Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segítség! Valamit rosszul...

Segítség! Valamit rosszul csinálok? Hol a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár szót írnék magunkról. 3 gyermek, 2 sulis, a kicsivel otthon vagyunk, ő másfél éves.

Nagyon nagyon soknak érzem a házimunkát, és kiváncsi lennék másnál is így működik-e vagy én vagyok béna.

Fél 7kor kelek, reggelit készítek, a 2 nagyot háromnegyed és egész között ébresztem. A kicsi is ekörül ébred. Megreggelizünk, elkészítenem a nagyokat a suliba (7 és 8,5 évesről van szó). Felügyelem a mosokodást, fogmosást, kirakom a ruhákat, táskaellenőrzés, ha valami nincs meg előkerítem. Ők fél 8 kor elmennek, apa viszi őket. ketten maradunk a kicsivel. Egyből leülök vele játszani a szőnyegre olyan fél órát aktívan. Utána elkezdem eltakarítani a reggeli maradékát, plussz az előző napi vacsiét is. (mi már este nem mosogatunk, csak berámolunk a hűtőbe, nem akarom ezzel húzni az időt este).

Simán lehetne felsöpörni minden étkezésnél, felmosni napi egyszer tuti. És ezzel párhuzamosan elkezdem készíteni az ebédet. Mindennap főzök, van leves és második. De forgásba csinálom, tehát egyik nap levest kell csak a másik nap meg másodikat. Az elrámolás, plusz ebédfőzés vagy sikerül vagy nem, általában megszakít a kicsi a munkába. Jutok amíg jutok, felötöztetem őt és magam is, általában 9 és fél 10 körül indulunk. Foglalkozásra, uszásra, játszóra stb. mindennapra jut valami. A mosás vagy betudom tenni vagy nem, ez attól függ hogy állunk idővel. Áltában 11 körül haza, akkor befejezem az ebédet ha még reggel nem sikerült, utána ebéd, fél 1 körül alvás. Papír falak, mosogatás, zörgős dolgokat nem lehet csinálni. Így csendes házimunka. vasalás, hajtogatás, stb. Fél óra-óra pihi nekem is kell ilyenkor mert nem bírom anélkül a délutánt. Felébred a kicsi olyan fél3-3. Uzsiztatás, majd aktív játék szintén együtt. 4 re megyünk a nagyokért a suliba. Ha nincs különóra, hazajövünk lecke átnézés, kicsi játék, vacsikészítés. Vacsizás, fürdetés, meseolvasás, altalás. Én a koránfekvés híve vagyok, 8 kor már agyban vannak, fél9-9 kor már alszanak.

Folyamatosan pörgök, rohanok. állandóan takarítok, de mégis állandoan kosz van. a másfél éves mindent rámol, pakol, szétszed, összemaszatol. Egyedül eszik, ez azzal jár, h tiszta morzsa minden. sokszor kiborul valami. rengeteg a mosatlan, sok idő a mosás berakás, kiszedés, párosítás, hatogatás, szelektálás. A főzés, előkészítése, romok eltakarítása szintén horror. Probálok mindennap valami kis dolgot kitakarítani, pl. mosdó, wc, hogy ne koszolodjon el nagyon a lakás, de valahogy sosincs rend, tisztaság.

Nálatok hogy működik? Hol a hiba?

Köszi, h végigolvastad.



2017. márc. 22. 13:47
 71/112 A kérdező kommentje:
láttam valaki megemlítette az éjszakázást. Mindig ő kelt az összes gyerekhez. egyszerűen jobban bírta mint én. amikor még szoptattam áthozta őket cicizni. Ő szoktatta le mindet az éjszakai cicizésről is.
2017. márc. 22. 21:58
 72/112 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem miért kell rögtön azon lovagolni, hogy apuka mit segít... Holott messze nem itt van a kutya elásva!!!!!! A kedves kérdező cseszi el az idejét minden szöszmötöléssel.

7-8,5 éves gyerek már simán tud egyedül öltözni, fogat mosni, mosakodni! Önállóságra kell nevelni! Eközben lehet ruhát válogatni, mosást indítani is, 5 perc se!

A táskát előttük sosem szabad ellenőrizni, az ő feladatuk, felelősségük!!!!! Kötelességtudat!!! Majd, ha elalszanak átnézed, valami itthon marad, hidd el legközelebb nem fogja elkövetni ezt a hibát!

Ugyanez a helyzet az esti fürdésnél is, egyedül is tudja, bőven elég, ha figyelsz.


Mosás: Előző este lefekvés előtt be kell tenni a gépbe a ruhát, ez is lehet egy opció, a gyerekeké is mehet a felnőttekével, idő és energiapocsékolás a külön mosás. Reggel benyomod a gombot, dolgozik.

Mosogatógép szintén, ezekhez nem kellesz.

Mindig azzal a munkával kell kezdeni a napot, ami a legtöbb időt igényli és nem kell ott állnod.

Ha következetesen mindent a helyére tennétek nem kellene állandóan pakolnod.

Főzés közben pakold a mosogatógépet, felülre a műanyagot, akkor nem fordítja fel. Az öblítő is lehet rosszul beállítva, azért opálosak a poharak, vagy egyszerűen nem belevaló. Szintén plusz munka kézzel mosogatni.

Nem minden nap kell valamit csinálni, hanem szinten tartani kellene a dolgokat.


Amúgy meg túl sok mindent vállalsz, annyi mindent akarsz egy napba rossz időbeosztással beszorítani, hogy az lehetetlen.

A papírfalakból gondolva lakásban éltek, ha így van tényleg érthetetlen mit tökölsz egész nap.

2017. márc. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/112 anonim ***** válasza:
0%

# 67

Ja, mert nálatok úgy van, hogy minden otthoni munka meg van felezve, plusz emellett apuka még dolgozik 8 órát?

Hát, ne aggódj, hogy együtt fogtok megöregedni, apuka nyilván már csak azért nem hagy el, mert elszednéd tőle a lakást, és mehetne a híd alá lakni, de azért idővel meg fogja találni a megoldást.


Leírta a kérdező, hogy apuka is foglalkozik a gyerekekkel, és segít is a házimunkában, de nyilván nem végez ugyanannyit, mint akinek az egész napja erre van szánva.


Amúgy nekem is ilyen véleményem alakult ki, mint az előző válaszolónak, hogy nem a "mit", hanem a "hogyan" a probléma. Túl sok szöszmötölés van, túlzott alaposság.

2017. márc. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/112 anonim ***** válasza:
100%

65-ös:

Azért tudod a férjeket könnyen el lehet "rontani". Kíváncsi leszek, hogy amikor visszamész 8 órába dolgozni, a férjed készségesen be fog-e segíteni a házimunkába, gyanítom, hogy nem. Te pedig majd nem győződ, na ezért van rengeteg válás.

Soha nem gondoltam, hogy a házimunka fele-fele arányú legyen, de igenis a férfi is lássa meg a munkát, ne arra várjon, hogy jaaa, anyuci mindig mindent megcsinál mert ráér.

2017. márc. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/112 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Sajnos áttették a házimunka kategóriába, amit nagyon sajnálok, mert sok hasznos dolog van a válaszolók kommentjei között.

Összefoglalom, nekem mi segített, hátha más is tud belőle ötletet meríteni:

-készételek lefagyasztása jó ötlet kiprobálom

-megnézem a mosogatógépet, pótolom a sót, öblítőt hátha az a gond és azért nem mosogat alaposan

-több dolgot is megprobálok berakni, nem mosogatok ennyi mindent kézzel

-saját ötlet: nagy adag csirkemellet, plusz sajtot bepanirozok és lefagyasztok

-gyerekekre kicsit több feladat, kicsit nagyobb önállóság

-kevesebb szöszmötölés, tökörészés

Köszi mindenkinek aki elolvasta és válaszolt, remélem másnak is hasznos volt.

2017. márc. 23. 14:07
 76/112 anonim ***** válasza:

Kérdező, a férjed magyarán semmit nem csinál, ami sok ideig tart, vagy rendszeres.


Tök mindegy, hogy pakol, hogy hajtogat: csinálja.

Vasaljon, nehogy már még az ingét is te vasald ...

2017. márc. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/112 anonim ***** válasza:
100%

#73

Tök szánalmasakat írsz.


Nálunk is feles a házimunka. BIZONY. És mindkettőnknek van különvagyona, és mindketten voltunk gyesen felesben, és mindkettőnknek van karriere, keresménye.


Nem kell ám mindenkinek cselédtempóval bizonygatni az értékességét, van, aki TUDJA, hogy létezésétől fogva az.


Aki dolgozik/dolgozott, a másik az idő alatt házimunkázott, a gyerekekkel volt el. Majd, miután letelt ez a nem napi nyolc (nevetségesen kevés) óra, a fennmaradó teendőket feleztük, mert az ún. munkaidő órái alatt mindkét fél dolgozott.


A gyerekek pedig SOHA nem tartoztak a házimunkába, vagy a kötelességek közé. Alap, hogy mindketten, minden időnket velük igyekeztünk tölteni, de azt sem úgy, hogy az egyiké a kényelmes rész a másiké meg a lazulás.


TÁRSAK vagyunk, egyenrangúak. Horribile dictu.

2017. márc. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/112 anonim ***** válasza:
10%

Házisárkányok!


Hagyjátok már békén a férjet! Dolgozik, pénzt keres, foglalkozik is a kicsikkel.

Még a házimunkát is a nyakába sóznátok?

Anyuka meg lábat lóbál? Neki kellene a talpára állnia és a napját átformálni, mert nem világmegváltó dolgokat csinál.


Kérdezőnek plusz tipp:

Fagyasztás előtt a nyershúst már abban az állapotban tedd el, ahogy használni fogod. Kockázva, csíkozva, szeletelve, egészben, bőr nélkül... Stb.

2017. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/112 anonim ***** válasza:
50%

#78-as:

A hús felszeletelése ugyanannyi időbe telik fagyasztás előtt is, mint után. Nem ezen van a hangsúly. Próbáljon meg takarékoskodni az idejével. Nem kell az egész konyhát felnyalni azért, mert egy pohár kakaó kiborul.

2017. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/112 anonim ***** válasza:
74%

Ez így van, maximálisan egyetértek veled az idő szempontjából.


De, 1x kell pepecselni, vágódeszkát, kést stb. Mosogatni.

Ha pedig megcsúszik idővel ezzel könnyit, mert a lemaradást már behozza.


Én így csinálom, és, ha dolgozok ezerszer könyebb, gyorsabb.


Szép napot!

2017. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!