Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Telek megvásárlása ismeretlen/...

Telek megvásárlása ismeretlen/elhunyt tulajdonosoktól?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, ami mellett egy üres (gazos) telek áll.

Megvenném, és gyümölcsfákat telepítenék rá, viszont a tulajdoni lap szerint 16 tulajdonosa van.

Van olyan tulajdonos, aki 80-100 éve szerezte a tulajdonrészét (örökléssel), tehát valószínüleg már nem él.

A legtöbbnél cím sincs, csak egy név.

Mit lehet tenni, hogy induljak el?



2020. júl. 7. 15:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#9

Az tudod, hogy egy idő után elbirtokolhatod a részüket?

Nézz utána!

2020. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Elbirtoklás: igen, gondoltam rá, hogy a fellelhető tulajdonosoktól megveszem a részüket, aztán 15 évig használom, gondozom, és 15 év muva elbirtoklom.

Így megy?

2020. júl. 8. 17:04
 13/17 anonim ***** válasza:

#12

Igen!

Ha a 15 év alatt 1x sem jöttek, nem fizettek be semmilyen összeget az ingatlannal kapcsolatban,...azt hiszem ennyi, de tényleg megérné utánanézni!

2020. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Majatom ***** válasza:
58%
Igen, köszi, az lesz. Bár attól még messze vagyok, mert 3-4 éve vettem. Az egyik tulajnak vannak adósságai, és már vagy három közüzemi szolgáltató tett rá követelést kb. 30-szoros összegben, mint amennyit a része ér. Egyszer egy behajtó is próbálta már érvényesíteni, de olyan kevés az ő részének az értéke (kb. 20.000 Ft), hogy nem érdemes elárvereztetni sem, pedig azzal is jól járnék, mint társtulajdonos, mert elővásárlási jogom lenne rá. Így marad a 15 év.
2020. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Majatom, valamit benéztél, ez nem a te kérdésed volt..! :-D
2020. júl. 10. 13:11
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

Szerintem nem nézte be, ugyanaz a gondja mint neked.

A 9-es hsz-t is ő írta neked, a 11-es válasz neki és neked született, mivel azonos a probléma.

2020. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ja, jó, akkor világos!😊
2020. júl. 11. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!