Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mekkora fizetéssel van esélye...

Mekkora fizetéssel van esélye egyedülálló fiatalnak hogy 45 éves kora elött saját ingatlanja legyen élhetö helyen?(szülöi segítség nincs)

Figyelt kérdés

Tehát tételezzük fel hogy az adott fiatal biorobot életet is felvállalja, 300 ezer nettóbol 200 at eltesz havonta, 200 ból 100at stb.


Tehát létfenntartását 100 ból kihozza szoba+rezsi+létminimum


Csak optimistán.


Az élhetö hely alatt pedig, ne legyen életveszélyes brazil soron. Illetve ne Ökörfülecskepusztáson legyen ingatlan ahova autó albérlet árat kell fizetni mert annyira messze van minden és kocsi fenntartàs mint megyeszékhelyen albérlet költségekben.



2020. aug. 17. 11:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Elöször is addig a bankké amíg az ember vissza nem fizette a hitelt.


Másodszor, kétlem hogy egyedülálló fiatalnak adnak hitelt,jelzálog nélkül ahhoz meg sok szerencsét hogy olyan szülök belemennek.

2020. aug. 17. 12:24
 12/17 anonim ***** válasza:
6: Ez nem tudom, hol kapcsolódik a hozzászólásomhoz.
2020. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#11

A Jelzálogot nem a szüleid házára teszik, hanem az általad vásároltra, ezért ezt a "szülő engedi vagy nem engedi" dolgot felejtsd el!

Ahogy a világon mindenütt, az ember, aki nem született milliomosnak, hitelre vásárol ingatlant. Soha és sehol nem voltak ennyire kedvezőek a lakásvásárlási hitelek költségei, mint most Magyarországon.

Rakd össze lehetőségeid szerint az önrészt és vállalj be olyan hitelt, aminek a havi törlesztője a havi jövedelmed 30%-ába belefér és akkor nem kell a törlesztőnél magasabb albérletet fizetned.

A hitelre meg tudsz kötni hitelfedezeti biztosítást, vagy ha minden kötél szakad, akkor kiadod (a bérleti díj fedezi a törlesztést) és vagy hazamész átmenetileg a szülőkhöz, vagy kiveszel egy olcsóbb szobát!

Mindenki a saját életének a kovácsa, vannak akik 0-24-ben itt írogatnak és sírnak, vannak akik cselekszenek! ... hogy te melyik csoportba tartozol, csak rajtad múlik!

2020. aug. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azt az elején tisztázni kell, hogy amíg gyűjtöget saját lakásra, hol él. Szülőkkel, vagy albérletben? Utóbbi esetében megspórolja a minimum 100ezres albidíjat.


Tegyük fel hogy szüleivel él, és keres havi nettó 350-et. Besegít azért a szülőknek a rezsibe, magára is költ, mondjuk félretesz havi 250ezret. Ezzel évente kerek 3 milliót takarít meg. Egy lakás ára, élhető helyen (vagyis nem Pest, de nyugat-magyarországi megyeszékhely/nagyváros) perpillanat 16milliótól kezdődik. Tiszta gyűjtögetésből ez 5 év 4 hónap alatt megvan. Azért tételezzük fel hogy be is fekteti a pénzét, mondjuk állampapírt vesz, így 5 év alatt azért összejön a kamatból egy kis mellékes 1-2 millió, vagy ezzel is lerövidíti a gyűjtögetési időt.


Persze ha nem keres ilyen jól, mondjuk csak havi 150-et tud félretenni, akkor eltelik ez jóval tovább, akár 9-10 évig is.


Ott van még a hitel lehetősége is, összeszedi az önerőre a pénzt, így alacsony fizetéssel 5 év, jobb fizetéssel pár év, és lesz saját lakása.


Ha albérlet, akkor bukik az egész. Albi=pénzégetés. Havi 100-tól indul, azaz évi 1.200.000-től esik el az illető...

2020. aug. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Nekem 4 évbe telt, elmentem Ausztriába mosogatni (nyelvtudás nélkül) heti 6 napban és 20M jött össze. Ha ketten vagytok csajoddal és közös élet a cél akkor 2 év, tesómék is ezt csinálták.


Aki meg itthon akar kotrecolni 100 ezresével kapirgálva úgy az önerő 5 év, a hitelt meg lehet fizetni másik 25 évig, úgy kb. 30.


Ha fiatal vagy és felvállalod a biorobotolást akkor inkább tedd külföldön, ha megvan a pénz majd hzajössz.

2020. aug. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én albérlet mellett dolgoztam, meg voltak külföldi megbízásaim már friss diplomásként. Mindent igyekeztem félretenni. 29 évesen lett esélyem 25-30
2020. okt. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

29 F vagyok Tavaly lett meg a lakásom,félév teljeskörű felújítás után február 27.-én költöztem be.

Kb 5 millió Ft hitelem van összesen rajta 10 évre.


Én Győrben vettem a lakásomat (picike lakás de imádom)39m2 1,5 szoba


Aki ismeri Győrt azt tudja hogy 12-13 millió alatt itt nem kapni semmit se.


Én 8 millio forintért vettem.

Annak idején( így utólag nagyon megérte,nagy szerencsém volt vele) direkt olyat kerestem amit fel kell újítani,mert akkor úgy gondoltam,hogy lényegesebb olcsóbb és legalább a saját ízlésemre alakíthatom.


Nem féltem attól hogy bekoszoljam a kezemet.


Győr Gyárvárosban van és közel 3 milliót költöttem a teljes felújításra villanyvezetékek,vízcső,cseréje,fűtésrendszer kiépítése.összes nyílászáró cseréje,járólapozas,csempézés,

laminált padló lerakása,fürdő,Wc teljes felújitása szóval sorolhatnám.


28 éves koromig otthon laktam 20 évesen kezdtem el dolgozni/ félretenni


Valamikor csak 30-40-50 ezret tudtam megspórolni,valamikor pedig 120-130-140-150 ezret változó volt.De igyekeztem azért mindig félretenni


Szóval,ha nekem sikerült neked is biztos menni fog

2020. nov. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!