Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kicsi gyerek mellett hogyan...

Kicsi gyerek mellett hogyan csillog a haz nalatok asszonyok?

Figyelt kérdés

3 evessel vagyok itthon, reggel kaosz van a hazban, neki allok takaritani elkeszulok es ra par orara minden ismet szetdobalva, osszemocskolva.

Mar nagyon unom. Amugy ae szeretek takaritani. Fozes vegen mar semmi erom osszepakolni elmosogatni elpakolni felmosni felsopoeni. Tudom, hogy ugy az igazi es akkor nem torlodik fel. De orulok ha megfozok es vegre leulhetek.

Valami tipp?


2018. jún. 13. 10:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%

#9

Egyelőre nem mi kerestük meg a Kérdezőt, hogy ugyan már hadd kritizáljunk, hanem ő fordult ide tanácsért!

Mert azt ugye elhiszed, hogy nekünk tökmindegy, hogy nála, vagy nálad kupi van, nem mi élünk ott!

Az meg nem természetes, ha egy fiatal nő halálosan elfárad egy kis főzéstől és semmi másra nem futja az energiájából.

Ott három dolog lehetséges:

- vagy lelki okai vannak a fáradságának és azért letargikus, esetleg depressziós, semmihez nincs kedve

- vagy valami szervi baja van,

de mindkettővel orvoshoz kellene fordulnia.

- vagy csak egyszerűen ilyen a természete, hogy rühelli a házimunkát,

de erre nincs külső segítség, neki kellene megemberelnie magát!

Persze, ha olyan kommenteket kap mint a tiéd is, amiben az van erősítve benne, hogy egy családanyának, egy 30m2-es garzonban, egy gyerek mellett nem kell semmit sem csinálnia, csak amihez éppen kedve van, akkor egy hónap múlva s..ggel lehet majd tőle kifordulni, ahogy egyeseknél látni is lehet.

Szóval, ne a többieket bíráld, akik normális környezetben élnek, hanem nézz körül magad körül és próbálj te is a helyzet magaslatára emelkedni, de legalább másokat ne akarj lehúzni!

2018. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a kérdező nem boldog, depressziós és ezért megy neki nehezen a házi munka.

Emiatt is borulhatott ki azon, hogy összetörtek a poharak. Ezen nem kellett volna sírnia.

Kérdező, én nem firtatom a nálatok lévő körülményeket, mert az nem az én tisztem.

Nem török pálcát feletted.

Viszont adok pár tanácsot, ha akarod megfogadod, ha akarod nem.

1.

Ne halogasd, mert értelmetlen.

2.

Még ha nehéz is, mindig mosolyogva, énekelve fogj bele. Akár youtube mellett is énekelhetsz, de pl gyerkőcöddel együtt gyerekdalok is hallgathattok, dalolhattok.

3.

Amikor már alszik a gyermek, tisztaság van, szánj magadra "énidőt". Tusolj le, hiszen a nagy melegben házimunka közben leizzadsz. Utána olvass, netezz, igyál egy jó kávét vagy amit szeretsz.

4.

Szépítsd ki magad és mosolyogj sokat. Ha jól fogod érezni magad a bőrödben, sokkal jobb lesz a lelked is. A világot is szebbnek fogod látni. Nagyobb életkedved lesz.

5.

Ha ilyen könnyen kiborulsz, szedj magnéziumot. / Nem bántásból írtam. /

2018. jún. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy se csillog :-) egyszerűsítettem, és így viszonylag elfogadható, naponta pár 10 percre, míg a gyerekek nem csinálnak kupit. Ritkán főzök, kaját rendelek főleg, mosogatógépet és robotporszívót használok, nem vasalok, és legfőképp nem idegeskedek a háztartás miatt. Túl értékes az időm ahhoz, hogy a lakást csaszatoljam, ahelyett, hogy jól érezném magam.
2018. jún. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Kpszonom mindenki calaszat!

Neeem vagyok depis csak rossz napom volt. Elleptek a hangyak is, es az eger is . Nem azert annyira nem koszos a lakas. Takaritok csak eluszok allandoan.

2018. jún. 13. 21:43
 15/24 anonim ***** válasza:
84%
30 négyzetmétert pár perc végigveretni benzines lombszívóval :)
2018. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
36%

13:03

"Mások" mások, nem vagyunk egyformák!

És akkor mi van? Nehogy már misszTökély legyen az etalon!"


De, pont eyformák vagytok.

Pont akkora kosz és kupi lehet nálad is, kedves miss tökéletlen.

2018. jún. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
44%

Hú de tökéletes mindenki!

Csak nehogy elfelejtsetek ÉLNI a nagy rendrakásba!

Rövid az élet cselédként!

2018. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
70%

#17

Mi a fenéről hablatyolsz itt?

Egy kultúrember - szándékosan nem nőt írtam - alapvető igénye elsősorban ÖNMAGÁVAL szemben, hogy tiszta és rendezett legyen ő és a környezete.

Ha meg saját elhatározásából gyereke született, akkor annak enni kell adni, mert ha nem teszi, még törvényileg is felelősségre vonható.

És mivel neki is ennie kell, ezért arról bizony gondoskodnia kell és Uram bocsá' akkor már a munkából hazatérő társ is részesülhet belőle, annál is inkább, mert ő viszont otthon van.

Miért lenne ez cselédség bárki részéről is?

Elhiszem, hogy egyes nőknek már agyára ment az emancipáció és számukra a nő szerepe abban merül ki, hogy egy kupleráj közepén, ápolatlan trampliként egész nap a neten lógnak és osztják a hülyeséget. Csakhogy a pasi az olyan nőtől egy idő után lelép, akinek az egyetlen elfogadott tevékenysége, hogy a lábát szétteszi!

2018. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
71%

#17, "a nagy rendrakás" napi maximum 1 órat vesz igénybe, de van amikor ennyit sem, pláne ha ügyelünk a tisztaság megtartására.

Inkább "élek" egy nap fél órával kevesebbet, de azt szép, rendezett körülmények között teszem.

Plusz, ha jön valaki akár váratlanul is, akkor nem kell a fotelról, kanapéról gyorsan lekapkodni a ruhákat, hogy hellyel tudjam kinálni.

Neki pedig nem lesz koszos a zoknija a padlótól, ha leveszi a cipőjét.

2018. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19%
Úgy, hogy a párom mosogat. Amikor van időm, akkor takarítok, amikor nincs, akkor meg nem. Ha este szétdobálva marad a játék, akkor a párom elteszi amíg altatok, vagy másnap reggel onnan folytatjuk. Port csak akkor török, ha vendéget várunk, a fürdőt meg akkor takarítom, amikor a párom játszik a gyerekkel hétvégén. Nem én vagyok a lakásért, hanem az értünk, plusz a párom is kiveszi a részét.
2018. jún. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!