Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz az ingatlanárakkal?

Mi lesz az ingatlanárakkal?

Figyelt kérdés
Eléggé elszálltak az árak, de sokan mondják, hogy ennek vége. Szegeden legolcsóbban nagyjából 530eFt/nm árban lehet lakást vásárolni kulcsrakészen, de a jövőben, ha vége az 5%-os áfának mi lesz? Nem tudom elkézleni, hogy további 20%-ot fog emelkedni. Szerintetek mi várható? Most érdemes lakást még venni, vagy már kár reckírozni? Panellakások ára tényleg a béka segge alá fog zuhanni?

#panellakás #ingatlanár #panellakás ár
2019. nov. 22. 20:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%
Nem fognak a végtelenbe emelkedni. Majd jön valami, amitől nagyot zuhannak, csak nem tudni, mikor.
2019. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%

Jelenleg senki sem tudja megjósolni, hogy mi lesz az áfa emelés után, ezért mindenki kivár.

(A szakértők is.)


Szerény -hozzá nem értő- véleményem szerint további emelkedés várható.

Utána már csak a frekventált helyeken. Viszont ott sohasem fog ez megszűnni, ahol már kevés a telek. (Pl. Duna part és a budai oldal.)


A nagy vesztesek a panelesek lesznek, mert VALÓS hozzáadott érték nélkül emelkedtek a panelárak a pár évvel ezelőtti 10millió körüliről a 3-8-szorosára, és ebből nagy zuhanást jósolnék (ha értenék hozzá).

2019. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
24%
Rengeteg ingatlan van már a neten amit féléve biztos hirdetnek de már ilyen áron nem kellnek el. Ha újèpítésü és vmelyik menő kerületben van akkor annak minimálisan nőhet még az ára de sztem ezeket leszàmítva inkább egy minimális korrekciót várnék negatív irànyban.
2019. nov. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%

Mindenki kivár.

Ingatlanos vagyok, a túlárazott paneleket, régi teglalakásokat, tákolmány házakat már NEM veszik meg.

Patthelyzet.

Tavasszal az eladóknak még óriási arcuk volt, most már visszavettek belőle.

2019. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Most nincs szezon, tavasszal indul be általában.


Csökkenni drasztikusan biztos nem fognak amúgy, stagnálás lehet majd, kicsit nagyobb alku lehetőséggel.


Pl nem lesz olyan, mint mostanság h 10en licitálnak 1 nap alatt egy lakásra.

2019. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
A panelek árai már elindultak lefelé. Fél éve még egymás fölé licitáltak az eladók, hogy ki hirdeti meg drágábban, most azon megy a verseny, hogy ki akarja eladni. Az eredeti irányár egy tipikus 55 nm-es győri panelnál 25M-ról 2 hónap alatt gyakran 20-21M-ra csökken, és még így is alig jön rá érdeklődő. Bp-n hasonló a helyzet. Ha összeomlani nem is fog a piac, az árnövekedés vélhetően véget ért. A 27 %-os ÁFA hisztériát pedig az építési vállalkozó köcsögök keltették életre, mert így csak 300 %-os hasznuk lesz a düledező kártyaváron amit rásóznak szerencsétlen balekokra 1M Ft-os nm áron.
2019. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nem fog a panelek ára a béka segga alá zuhanni, ha túl olcsón adnák őket, mindenki azt venné, aki elakarja adni gyorsan az belő egy olcsó árat. Aki kicsit drágábban szeretné, az kivárja.


De mondom, hogy most nincs szezon, velem ugyan ez volt tavaly amikor árultam. Novemberben adtam fel, december 31-ig 2-3 telefon volt, utána január első hetében megállás nélkül csörgött a telefon, és rá meg is vették egyből.

2019. nov. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Én kivárok már egy éve. Szerintem az áfa kedvezménnyel és a kedvezményes hitelekkel nagyon felfűtötték a piacot. A hitelképes réteg, aki az "ingyenpénzre" várt, már bevásárolt, csökkenni fog az igénylők száma. A vállalkozók pedig nem fogják tudni beépíteni a visszatérő 20% áfát, mert csökkenő kereslet mellett árat emelni versenyhátrányt jelent. Inkább kispórolják az anyagot, de nem építik be a teljes 20%-ot.

Az igaz, hogy az idei szezon véget ért, de már az idei szezon sem volt olyan jó, mint a tavalyi.Van olyan ingatlanos, aki már nem ködösít, egyértelmű lassulásról beszél a Velencei-tó partján.

Mivel rengeteg a hitelből vásárló vevő, befolyásolják a piac mozgását. Sajnos most már valószínűleg érződik, hogy már csak jövedelem alapján sincs annyi hitelképes vevő, mint amennyire elszálltak az árak.

Nem vagyok hozzáértő, de harmadik éve figyelem a főváros agglomerációjának mozgását, és úgy gondolom, ha nem gurít valami nagyot az állam, két év múlva visszaállnak az árak a 2017-es közelébe.

2019. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdemes most venni. Pár év múlva annál inkább. A 25-30 milliós panel árakon meg csak röhögni tudok. Amint lesz vmi gazdasági gebasz kiderül egyből, hogy mennyit is érnek.
2019. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

#9, azthiszed nem fognak vele párhuzamosan csökkenni a téglalakások árai? :D


Ugyanakkora lakótelepi tégla lakásért nem röhejes a 40 -50 millió?

2019. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!