Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segítség! Valamit rosszul...

Segítség! Valamit rosszul csinálok? Hol a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár szót írnék magunkról. 3 gyermek, 2 sulis, a kicsivel otthon vagyunk, ő másfél éves.

Nagyon nagyon soknak érzem a házimunkát, és kiváncsi lennék másnál is így működik-e vagy én vagyok béna.

Fél 7kor kelek, reggelit készítek, a 2 nagyot háromnegyed és egész között ébresztem. A kicsi is ekörül ébred. Megreggelizünk, elkészítenem a nagyokat a suliba (7 és 8,5 évesről van szó). Felügyelem a mosokodást, fogmosást, kirakom a ruhákat, táskaellenőrzés, ha valami nincs meg előkerítem. Ők fél 8 kor elmennek, apa viszi őket. ketten maradunk a kicsivel. Egyből leülök vele játszani a szőnyegre olyan fél órát aktívan. Utána elkezdem eltakarítani a reggeli maradékát, plussz az előző napi vacsiét is. (mi már este nem mosogatunk, csak berámolunk a hűtőbe, nem akarom ezzel húzni az időt este).

Simán lehetne felsöpörni minden étkezésnél, felmosni napi egyszer tuti. És ezzel párhuzamosan elkezdem készíteni az ebédet. Mindennap főzök, van leves és második. De forgásba csinálom, tehát egyik nap levest kell csak a másik nap meg másodikat. Az elrámolás, plusz ebédfőzés vagy sikerül vagy nem, általában megszakít a kicsi a munkába. Jutok amíg jutok, felötöztetem őt és magam is, általában 9 és fél 10 körül indulunk. Foglalkozásra, uszásra, játszóra stb. mindennapra jut valami. A mosás vagy betudom tenni vagy nem, ez attól függ hogy állunk idővel. Áltában 11 körül haza, akkor befejezem az ebédet ha még reggel nem sikerült, utána ebéd, fél 1 körül alvás. Papír falak, mosogatás, zörgős dolgokat nem lehet csinálni. Így csendes házimunka. vasalás, hajtogatás, stb. Fél óra-óra pihi nekem is kell ilyenkor mert nem bírom anélkül a délutánt. Felébred a kicsi olyan fél3-3. Uzsiztatás, majd aktív játék szintén együtt. 4 re megyünk a nagyokért a suliba. Ha nincs különóra, hazajövünk lecke átnézés, kicsi játék, vacsikészítés. Vacsizás, fürdetés, meseolvasás, altalás. Én a koránfekvés híve vagyok, 8 kor már agyban vannak, fél9-9 kor már alszanak.

Folyamatosan pörgök, rohanok. állandóan takarítok, de mégis állandoan kosz van. a másfél éves mindent rámol, pakol, szétszed, összemaszatol. Egyedül eszik, ez azzal jár, h tiszta morzsa minden. sokszor kiborul valami. rengeteg a mosatlan, sok idő a mosás berakás, kiszedés, párosítás, hatogatás, szelektálás. A főzés, előkészítése, romok eltakarítása szintén horror. Probálok mindennap valami kis dolgot kitakarítani, pl. mosdó, wc, hogy ne koszolodjon el nagyon a lakás, de valahogy sosincs rend, tisztaság.

Nálatok hogy működik? Hol a hiba?

Köszi, h végigolvastad.



2017. márc. 22. 13:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/112 anonim ***** válasza:

Ha előre megcsinálsz pár adag kaját, akkor a fagyasztott zöldségeket, krumplit, húsokat nem kellene tárolni, a felszabadult helyre be tudod tenni, amit kiadagoltál.

Mi még hétvégén is sokszor spórolunk az idővel: a leggyorsabbak és legkevésbé munkaigényesek a különféle rakott kaják. Jénaiba beledobálod, be a sütőbe és amíg sül, nincs vele semmi tennivaló. Persze van, amit előkészítek én is, de egyszerre több mindent lehet. Pl. Rakott zöldbabhoz felteszem a babot párolódni, közben a rizst is megfőzöm és a darált hús is pirul. Kb. egyszerre jók is lesznek, be tálba, sütőbe és szabadfoglalkozás, amíg össze nem sül.

2017. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/112 anonim ***** válasza:

Nem tudom hanyadik vàlaszoló voltam...


Mi is 2 napig eszünk egy kajàt, páromnak nincs lehetõsége munkahelyen fõtt ételt enni, a pici is azt eszi amit mi és ugye nekem is kell, ezért én is fõzök levest és màsodikat is. De csak kétnaponta. Ha nincs leves, akkor nincs. Nem csinàlom amit te, mert így minden napom a fõzésrõl szólna..

2017. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/112 anonim ***** válasza:

Abszolut learagadtal ennel a fozesnel....

Leves nem kell amugy minden nap.

2017. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/112 anonim ***** válasza:

#12

A dobozos, fél literes fajta. Passata vagy passzírozott paradicsom néven fut, tehát nem a sűrítmény.


És szívesen :)

2017. márc. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/112 A kérdező kommentje:

Van szárító és mosogatógép is.

a msogatóba én nem teszek be minden pl. fadolgok, műanyag dolgok, vágódeszkák, nagy fazekak, tepsik, üvegpoharak. ezeket általában nem mossa el rendesen és utána nekem kell sekálni mégegyszer és csak a helyet foglalja a többi cucc elől.

A szárítógépet imádom, nélküle meghalnánk, de pl. az ingeket nem rakom bele, azokat vállfán szárítom, könnyebb utána vasalni, a farmereket sem. (egyet tönkretett) De a kisbugyik, kiszoknik összepárosítása, a többi ruha összehajtogatása, vagy legalább kirámolás, mert akinek van szárítógépe tudja, ha nem szeded ki egyből totál összegyűr mindent. Az tény, h a gyerekek ebben nem segítenek, a dolguk, az, h a szobájukat tartsák rendben, de nem mosogatnak és nem hajtogatnak. Párosítanak, ill. berakják a szekrénybe a mosott ruhát.

2017. márc. 22. 14:47
 26/112 A kérdező kommentje:
párosítanak néha
2017. márc. 22. 14:48
 27/112 anonim ***** válasza:

Szerezz be nagyobb mélyhűtőt! Vannak dolgok, melyek egy ekkora háztartásban nélkülözhetetlenek. Akkor főzhetsz 10 napra egy ételt, de nem kell 10 napig azt enni egyhuzamban.


A leveskéket meg hagyd el. Tartalmuk szinte semmi, de értékes perceket vesztesz. És gépesíts, gépesíts! Muszáj.


A férjed pedig vegye ki a részét felesben.


Az iskolás gyerekek dettó: pakolás, saját holmik összekészítése, elpakolás étkezés után, mosogatás.

2017. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/112 anonim ***** válasza:

Es apuka?


Egyebkent itt az ideje a gyerekek en is ezt-azt segiteni.

2017. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/112 anonim ***** válasza:
Nem rakod bele a műanyagot, meg az üvwgpoharat?? Hát akkor tényleg van mit mosogatni. És vmi nem oké, ha nem mossa tisztára. Vagy a géppel vagy atabival
2017. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/112 anonim válasza:

Néha én ishasonlóan érzem magam, mint Te, pedig nem is főzök minden nap.

Nálunk hétvégén van nagy főzés általában, levessel és két-három féle főétellel, ezt esszük váltogatva kb kedd-szerdáig.Mikor elfogy, csinálok valami egytál ételt, vagy egyszerűen elkészíthető húsételt, ami vagy kitart péntekig vagy nem. Ha nem, rendelünk.

Ha nagyon besokallok, hétvégén is rendelünk:).

Egyébként nálunk is három gyerek van, kettő nagyobb sulis, kicsi 10 hónapos, nemrég kezdett úgy igazából közlekedni...semmi nincs biztonságban, ja és mindent megrág.

A takarítás nálunk szét van osztva. Nagyok rendben tartják a szobájukat és elpakolnak maguk után. Persze elég sokszor szólni kell érte,de nem pakolok utánuk. Férjem mosogat, ágyaz porszívóz. Én mosok,főzök, wc-t fürdőt takarítom. Amit minda ketten csinálunk. mikor ki éri alapon a portörlés, felmosás, vásárlás, ügyek intézése és a gyerekek. Néha mégis úgy érzem, szalad a ház, és nem érek a dolgok végére...de tudom magamról, hogy maximalista vagyok:).

2017. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!