Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti nem unjátok néha a folytono...

Ti nem unjátok néha a folytonos főzést, mosást, takarítást?

Figyelt kérdés

Nem nőkre kiélezve kérdem, hanem általánosan mindenkitől, aki szokott házimunkát végezni.


Mármint, hogy hetente 1-2szer konyha nagytakarítás, fürdőszoba nagytakarítás, porszívózás, ruha mosás, vasalás, hajtogatás, mindig pakolni, mosogatni, rendezgetni valamit a lakásban....


2019. márc. 25. 14:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
Hát nem tudom, én soha nem éreztem soknak. Lehet én vagyok trehány, de simán vannak olyan napok amikor egy percet nem foglalkozok házimunkával. Főzök 2-3 napra mikor az időm engedi, heti egyszer porszívózás felmosás és viszont látásra. Hétvégén kimosok, kb annyi időt vesz el amíg bepakolom a gépet, amíg le nem jár lehet akármit csinálni. Este bepakolom a mosogatógépet, ha valahol nagy kupi van azt rendbe rakom. Bár inkább igyekszünk nem csinálni rendetlenséget. Sokkal egyszerűbb mint utána pakolni. Mivel párom is rengeteget segít és általában együtt csináljuk abszolút nincs munka feelingje.
2019. márc. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
94%
Én sokszor nagy tételben főzök és lefagyasztom. Pl. darálthúst elkészítem, lehet belőle, bolognai, csilisbab, rakott ételek. Felkockázott csirkét fűszerezve megpirítom, használom pizzára, csirkesalátához, wrapokhoz. Pizzatésztát, szószokat is fagyasztok le, fasírtot is.
2019. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem unom, egészen szeretek takarítani. Mindig finom illatú tisztítószereket veszek, és azokat élvezem használat közben :)


Egyébként amit itt is mondtak, inkább a fenntartás híve vagyok. Mindig azonnal elpakolunk után, a szennyes edény a mosogatógépbe kerül, nem a mosogatóba, a ruhák mosása/teregetése nem vesz több időt 10 percnél, a fürdőszoba-konyha pucolása meg egy szinte állandó feladat, szóval amikor hétvégén tényleg nekiesek mindent alaposan végigsúrolni, az sem egy nagy vaszisz. Én élvezem egyébként ezeket, olyan megnyugtató érzés rendben és tisztaságban lenni, látni, hogy a szőnyegről a cicaszőr eltűnik a porszívózás után meg hasonlók, én ebben őszintén örömömet tudom lelni (pedig nem is üres annyira az életem :D ), szóval nekem ez inkább élvezet, mint kényszer.


Hozzá kell tenni, hogy ez csak azóta van így, amióta saját lakásba költöztünk, amíg albérletben voltunk (vagy neadj' isten még otthon laktam a szüleimnél) addig én voltam szerintem a világ egyik leglustább és legháziatlanabb embere, de hát ez van, az ember jobban megbecsüli amiért évekig vért izzadt, mint amit készen kapott a popója alá, gondolom.

2019. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon untam, amíg nem éltem egyedül. Utána rájöttem, hogy csak mások után pakolni fárasztó, magam után szinte sose kell, mert vigyázok a tisztaságra.
2019. márc. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos tippeket írtok, köszönöm.

Én amúgy fertőtlenítő mániás vagyok, meg kézmosás (ez már betegség szint sajnos), viszont a ruháim, khm, hát azok be vannak górva a szekrénybe, meg ugye a konyhában a rend. Érdekes.

2019. márc. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a rendet, a tisztaságot és szeretek jókat, finomakat enni. Hogyan várhatám el ezeket, ha magam nem tudom megcsinálni? Abszolút nem unom. Természetes, hogy tennem kell valamit a megfelelő eredmények érdekében

40/F

2019. márc. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy unom, de nem csinálja meg saját magát a háztartás, takarítónőt pedig nem akarok fogadni egy ilyen kis lakás takarítására, szóval a párommal ketten megcsináljuk és kész. Igyekszem a lehető leghatékonyabban takarítani, minél kevesebb idő alatt végezni. Az is segít, hogy általában azonnal elpakolok magam után mindent, nem csinálok magamnak plusz munkát.

Egyedül főzni-sütni szeretek, azt viszont nagyon, kikapcsol és jólesik.

2019. márc. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
100%

De. Ezért csinálom úgy, hogy ritkábban kelljen.

32/f

2019. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Én hetente egyszer takarítok. Mondjuk mindig rendet és tisztaságot hagyok magam után.

Vasalni nem szoktam. Alig van olyan, amit kell.

Főzni sem mindig szoktam. Sokszor rendelek vagy eszem valahol.

2019. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A főzést egyáltalán nem. Szeretek főzni a páromnak, szeretem, ha ízlik neki, amit főzök. A takarítás néha sok.


Igazából akkor érzem úgy, hogy nagyon sok, mikor kényszer. Ha van időm megcsinálni és nincs más dolog, akkor el vagyok vele, sokszor élvezem is, ha viszont semmi időm nincs, de egyszerűen már áldatlan állapotok uralkodnak,mert pl elutazok 4 napra, hazaérek és a drága szivem az addig keletkezett összes szennyes tányért a csapban gyűjti rászáradva mindennel plusz a munkás bakancsával végigtrappol az előszobán behordva minden koszt, na akkor bizony minden nőiességemet elhagyva néha káromkodva csinálom meg pl a takarítást.

2019. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!