Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segítség! Valamit rosszul...

Segítség! Valamit rosszul csinálok? Hol a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár szót írnék magunkról. 3 gyermek, 2 sulis, a kicsivel otthon vagyunk, ő másfél éves.

Nagyon nagyon soknak érzem a házimunkát, és kiváncsi lennék másnál is így működik-e vagy én vagyok béna.

Fél 7kor kelek, reggelit készítek, a 2 nagyot háromnegyed és egész között ébresztem. A kicsi is ekörül ébred. Megreggelizünk, elkészítenem a nagyokat a suliba (7 és 8,5 évesről van szó). Felügyelem a mosokodást, fogmosást, kirakom a ruhákat, táskaellenőrzés, ha valami nincs meg előkerítem. Ők fél 8 kor elmennek, apa viszi őket. ketten maradunk a kicsivel. Egyből leülök vele játszani a szőnyegre olyan fél órát aktívan. Utána elkezdem eltakarítani a reggeli maradékát, plussz az előző napi vacsiét is. (mi már este nem mosogatunk, csak berámolunk a hűtőbe, nem akarom ezzel húzni az időt este).

Simán lehetne felsöpörni minden étkezésnél, felmosni napi egyszer tuti. És ezzel párhuzamosan elkezdem készíteni az ebédet. Mindennap főzök, van leves és második. De forgásba csinálom, tehát egyik nap levest kell csak a másik nap meg másodikat. Az elrámolás, plusz ebédfőzés vagy sikerül vagy nem, általában megszakít a kicsi a munkába. Jutok amíg jutok, felötöztetem őt és magam is, általában 9 és fél 10 körül indulunk. Foglalkozásra, uszásra, játszóra stb. mindennapra jut valami. A mosás vagy betudom tenni vagy nem, ez attól függ hogy állunk idővel. Áltában 11 körül haza, akkor befejezem az ebédet ha még reggel nem sikerült, utána ebéd, fél 1 körül alvás. Papír falak, mosogatás, zörgős dolgokat nem lehet csinálni. Így csendes házimunka. vasalás, hajtogatás, stb. Fél óra-óra pihi nekem is kell ilyenkor mert nem bírom anélkül a délutánt. Felébred a kicsi olyan fél3-3. Uzsiztatás, majd aktív játék szintén együtt. 4 re megyünk a nagyokért a suliba. Ha nincs különóra, hazajövünk lecke átnézés, kicsi játék, vacsikészítés. Vacsizás, fürdetés, meseolvasás, altalás. Én a koránfekvés híve vagyok, 8 kor már agyban vannak, fél9-9 kor már alszanak.

Folyamatosan pörgök, rohanok. állandóan takarítok, de mégis állandoan kosz van. a másfél éves mindent rámol, pakol, szétszed, összemaszatol. Egyedül eszik, ez azzal jár, h tiszta morzsa minden. sokszor kiborul valami. rengeteg a mosatlan, sok idő a mosás berakás, kiszedés, párosítás, hatogatás, szelektálás. A főzés, előkészítése, romok eltakarítása szintén horror. Probálok mindennap valami kis dolgot kitakarítani, pl. mosdó, wc, hogy ne koszolodjon el nagyon a lakás, de valahogy sosincs rend, tisztaság.

Nálatok hogy működik? Hol a hiba?

Köszi, h végigolvastad.



2017. márc. 22. 13:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/112 anonim ***** válasza:
76%

#49 vagyok.

Tehát APA minden nap öttől otthon van, és semmit nem csinál a gyerekekkel való játékon és azon kívül, hogy megeszi az általad elé tett vacsit.

Hol a hiba? ITT.

2017. márc. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/112 anonim ***** válasza:
55%
#51, en magamat is, hogy esszel elem a csaladi eletem es nem lettem onszantambol haziszolga ;)
2017. márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/112 anonim ***** válasza:
48%
Azzal nem segítetek, ha bántjátok. Ne legyen asszony asszonynak farkasa! Segítséget kért.
2017. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/112 A kérdező kommentje:
Ha délután van különóra, oda általában én viszem a nagyokat, apa otthon a kicsivel van. Ilyenkor mosogatógépet pakol ki és be, Szárítóból szedi ki a ruhát, teszi át bele a vizeset. Kb ennyi. esetleg párosít.
2017. márc. 22. 15:37
 55/112 anonim ***** válasza:
23%
54: KAPOTT, rengeteg jotanacsot!
2017. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/112 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont nem ertem mire megy el a napod......akkor sokat szoszolsz.
2017. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/112 anonim ***** válasza:
51%

Üljetek le, és beszéljétek meg, hogy mi a napi/heti házimunka és osszátok fel azt felesben! Kettőtök dolga.


A gyerekkel játszás nem munka, nem segítség, hanem alap.


Beszéljetek erről! És tételesen osszátok fel, hogy kinek mi a dolga ezentúl.

2017. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/112 anonim ***** válasza:
100%
Kiborult bögre kakaó, pohár gyümölcslé miatt nem kell felmosni az egész helyiséget. Teljesen fölösleges időpocsékolás.
2017. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/112 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek tényleg,

este még írok, meg reagálok, akit érdekel.

2017. márc. 22. 15:50
 60/112 A kérdező kommentje:

Amit apa is csinál:

-mosogatógép ki és berakás

-ételek hűtőbe ki és berakása

-vásárlás után szatyor kipakolás hűtőbe, kamrába (én ezt utálom)

-szárítógép kipakolás, hajtogatás nélkül

-mosogépből szárítógépbe való átpakolás

-porszivózás

-gyerekek játékainak elrámolása

-kerti munkák, ház körüli munkák

-autók lemosása, porszívozása


Amit apa sose csinál:

-főzés

-wc, fürdő takarítása

-felmosás

-vasalás (mondjuk tényleg pár ing van hetente a többit én sem vasalom, de ezt én csinálom)

-hajtogatás

-gyerekruhaszortirozás (elvileg nem érti a rendszeremet)


Amiben néha segít:

-főzés előkészítése (panirozás, hús vágás), ezt csak hétvégén

-ablakpucolás (évi 2-3 alkalommal)

-ágyneműcsere


Hát kb. ennyi, a hétvégét is leírom majd.

2017. márc. 22. 16:04
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!