Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segítség! Valamit rosszul...

Segítség! Valamit rosszul csinálok? Hol a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár szót írnék magunkról. 3 gyermek, 2 sulis, a kicsivel otthon vagyunk, ő másfél éves.

Nagyon nagyon soknak érzem a házimunkát, és kiváncsi lennék másnál is így működik-e vagy én vagyok béna.

Fél 7kor kelek, reggelit készítek, a 2 nagyot háromnegyed és egész között ébresztem. A kicsi is ekörül ébred. Megreggelizünk, elkészítenem a nagyokat a suliba (7 és 8,5 évesről van szó). Felügyelem a mosokodást, fogmosást, kirakom a ruhákat, táskaellenőrzés, ha valami nincs meg előkerítem. Ők fél 8 kor elmennek, apa viszi őket. ketten maradunk a kicsivel. Egyből leülök vele játszani a szőnyegre olyan fél órát aktívan. Utána elkezdem eltakarítani a reggeli maradékát, plussz az előző napi vacsiét is. (mi már este nem mosogatunk, csak berámolunk a hűtőbe, nem akarom ezzel húzni az időt este).

Simán lehetne felsöpörni minden étkezésnél, felmosni napi egyszer tuti. És ezzel párhuzamosan elkezdem készíteni az ebédet. Mindennap főzök, van leves és második. De forgásba csinálom, tehát egyik nap levest kell csak a másik nap meg másodikat. Az elrámolás, plusz ebédfőzés vagy sikerül vagy nem, általában megszakít a kicsi a munkába. Jutok amíg jutok, felötöztetem őt és magam is, általában 9 és fél 10 körül indulunk. Foglalkozásra, uszásra, játszóra stb. mindennapra jut valami. A mosás vagy betudom tenni vagy nem, ez attól függ hogy állunk idővel. Áltában 11 körül haza, akkor befejezem az ebédet ha még reggel nem sikerült, utána ebéd, fél 1 körül alvás. Papír falak, mosogatás, zörgős dolgokat nem lehet csinálni. Így csendes házimunka. vasalás, hajtogatás, stb. Fél óra-óra pihi nekem is kell ilyenkor mert nem bírom anélkül a délutánt. Felébred a kicsi olyan fél3-3. Uzsiztatás, majd aktív játék szintén együtt. 4 re megyünk a nagyokért a suliba. Ha nincs különóra, hazajövünk lecke átnézés, kicsi játék, vacsikészítés. Vacsizás, fürdetés, meseolvasás, altalás. Én a koránfekvés híve vagyok, 8 kor már agyban vannak, fél9-9 kor már alszanak.

Folyamatosan pörgök, rohanok. állandóan takarítok, de mégis állandoan kosz van. a másfél éves mindent rámol, pakol, szétszed, összemaszatol. Egyedül eszik, ez azzal jár, h tiszta morzsa minden. sokszor kiborul valami. rengeteg a mosatlan, sok idő a mosás berakás, kiszedés, párosítás, hatogatás, szelektálás. A főzés, előkészítése, romok eltakarítása szintén horror. Probálok mindennap valami kis dolgot kitakarítani, pl. mosdó, wc, hogy ne koszolodjon el nagyon a lakás, de valahogy sosincs rend, tisztaság.

Nálatok hogy működik? Hol a hiba?

Köszi, h végigolvastad.



2017. márc. 22. 13:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/112 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudjuk apa miben segít.
2017. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/112 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, itt IS a hiba:

a fa dolgokon kívül MINDENT elmos a mosogatógép rendesen, ha jól van bepakolva. Soha, semmit nem kell utánasikálni. Ne szórakozz már, hogy nem teszel bele lábost, fazekat, poharat!!!!!


ING: tehát van férfi. Aki kivasalja a maga ingét, reggel, mielőtt felveszi. Második hiba itt.


De, a gyerekek segítsenek. ÉS A FÉRJED vegye végre ki a SAJÁT részét.

2017. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/112 anonim ***** válasza:
Ja, és ha heti egy nap omlett van a héten vagy melegszendvics sok zöldséggel, akkor mi van? Semmi.
2017. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/112 anonim ***** válasza:

És a gyerekek miért nem pakolnak ki-be mosogatógépet?

És a férjed miért nem csinál SEMMIT?

2017. márc. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/112 A kérdező kommentje:

Felmosás!Külön van a konyha, az étkező és a nappali. enni csak a konyhában és az étkezőben lehet. Nappaliban, saját szobában nem.

Ez ma reggel történt. a legnagyobb kiborított a kakaót, de úgy hogy lefolyt a fele a székére és a földre. Ez az étkezőben volt. Délben a kicsi nem tudta a pultra feltenni az ivolevét (régóta pohárból iszik) leesett poharastol a földre, ráfröccsent a konyhabutorra és a csempére. Ez eddig napi 2 felmosás volt, és még csak 3 óra. Nem minden nap ilyen természetesen, de valami mindig borul, folyik. De tény, h inkább a kicsi maszatol, de már ügyesen eszik, iszik egyedül, és ez ezzel jár tudom. Amikor festünk, gyurmázunk, zsírkrétázunk stb. szintén az étkezőben történik, utána seprés minimum kell, festésnél általában felmosás is.

2017. márc. 22. 14:56
 36/112 anonim válasza:

valóban igazuk van az előttem szólóknak. Ha a párod besegít, megvan mindenkinek a feladata, akkor, nem olyan vészes a helyzet.

Férjednek mi a feladata otthon? Ugye nem mindent Te csinálsz?

2017. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/112 anonim ***** válasza:
De ez egyreszt gondolom nem mindennapos, masreszt APUKA HOL VAN?
2017. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/112 A kérdező kommentje:
Apa itthonról viszi a kaját, ezzel is sporolunk. Én szeretem a levest és igénylem, a kicsi rossz evő nagyon. Van hogy csak pl. egy krémleveset eszik meg levesgyönggyel. Apa meg igényli a 2.-at és nekem is kevés lenne csak egy tányér leves ebédre. Leírom a mostani esetet. Tegnap főztem bolognait, volt még leves hétfőröl azt nem kellett. Tegnap ettük ebédre a bolognait és a hétfőről maradt levest délben. Este kaptak a nagyok is bolognait, de annyit főztem, h ma még tudjuk belőle ebédelni, esetleg a nagyok vacsizni. mára nem volt leves így összedobtam egy brokkolikrémet. Maradt egy kicsi bolognai még a mai ebédről, ebből aki kér eszik még vacsira, de amúgy toastos melegszendvics lesz. holnapra még marad brokkolileves, de 2. nincs, lesz gyros hús, zöldséggel és tortillával amit holnap csinálok meg.
2017. márc. 22. 15:09
 39/112 anonim ***** válasza:
81%

Apa igényli? És apa mit CSINÁL a gyerekei körül?

És apa része hol van a háztartásban?!


Nem a levest kell enni. Főzni kell egy tál ételt és passz. NEKI IS, nem csak neked.


Ő miért nem mos, főz vasal, takarít, gondozza a gyerekeit, soha?! Azaz az ő munkaideje lejár, te meg 24/7-ben, napi 24 órában házirabszolga és kisgyermeknevelő vagy, HELYETTE IS.


Miért?


Nem mosunk fel napi kétszer.


A gyereknek kupakos poharat adunk, lehet kapni.


Apa lesz szíves megemelni az alfelét otthon, vasalni a saját ingét főzni, mosogatni, mosni.


Apa lesz szíves gondozni a saját gyerekeit.


Te meg leszel szíves nem olyan hülyének lenni, hogy a cuccok felét nem rakod be a mosogatógépbe.

2017. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/112 A kérdező kommentje:
Nekem a műanyagok felfordulnak és megtelnek vízzel. Az üvegpohár opálos marad. A nagy húsleveses fazék meg egyszerűen koszos. Azt szodabikarbonával szoktam kisikálni. a kisebb lábas, kisebb edény természetesen bemegy, de pl. egy tejbegriz után azt is mosni kell mégegyszer. Amúgy tényleg régi a gép, lehet kezd elromlani..
2017. márc. 22. 15:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!