Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segítség! Valamit rosszul...

Segítség! Valamit rosszul csinálok? Hol a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár szót írnék magunkról. 3 gyermek, 2 sulis, a kicsivel otthon vagyunk, ő másfél éves.

Nagyon nagyon soknak érzem a házimunkát, és kiváncsi lennék másnál is így működik-e vagy én vagyok béna.

Fél 7kor kelek, reggelit készítek, a 2 nagyot háromnegyed és egész között ébresztem. A kicsi is ekörül ébred. Megreggelizünk, elkészítenem a nagyokat a suliba (7 és 8,5 évesről van szó). Felügyelem a mosokodást, fogmosást, kirakom a ruhákat, táskaellenőrzés, ha valami nincs meg előkerítem. Ők fél 8 kor elmennek, apa viszi őket. ketten maradunk a kicsivel. Egyből leülök vele játszani a szőnyegre olyan fél órát aktívan. Utána elkezdem eltakarítani a reggeli maradékát, plussz az előző napi vacsiét is. (mi már este nem mosogatunk, csak berámolunk a hűtőbe, nem akarom ezzel húzni az időt este).

Simán lehetne felsöpörni minden étkezésnél, felmosni napi egyszer tuti. És ezzel párhuzamosan elkezdem készíteni az ebédet. Mindennap főzök, van leves és második. De forgásba csinálom, tehát egyik nap levest kell csak a másik nap meg másodikat. Az elrámolás, plusz ebédfőzés vagy sikerül vagy nem, általában megszakít a kicsi a munkába. Jutok amíg jutok, felötöztetem őt és magam is, általában 9 és fél 10 körül indulunk. Foglalkozásra, uszásra, játszóra stb. mindennapra jut valami. A mosás vagy betudom tenni vagy nem, ez attól függ hogy állunk idővel. Áltában 11 körül haza, akkor befejezem az ebédet ha még reggel nem sikerült, utána ebéd, fél 1 körül alvás. Papír falak, mosogatás, zörgős dolgokat nem lehet csinálni. Így csendes házimunka. vasalás, hajtogatás, stb. Fél óra-óra pihi nekem is kell ilyenkor mert nem bírom anélkül a délutánt. Felébred a kicsi olyan fél3-3. Uzsiztatás, majd aktív játék szintén együtt. 4 re megyünk a nagyokért a suliba. Ha nincs különóra, hazajövünk lecke átnézés, kicsi játék, vacsikészítés. Vacsizás, fürdetés, meseolvasás, altalás. Én a koránfekvés híve vagyok, 8 kor már agyban vannak, fél9-9 kor már alszanak.

Folyamatosan pörgök, rohanok. állandóan takarítok, de mégis állandoan kosz van. a másfél éves mindent rámol, pakol, szétszed, összemaszatol. Egyedül eszik, ez azzal jár, h tiszta morzsa minden. sokszor kiborul valami. rengeteg a mosatlan, sok idő a mosás berakás, kiszedés, párosítás, hatogatás, szelektálás. A főzés, előkészítése, romok eltakarítása szintén horror. Probálok mindennap valami kis dolgot kitakarítani, pl. mosdó, wc, hogy ne koszolodjon el nagyon a lakás, de valahogy sosincs rend, tisztaság.

Nálatok hogy működik? Hol a hiba?

Köszi, h végigolvastad.



2017. márc. 22. 13:47
 81/112 anonim ***** válasza:
18%

#78


Annyira nevetséges :))))))))))))))

2017. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/112 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!

Láotom itt inkább a férjem szerepe verte ki a biztosítékot.

Leírom az én álláspontomat.

1. jó munka, jó pénz, időben jön haza

2. szívesen van a gyerekkel, SZERET velük lenni, és velem is (legalábbis remélem:))

3. nem felezzük a házimunkát, DE segít sokmindenben.

Ezeket részlezetem feljebb!


Soha nem hittem abban a mindent felesbe, meg együtt csináljunk.

Családi házunk van, 2 autó.

1. Én nem nyírok füvet, pedig elektromos a fűnyiró megtehetném, de nem csinálom.

2. nem mosom, nem porszivozom ki a kocsikat, valamint nem tankolom őket, megtehetném, de nem csinálom

3.nem kelek fel éjszaka a gyerekekhez, csak ha betegség vagy nagy gond van, de ha pl. csak rosszat álmodott, vagy a kicsi felsirdogál ő megy. Ez azért van, mert ő könnyen felkel, hamar visszaalszik, én meg nagyon nehezen kelek, de ha már ébren vagyok nem tudok órákig visszaaludni.

4. Auchanos nagybevásárlást én intézem, mert én SZERETEM csinálni, (sose voltunk együtt, nem visszük a 3 gyereket), de a cuccok behordását a kocsiból a kipakolást, kamrába, hűtőbe berámolást ő intézi. Itt 10 kg-os lisztekre, több l olajra, cukorra, stb.re kell gondolni, szintén én is megtehetném, de nem csinálom.


Szóval a lényeg, h nem arról van szó, h ő csak a s.ggét mereszti, csinál ő dolgokat, de van amit csak én csinálok, ilyen pl. a főzés vagy a Wc pucolás. Én nem várom el, h pl. főzzön de ő sem várja el, h én levelet lombseprűzzek, vagy fűvet nyírjak.

2017. márc. 23. 14:40
 83/112 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az igazságnak egy igen fontos szelete, autót mosni meg füvet nyírni nem minden nap kell. Azaz a tipikus pasimunkák java része heti-kétheti-háromheti rendszerességgel fordul elő.


Te sem lennél kikészülve, ha az általad felsoroltakat csak háromhetente egyszer kellene végezned, s nem minden egyes nap.

2017. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/112 anonim ***** válasza:
100%
De te minden nap főzöl, ő meg havi max. kétszer használja a lombsöprűt ...
2017. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/112 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, amiket felsoroltál a férjed részéről, biztosan így is van, nem vitatom. De gondolom nem nyírja minden nap a füvet, és nem takarít minden nap autót, ellenben szépen néznétek ki, ha mondjuk te 2-3 hetente mosnál, hajtogatnál. Össze sem lehet hasonlítani a munkatípusokat.
2017. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/112 A kérdező kommentje:

Még kiegészítés:

Azt vettem észre, pont arról jutott eszembe, amit az egyik válaszoló írt a vágódeszka, kés, mosogatásáról, h összeadódnak dolgok. Tehát ha pl. egy nap nem mosok, mosogatok vagy bármi, másnap duplája lesz és eluszok. Nekem ez is a gondom, h úgy érzem állandóan csinálni kell, résen kell lenni, mert maga alá temet a sok tennivaló.


Még arra reagálok amit valaki kérdezett, h kertes házban lakunk, de a kicsi szobája gipszkarton fallal van leválasztva a konyha mellett, így nem lehet zajongani, mosogatni, csörömpölni alvásidőbe.


Másik reagálás: lehet, h rosszul fogalmaztam a gyerekek felügyelelét reggel nem úgy kell elképzelni, h állok mellettük és nézem őket. Szépen egyedül csinálnak mindent, mosakodnak, fogatmosnak, öltözködnek.

Amihez én kellek az az hogy kirakom a ruhát (szerncsére nálunk ebből soha nem volt hisztizés), mosakodás, fogmosás után megnézem, nem maradt-e csipás, fogkrémes az arca, télen esetleg kap egy kis krémet is rá meg szőlőzsírt. a Lányzómnak megcsinálom a haját. a legfontosabb, h noszogatni kell őket, mert a fiam van hogy 10 perc alatt csak a zoknit huzza fel, ha nem figyelünk rá. Leellenőrzés alatt azt értettem, h berajuk a gyümölcsöt, utolsó csekkolás, h megvan-e pl. az uszocucc., behúzta-e a trikot a gatyába, nincs-e ki a dereka, ha a lányzóm harisnyát vesz abban segítek neki ilyesmik.

Nálunk alapszabály, ha az egyikünk megy a gyerekkel, aki megy ő csak saját magát "csinálja" ha elkészült magával (mosakodik, felöltözi stb.) besegít a másiknak a gyerekeknél, aki meg otthon marad az noszogatja, készíti az elmenő gyerekeket.

2017. márc. 23. 14:55
 87/112 A kérdező kommentje:
Rossz szokás, a kicsi az autóban is kap kaját, van, h morzsásat. ez állandó vitaforrás, de tényleg hetente ráférne a porszivó, más kérdés, h tényleg nem csinálja csak kb. 2 hetente.
2017. márc. 23. 14:59
 88/112 A kérdező kommentje:

amibe még befogható lenne az a hatogatás, ezt szoktuk együtt is csinálni, hétköznap este miután a gyerekek elaludtak, olyan 9 óra után. Az a gond, h rá lehetett erre venni, de nekem sem volt hozzá olyankor már kedvem, inkább ilyenkor délután, alvásidőben szoktam.


A főzés esélytelen, max. hétvégén tud besegíteni.

Eseleg egy kád vagy mosdó kisikálás...

2017. márc. 23. 15:04
 89/112 anonim ***** válasza:
100%
Főzzön meg hétvégén 2 ételt: egyet hétvégére, egyet meg hétfőre-keddre. Máris sok időd felszabadulna. Nem besegítés. Az ő része.
2017. márc. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/112 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz beidegződés, hogyha a gyerek alszik, akkor lábujjhegyen kell közlekedni. Ezen is lehetne változtatni, bár inkább elejétől jó lett volna úgy szoktatni.

Nem lehet légmentesen elzárni a gyereket a külvilágtól, nem is túl szerencsés.

Amikor nekem a 3. született még egy másfél szobás panelban laktunk, értelemszerűen a kicsit már csak velünk egy szobában tudtuk elhelyezni. Jöttek látogatók, néztünk tv-t, nem beszélve a két nagyobb tesóról, ők sem tettek fel hangfogót, a ház az igen forgalmas Üllői út mellett volt - szóval volt zaj bőven. Ettől még a gyerek nagyon jókat aludt, és mindig ki is pihente magát, mert nem riadt fel egy váratlan hirtelen zajra, nem ijedt meg.

2017. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!