Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért olyan nagy probléma a...

Miért olyan nagy probléma a házimunka?

Figyelt kérdés
Állandó veszekedés megy itthon a házimunka megosztásáról. Ha anya mos, főz, takarít hétvégén, akkor biztos, hogy megjegyzi, hogy mi semmit sem csinálunk. Apa ugyanez, ha elmosogat meg van jegyezve, hogy neki kell mindent megcsinálnia. Állandóan megy a puffogás, kritizálás, megjegyzés... és ami a legjobban megijeszt, hogy én is ugyanezt csinálom akaratlanul is, ha valami házimunkát végzek. Nem értem, miért nem lehet elfogadni, és kommentelés nélkül elvégezni a munkát...és itt most magamat is beleértem.

2018. jan. 25. 01:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk mindenkinek több idő, a családi körben eltöltött MINŐSÉGI idő több lenne, ha felosztanátok, hogy ki mit csinál meg a hét bármely napján. Ha tanulsz, az mellett pl pihenésképp lehet port törölni vagy vasalni stb stb...


Két felnőtt közt is láttam már így feszültséget, mert apuka elvárta hogy anyuka csináljon mindent, munka és gyerek mellett...

Nem vagyunk egyformák. Mi nem csak hétvégén állunk neki, ezért több idő jut egymásra, vagy csavargásra, főzésre, együtt töltött időre mert nincs zsörtölődés, és kiveszi mindenki a részét. Nem vagyok diktátor, de a hat éves lányom el tud maga után pakolni pl a mosogatóba, felszedi ha valami leesett, rendet rakunk közösen, ilyesmi.

2018. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!