Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy vegzitek effektiven a...

Hogy vegzitek effektiven a házimunkát? Milyen gyakran? Tippek? Praktikák?

Figyelt kérdés
Akár mit csinálok 3 naponta áll a por, kosz a lakásban, de nem érek rá hét közben porszívózni, torolgetni a port. Ti hogy takaritotok? Vannak bevalt modszerek, hogy minél kevesebb erobefektetessel tiszta maradjon a lakás?

2019. febr. 6. 12:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
16%

Én is volt, hogy dolgoztam napi 8 óràban, akkor is megcsinàltam, annyi kérésem volt, hogy tényleg pakoljanak el maguk utàn, legalàbb a mosogatóig.Természetesen nem vàrt meg a pàrom a mosogatnivalóval.:)


Főzni is ugyanúgy főztem, mert szeretek főzni.

És nem papírokat tologattam egy irodàban.


De most ez így jó mindannyiunknak ahogy van.

2019. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
16%

Hidd el, akkora udvaron mint nekünk van, nem lehet nyàron unatkozni, bőven vagyok kint.

És nem zöldségtermesztés vagy àllattartàs miatt, hanem a növények meg a medence rendben tartàsa végett.

Azt elég meló rendben tartani.(épített)

2019. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem takarítok. Van takarítónőnk.
2019. febr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
20%

És ha mostanàban (màrcius-àprilis) megyek dolgozni, kizàrólag 4 óràsba, többek között ezért, hogy rendesen legyen időm mindenre, mind bent, mind kint, màsrészt nekem nincs annyi szabim, hogy nyàron ki tudjak venni 3 hetet mikor a baràtaink jönnek, ugye itt is alszanak, csak nem mondhatom, hogy bocs, de mennem kell.

Ha meg tàppénzre megyek, kirúgnak.És a mi nyaralàsunk ugye benne sincs a 3 hétben.

Màsrészt suliba nyàri szünet, egész napra nem hagyhatom egyedül a 9 éves gyereket, nagyszülők nem élnek, 3 havi tàbort meg nem tudok összeszedni, annyi nem indul itt.


Így mindenkinek jó, a hàz rendben van, mindennap frisset főzök.

2019. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahol 2 dolgozó ember van, ott bele kelljen hogy férjen hetente 1x egy takarítónő. A többi : bevásárlás, főzés, mosás, pakolás, ágyneműhúzás pont elég házimunka.
2019. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

6-os majd 1o-es válaszoló: 5 évig voltam otthon (ebből kb 3 -at a gyerek miatt),mert az eu-konform diplomámhoz kellett még egy nem létező papír, így nem kaptam munkát.Nulla jövedelemmel. Kitartott voltam? Nem,mivel 10 évvel ezelőtt nem a (nem létező)pénzéért jöttem össze a párommal és ő sem keresetkiegészítés miatt választott engem. Ez az ilyen esetben kitartottozás az irigység palástja,semmi egyéb.



2 felnőtt és egy 4 éves gyerek vagyunk.

Reggel:csak ágyazás,mert fürdés után indulunk is.

Délután 1-re hazajövök a gyerekkel: nincs mit elpakolni :),ő megy aludni.

Este:mosogatógép,porszívózás,gyors törölgetés,a gyerek is elpakol maga után,én zuhanyzás után rendbekapom a fürdőt(zuhanyzó, wc, mosdó,padló,szennyes eligazítása-5 perc). A mosogató tiszta és üres,az asztal letörölve, a pult üres. Mindezt közösen,az esti edzések,programok, közös játszás után¸-közben.

Reggel:értelemszerűen marad az ágyazás,hisz este mindent megcsináltunk.


Az előszobában katonás rend a cipőknek,nem csak ledobjuk.

Péntek:ugyan ez, csak alaposabban.

Nyáron ehhez jön az udvar.

Nyuszink van,de ő a teraszon lakik,tehát bent (sem)koszol.


Nem hiszem el,hogy nincs napi 10 perc (és akkor bőven mértem az időt)a porszívózásra és a rendrakásra,még egész napos munka után is. Mindenki ki kell vegye a részét és nem szabad hagyni,hogy eluralkodjon a mocsok. Ha rend van,azt fenntartani pofonegyszerű.

2019. febr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
44%

#16

Jól megfogalmazta, az irigység palàstja.

Miért ne lehetne otthon a nő, ha az egész csalàdnak úgy a jobb?

Szerintem épeszű emberek úgy élik az életüket, ahogy nekik a legkényelmesebb.

2019. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én gyeden vagyok,gyorsan szeretem letudni a házimunkát. Hétköznap:

konyhaasztal, pult letörlése, beágyazás, mosás, teregetés, hajtogatás, pakolás, porszívózás, felmosás.

Hétvégén portörlés most pl szőnyegtisztítás lesz... (fúj)

Összességében a főzést élvezem egyedül meg felmosni szeretek minden mást kényszerből.

2019. febr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

hetente: fürdőszoba taqkarítás, csaptakarítás konyhapulttakarítás, portörlés


naponta: wc fertőtlenítés,söprés


1-2-3 naponta: porszívózás, felmosás domestossal

2019. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Miért, nem effektíven hogy végzed?

Mit jelent az, hogy "effektíven a házimunkát"?

2019. okt. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!