Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz az ingatlanárakkal?

Mi lesz az ingatlanárakkal?

Figyelt kérdés
Eléggé elszálltak az árak, de sokan mondják, hogy ennek vége. Szegeden legolcsóbban nagyjából 530eFt/nm árban lehet lakást vásárolni kulcsrakészen, de a jövőben, ha vége az 5%-os áfának mi lesz? Nem tudom elkézleni, hogy további 20%-ot fog emelkedni. Szerintetek mi várható? Most érdemes lakást még venni, vagy már kár reckírozni? Panellakások ára tényleg a béka segge alá fog zuhanni?

#panellakás #ingatlanár #panellakás ár
2019. nov. 22. 20:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

8: Igen, szerintem is erről van szó. Viszont az árcsökkenésen kívül én más lehetőséget nem látok, a lakáshitelek már most elérhetők alacsony kamat mellett, a CSOK összegét pedig nem hinném, hogy lenne értelme növelni.


A panellakások esetében pedig úgy tűnik, hogy tényleg jelentős árcsökkenésre lehet számítani:


[link]

2019. nov. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ez még évek kérdése, hogy egyáltalán érdemben meginduljon ORSZÁGOSAN lefelé az ár. Nagyon sokáig ki fognak tartani az eladók az általuk megálmodott összeg mellett. Nem fogják elhinni hogy már nem a fél-egy évvel ezelőtti állapotok vannak...
2019. nov. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyetértenék, de az elmúlt két évben nagyon jelentős árnövekedés történt. Az már látszik, hogy a kereslet nagyon visszaesett, aki nem csak hobbiból hirdet, az kénytelen lesz mielőbb a mostani helyzetnek megfelelő reális árat kitalálni. Egyébként Budapesten és az agglomerációban már most is lehet találkozni ilyen jellegű hirdetésekkel.

Országos szinten ez nyilván hosszabb folyamat lesz.

Ami számomra érthetetlen, hogy még a városszéli romos házak is olyan árakon vannak meghirdetve, ami még a feléért is sok lenne. Azt viszont gyanítom, hogy a jó helyen lévő új építésű lakások tartani fogják az árukat.

2019. nov. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

[link]



Azért megnézed, 9 évig viszonylag tartották az árukat az ingatlanok, akkor beütött ugye a válság, ami mindent érintett.


Az álomvilágan él, aki azt hiszi hogy újra lehet majd Budapesten 2 szobás lakásokat kapni 10millióért..


Ez pont olyan, hogy 2001-ben egy új skoda octavia volt 3 millió. Most 8.

2019. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
44%

#14 igen, de van korkülönbség a két autó között. Most újat veszel nyolcért, akkor is újat vettél, az akkori árfolyamon, ami akkor soknak számított, mint most a nyolc... hülye példa.


Egy 60+ éves épphogy "összkomfortos" vályogházért meg ugyan ne kérjenek már el 250-280 ezret m2-ért, mikor 30 éves porotherm vagy szilikát ház is van 140-160 ezer / m2-ért, csak nagy(obb) ház és azért arányosan drágább? Melyikbe is van több műszaki tartalom? Na ugye. Akkor az a csoda vályogház ne kerüljön már 16-18 millióba... a téglaház meg ugyanannyiba.


Nincs értelem a fejekben.

2019. nov. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Pont ez a bajom, 2001-2009 között egyenletes árnövekedés, míg 2013 után viszont drasztikus emelkedés volt. Össze se lehet hasonlítani a 10 évvel korábbi helyzettel. Ha kereslet visszaeséséhez esetleg még negatív gazdasági folyamatok is hozzácsapódnak (pl. jegybanki alapkamat emelkedés), akkor szerintem nem lesznek tarthatók a jelenlegi árak.


Egy régebbi cikk:


[link]


Megnéztem pár időszakban az irányár változás + alku mértékét, a recesszió idején nem egy helyen elérte a 20%-ot.


[link]

2019. nov. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
67%

Az ingatlan értékét az elhelyezkedése befolyásolja elsősorban. Nyilván nem fog annyit érni, de telekáron nem adja oda senki, az is biztos.


Viszont a kérdező lakásokról beszél, nem házakról.

2019. nov. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
49%
De amúgy, lehet örülnék is neki, ha lezuhannának az árak. Régen egy kevésbé kedvelt kerületben volt 10 millió egy lakás, egy jobb kerültben 14-15. Ma 26 - 45. Régen sokkal könnyebb volt szintet lépni lakhatást tekintve.
2019. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Megnéztem a grafikont. 2004-ben, vagy 5-ben egy csoporttársam bosszankodott, hogy nem tudják eladni a mama kétszobás panelját az Etele úton 10M-ért, mert alig van érdeklődő, az is max. 7-8-at akar adni. Akkor kerestem kerek 100ezer Ft-t. Most 170-180 a nettóm, de az Etelén még 20M-ért sem kapni semmit. Beárazták az olcsó hitelt, de a VALÓS átlagkereset nem követte az emelkedést.A piac felszippantotta a befektetők kp-ját, Most majd visszarendeződnek az árak a valós jövedelmekhez.
2019. nov. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
49%

1968ban meg ugyan azért a lakásért bosszankodtak hogy nem tudják eladni 300ezer forintért.


Nem tudom miért nem lehet megérteni hogy 15 év alatt mindennek emelkedett az ára!


Te meg gondolom nem váltottál munkahelyet, egy kukás 200ezer fölött keres manapság, a válaszod alapján te jóval értelmesebb vagy.

2019. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!