70%

94:


MERT a feleség sem csak napi 8 órában dolgozik és utána nem csinál semmit. Azért.


Elemi matematika. Első osztály. Általános iskola.


Valamint a házasTÁRSi szövetség alapja a munkamegosztás, nem pedig egyik kizsigerelése, a másik láblógatásával.


Valamint a pofámról sülne a bőr, ha héderelnék, még a TÁRSam dolgozik valamit otthon.


Kb. ennyi.

2017. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/112 anonim ***** válasza:
100%

94:

NEM "besegít".


A SAJÁT részét veszi ki a közös életből.

2017. márc. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/112 A kérdező kommentje:

Nálunk ez a rendszer valahogy kialakult, beidegződött.

Most lehet, h hülyének fogtok nézni, de nekem ha hagyják csinálni egy fürdőszoba takarítással alapjáraton nincs problémám. Most ne értsetek félre, tudnék jobb elfoglaltságot is magamnak, de a kicsi mellett nagyon nehéz huzamosabb ideig egy dolgot csinálni. nekem az is segítség, lehet, h furán hangzik, de tényleg, ha valaki lefoglalja a kicsit és szórakoztatja a nagyokat, h nyugiba tudjam csinálni a dolgomat. lehet bennem van a hiba....

2017. márc. 23. 15:43
 100/112 anonim ***** válasza:
49%

Nem feltétlenül hiba, inkább rossz beidegződésnek mondanám.

Nem kell mindig csinálni valamit. ;-) Néha ki kell kapcsolni, fogni egy jó könyvet, megnézni egy filmet, amit már régen szeretnél, elmenni egyet sétálni "csak úgy", egyedül vagy barátnővel.

Én is úgy szeretném néha, ha egyedül hagynának (néha csak ezért kiveszek 1-1 nap szabit), de nem azért, hogy ilyenkor nyugiban molyoljak a lakásban, hanem pont azért, hogy végre NE kelljen csinálnom semmit vagy csak olyat, ami éppen jól esne. Egyszer próbáld ki. Felszabadító érzés tud lenni.

2017. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!